Witam

Akwarium2115
Ikra
Ikra

Witam

Postautor: Akwarium2115 » 17 grudnia 18, 00:30

Mam dość spory problem. Od marca b.r. Prowadzę akwarium. Za pierwszym razem kupiłam 1 skalara, 1 brzankę oraz 1 glonojada. Wszystko było okej kupiłam następne ryby coś około maja. Były to molinezja, druga brzanka, żaba karlik szponiasty, 2 neonki. Nie było z nimi problemu lecz w sierpniu zaczęły zdychać jedne po drugiej. Zostały mi tylko skalar, brzanka i molinezja i ataki skończyły się. Dopiero w listopadzie zdecydowałam sie na zakup nowych ryb- tym razem drugiej brzanki do pary, żabę oraz glonojada. Po około tygodniu zaba zdechła, miała rozpruty brzuch. Dwa dni później widziałam jak molinezja wygryza brzuch glonojada wraz z brzanka. Z poczatku myslalam, ze to skalar z powodu tego ze jest wielki. Myslalam ze skalar ugryzł glonojada a później rybki go zjadły. Lecz po dłuższym myśleniu stwierdziłam ze skalar nie oddałby innym rybom jedzenia. Następnego dnia (na szczęście) gdy patrzyłam na akwarium molinezja próbowała gryźć skalara, on uciekał. Zainterweniowalam w porę, bo ugryzła go tylko 2 razy, szybko wyjęłam molinezje do dość dużego plastikowego pojemnika z woda, i jest tam od wczoraj. Moje akwarium ma 20l i wszystko było do tej pory okej. (Jeśli jest za małe to nie hejtujcie, doradzał mi pan pracujący w sklepie zoologicznym). Pytanie jest tylko co mam zrobic z molinezja, i czy to napewno ona, a nie na przykład skalar zaczął ją atakować, a później ona się broniła? Naprawdę nie wiem co robic. Pomóżcie mi

Awatar użytkownika
pimowo
Ryba
Ryba

Re: Witam

Postautor: pimowo » 17 grudnia 18, 05:18

20l? Serio? Może to pomyłka i miało być 200l lub 2000l tylko zera się skasowały?

Jeżeli jednak wszystkie zera się zgadzają to proponuję: oddać ryby, akwarium schować do piwnicy, zacząć czytać podstawy akwarystyki i wymagania ryb.
W akwarium 20l można trzymać krewetki i to nie zbyt wiele bo ciasno, ale żadnych ryb.
Trzymanie ryb w takim akwarium to już podpada pod znęcanie się nad żywym organizmem.
Moje nowe hobby:
300l Ogólnie misz-masz

Akwarium2115
Ikra
Ikra

Postautor: Akwarium2115 » 17 grudnia 18, 07:37

Nie, akwarium ma 20l. Ryby zaklimatyzowaly się tam i nie ma z nimi problemu. Tylko bardziej chodzi mi już o sam fakt co ja mam z tą molinezja zrobic bo siedzi już w pudełku 2 dni, i czy możliwe ze to ona i dlaczego. Rybki oddam przy najbliższej okazji

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina

Postautor: barttsw » 17 grudnia 18, 08:05

chcesz zgłosze to jako znecanie się nad zwierzętami czytaj sadyzm

Wróć do „Wysypisko”