lud w oczku

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

lud w oczku

Postautor: Tomekł » 20 listopada 04, 18:30

czy moje rybki wytrzymają zime, oczko mam 1m głębokie a pływają w nim 5 ozdobnych karasi i 2 stawowe po 10cm

Awatar użytkownika
kuwasa
Ryba
Ryba
Posty: 240
Rejestracja: 14 sierpnia 04, 17:05
Lokalizacja: Malbork

Re: lud w oczku

Postautor: kuwasa » 20 listopada 04, 19:21

Wiesz co, może lepiej je przenieś do zbiornika zimowiskowego. szczerze mówiąc nie wiem jak to się robi, ale poczytasz o tym zapewne w internecie. wiem za to że lód zimą nawet na rzece często ma 1m, a co dopiero w wodzie stojącej.
Teraz hodowla zmienniaków (sposobem azjatyckim, czyli: wpuszczasz kilka rybek do akwarium i po kilku latach wyciągasz nowe:]) a malawi w szkole:]
"Cause I'm a Voodoo child"

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: lud w oczku

Postautor: Tomekł » 21 listopada 04, 21:33

ludziska no piszcie coś

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: lud w oczku

Postautor: august8 » 21 listopada 04, 22:00

też pierwsza zima moich rybek w oczkuale ja próbuje i zostawie je w nim a głębokość też mam coś koło 1m. Zobaczymy na wiosne czy to nie był błąd

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: lud w oczku

Postautor: Pawel Woynowski » 23 grudnia 04, 00:47

Tomekł pisze:czy moje rybki wytrzymają zime, oczko mam 1m głębokie a pływają w nim 5 ozdobnych karasi i 2 stawowe po 10cm


Moim zdaniem powinny wytrzmać, jednak pod jedym warunkiem.
Powino się w miarę możliwości, nie dopuścić do zamarznięcia całej powierzchni lustra wody. Jest na to kilka sposobów, osobiście polecam sposób stosowany prze ze mnie w moim Mikro Jeziorze. Stosuję go z powodzeniem od 7 lat, a jest to napowietrzacz akwaryjny, obecnie na 300 l wody z dwiema kostkami napowietrzającymi. Szczegółowy opis tej medody znajdziesz na stronie: http://www.mikrojezioro.met.pl --> TECHNIKA,
A jak to wygląda w praktyce można zobaczyć również na tej stronie w dziale FOTO -->Foto Album cz. IV
Pozdrawiam
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Awatar użytkownika
JOLA
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 29 grudnia 04, 21:51
Lokalizacja: Poznań

Re: lud w oczku

Postautor: JOLA » 30 grudnia 04, 00:00

Tomekł pisze:czy moje rybki wytrzymają zime, oczko mam 1m głębokie a pływają w nim 5 ozdobnych karasi i 2 stawowe po 10cm
Ta zima jest łagodna. Mam oczko wodne poza miejscem zamieszkania .Ma juz 6 lat.Głębokość też tylko 1 m.Na zime zakładam grzałke.Ryby przeżywają.Będzie dobrze!!!!

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: lud w oczku

Postautor: Tomekł » 30 grudnia 04, 12:23

jedna ryba nieprzezyła :cry: głupia jakaś wpłyneła na płycizne i ją zamroźiło ale pozostałe sie trzymają :ok:
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
JOLA
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 29 grudnia 04, 21:51
Lokalizacja: Poznań

Re: lud w oczku

Postautor: JOLA » 30 grudnia 04, 18:46

Tomekł pisze:jedna ryba nieprzezyła :cry: głupia jakaś wpłyneła na płycizne i ją zamr oźiło ale pozostałe sie trzymają :ok:
Pogoda jest zwodnicza. świeci słońce więc wyplywaja z dna a wieczorem jest temp. minusowa i nie zdazą nizej spłynąć.W zeszłym roku w lutym było podobnie.

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: lud w oczku

Postautor: Dave » 1 stycznia 05, 13:32

Ja tez mam oczko, ale gleboki ok. 2 m. Ale pookrywa lodowa nigdy nie przekracza 15 cm grubosci. Tomekł, najlepiej bedzie jesli, co trzeci dzien rozbijesz pokrywe lodowa lub sprobujesz z metoda Paweł Woynowskiego.

Awatar użytkownika
lukas
Ryba
Ryba
Posty: 176
Rejestracja: 17 października 04, 19:45
Lokalizacja: Łódź

Re: lud w oczku

Postautor: lukas » 1 stycznia 05, 13:36

A i tak nawiasem mówiąc, lód pisze się przez "ó" :wink:
Lud to zbiorowisko ludzi :wink:
Pozdro
reaktywacja 100 l

Awatar użytkownika
august8
Ryba
Ryba
Posty: 270
Rejestracja: 1 czerwca 04, 11:33
Lokalizacja: Andrychów

Re: lud w oczku

Postautor: august8 » 2 stycznia 05, 23:27

powiem wam że metoda Pawła jest rewelacyjna, zastosowałem ją z ciekawości i bingo
zero rozkówania lodu czy coś podobnego.
woda jest natleniona i wszystko ok po co lód rozkuwać bo nawt ładnie to nie wygląda
pozdrowienia Marcin :ok:

Awatar użytkownika
chmielu00000
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 29 grudnia 04, 12:23
Lokalizacja: wrocław

Re: lud w oczku

Postautor: chmielu00000 » 6 stycznia 05, 19:15

WITAM. Jestem nowy na forum ,ale oczko mam juz 6 lat i mam juz jakies doświadczenie. Mój patent na zime i lód to kawałki styropianu pływające po powierzchni.Styropian nie dopuszcza do zamarznięcia całego oczka a powietrze przez niego przechodzi.Druga metoda to wykuwanie małych dziurek w kilku miejscach (najlepiej naokoło).Tyle że przy silnym mrozie trzeba to robić co dziennie bo jak lód gruby ciężko sie przez niego przebić a nie chcemy ryb ogłuszyć, prawda???Zdarza sie tak że jakas rybka padnie ale jesli metrowy jesiotr kupiony w hipermarkecie przeżył już 4 lata to musi to coś znaczyć. Oczko ma około 1,6 metra głębokości w najgłębszym miejscu.
Pozdro :)

Awatar użytkownika
JOLA
Narybek
Narybek
Posty: 22
Rejestracja: 29 grudnia 04, 21:51
Lokalizacja: Poznań

lód

Postautor: JOLA » 12 lutego 05, 09:11

oj.te temperatury troche mnie przerazaja.Oczko skute lodem choc dziura jest.Mam grzałke ale to nie zawsze jest wyjscie.Mi tez w zeszłym roku pare ryb nie zeszlo na dno przed mrozem i zamarzły w lodzie przy powierzchni. Podobno to winne slońce i roztopy a w pewnym momencie duzy mroz. ale na to już nie mamy wpływu.Mam nadzieje ze juz mrozu duzego nie bedzie. POZDRAWIAM

[ Dodano: 2005-02-12, 09:23 ]
Mam 5 karasi, 2 ofry,2 liny,jesiotra.Były tez koie ale jakos nie mam do nich szczęscia,po jakims czasie(rok)zdychaja .
karasie ,ofry,liny,jesiotr dwa yorki

Awatar użytkownika
AnUBiS
Ryba
Ryba
Posty: 107
Rejestracja: 9 marca 05, 17:22
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: lud w oczku

Postautor: AnUBiS » 15 maja 05, 14:29

na oczko wodne trzeba dac steropian o ksztalcie oczka... a na srodku zrobic dziure zeby byl dostep do powietrza... steropian utrzymuje temperature... i po problemie ;) nie prubowalem bo jak narazie mam zaledwie 3 rybki a oczku... i one wytrzymuja... ale jak bede chcial dokupic to steropian obowiazkowo... :roll: 8) :lol:
100l:
25 neonkow innesa, para ramirez, 4 kiryski pstre i 1 albinos, 2 zbrojniki niebieskie, 1xmieczyk, 4xMinorka (chyba), 2x prętniki;
Aquael FAN-2; 2x20W - Sun Glo i Power Glo;
Kabomba, moczarka, Żabienica opacus, Skrzydłokisć, mech jawajski i inne...

Awatar użytkownika
SlaWasII
Ikra
Ikra
Posty: 7
Rejestracja: 16 maja 05, 14:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: lód

Postautor: SlaWasII » 16 maja 05, 15:53

JOLA pisze:oj.te temperatury troche mnie przerazaja.Oczko skute lodem choc dziura jest.Mam grzałke ale to nie zawsze jest wyjscie.


Jakiej mocy ta grzałka?
Sławek vel SlaWasII & Amadeo & Pazurek

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości