Zdychają mi rybki-co to za choroba???????

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
grusia
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 4 maja 07, 23:28
Lokalizacja: Łódź

Zdychają mi rybki-co to za choroba???????

Postautor: grusia » 4 maja 07, 23:37

Mam wielogatunkowe akwa.Zdechlo mi do tej pory 6 rybek,najpierw 2 fantomy,potem 2 gupiki,tęczanka a teraz mieczyk.Na pletwach mial szare kropeczki o srednicy ok 1mm(nieduzo ich-na tylnej pletwie dwie i na bocznych-po jednej), a pletwy byly nadszarpane i zwiniete...rybka kolysala sie bezwladnie a potem lezala juz brzuchem do gory..to nasze pierwsze akwa, nie wiemy co robic.Co to moze byc za choroba?????

mirkow
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 16:42
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zdychają mi rybki-co to za choroba???????

Postautor: mirkow » 5 maja 07, 09:05

Szkoda że nie dołączyłeś fotografii,wielkości akwarium,temperatury itd.To wszystko jest bardzo ważne.Po Twoim opisie wygląda to na jakąś chorobę grzybiczą.Ospa to raczej nie jest,ponieważ przy ospie kropeczki są białe i jest ich sporo.Jeżeli możesz to poślij foto,bo bez tego to możemy tylko przypuszczać co to jest.Pozdrawiam.

grusia
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 4 maja 07, 23:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdychają mi rybki-co to za choroba???????

Postautor: grusia » 5 maja 07, 10:26

Niestety nie moge zrobic zadnej fotki-nie mam mozliwosci.Akwa ma 300l , temperatura zwykle ok 28 C.Mam 4 bocje wspaniale,mieczyka,6 zalobniczek,3 molinezje balonowe,2 molinezje zaglopletwe i ich male i dwa fantomy czerwone. Karmie je na przemian zywym pokarmem i suchym. Na pletwach mieczyka ktory zdechl wczoraj byly plamki jakby gąbczaste,takie szare,nie byly to zadne pęcherzyki.A Płetwy na koncach postrzępione i zwiniete(sklejone).. Poza tym wygladal normalnie(tylko te płetwy),nie mial zadnego wytrzeszczu oczu itp.-jak czytalam w opisach chorob.A osłabl doslownie nagle-momentalnie.Te wczesniejsze rybki jakis dzien wczeniej zaczynaly sie juz kolysac.Akwa mam dopiero od grudnia,do tej pory nic sie nie dzialo

mirkow
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 16:42
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zdychają mi rybki-co to za choroba???????

Postautor: mirkow » 5 maja 07, 10:44

Bez fotki naprawdę ciężko stwierdzić co to za paskudztwo.Proponuję zastosować preparat o nazwie MFC,który niszczy szkodliwe pasożyty,grzyby i inne świństwa.Jednak przed rozpoczęciem leczenia dokładnie przeczytaj informację na opakowaniu.

grusia
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 4 maja 07, 23:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdychają mi rybki-co to za choroba???????

Postautor: grusia » 5 maja 07, 11:19

Juz kupilismy to FMC,tam jest napisane 10 ml na 100l. Wlalam 30 ml.Tylko nie wiem czy zabieg ten mam powtarzac za jakis czas, czy tylko to wystarczy? POZDRAWIAM I BARDZO DZIEKUJE ZA POMOC

Awatar użytkownika
Magda***
Narybek
Narybek
Posty: 29
Rejestracja: 1 maja 07, 09:13
Lokalizacja: koło Lublina

Re: Zdychają mi rybki-co to za choroba???????

Postautor: Magda*** » 5 maja 07, 12:18

Ja czytałam w książce (złoty poradnik akwarysty) że takie szare kropeczki na płetwach (przypominające malusieńkie kłębuszki waty )to może być pleśniawka. Ale czy to prawda to ja nie wiem, bo nie znam się. pozdro!
Magda

mirkow
Narybek
Narybek
Posty: 45
Rejestracja: 21 kwietnia 07, 16:42
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Zdychają mi rybki-co to za choroba???????

Postautor: mirkow » 5 maja 07, 14:12

Zobaczysz jakie będą efekty działania preparatu.Jeżeli po kilku dniach objawy znikną i nie pojawią w ciągu 2 tygodni to nie musisz ponownie wlewać lekarstwa,ponieważ czym mniej chemii w akwarium tym lepiej.Życzę powodzenia i pozdrawiam :ok:

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdychają mi rybki-co to za choroba???????

Postautor: Tomek83 » 5 maja 07, 20:40

To zapewne pleśniawka, jeżeli te "kropeczki" mają postać takiej jakby "waty" to na pewno pleśniawka. MFC jest dobrym lekiem, którym powinnaś pleśniawkę wyleczyć. Stosuj wedle zaleceń na ulotce.

grusia
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 4 maja 07, 23:28
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdychają mi rybki-co to za choroba???????

Postautor: grusia » 6 maja 07, 13:41

Dziękuję Wam za pomoc. FMC juz wlany, jedna rybka zaczynala przysiadac na dnie ale po wlaniu narazie ma się dobrze. Zobaczymy co się bedzie dzialo za kilka dni. GORĄCO POZDRAWIAM

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości