rybki zdychaja, pomozcie -testy

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
suzanne
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 27 maja 06, 15:45

rybki zdychaja, pomozcie -testy

Postautor: suzanne » 28 kwietnia 07, 11:32

mam akwa 112l i w ciagu trzech dni zdechlo mi 8 rybek, w tym 4 dzisiaj, ne wiem co im jest, za chwile pojade do zoologicznego po jakies testy, tylko nie wiem jakie kupic? prosze pomozcie ;/ bp nigy tego nei kupowalam

Bartekomen
Narybek
Narybek
Posty: 50
Rejestracja: 6 maja 06, 21:44
Lokalizacja: Pagorzyna

Re: rybki zdychaja, pomozcie -testy

Postautor: Bartekomen » 28 kwietnia 07, 13:15

witam.
Najważniejsze testy to na NO2,NO3,pH,TW,TWo.
Czy poczekałeś aż dojrzeje akwarium?? Bo jeśli nie to jest właśnie tego przyczyna ponieważ w
akwarium nie zdążyły wytworzyć się konieczne do życia bakterie.
Pozdrawiam.
Bartekomen!!!!!!!!!!!!

Kathinka

Re: rybki zdychaja, pomozcie -testy

Postautor: Kathinka » 28 kwietnia 07, 14:04

Troszkę mało informacji podajesz. Na pewno warto zmierzyć poziom NO2 i NO3. Napisz również jak długo funkcjonuje akwarium, jaką ma obsadę, filtrację, co się w ostanim czasie zmieniło (np. czy doszły nowe ryby), czy zauważyłaś zmiany w zachowaniu, wyglądzie ryb.

suzanne
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 27 maja 06, 15:45

Re: rybki zdychaja, pomozcie -testy

Postautor: suzanne » 28 kwietnia 07, 16:18

akwarium mam juz rok,

filtr- aqua clear 150 (planuje kupic w najblizszym czasie nowy tyko niewiem jaki?)
obsada:

zostały 2 mieczyki (które, maja jakby biale kropki-od dzisiaj, i biale konce pletw, co to moze byc?)

2 skalary + 4 młode (im nic nie jest)
2 zbrojniki niebieskie
4 guraminy
glonojad syjamski
2 malonezje + 4 mlode
4 kirysy spizowe, w tym jeden juz odchodzi :/

i to tyle, pomiarow nie zrobilam, bo nie wiem co wogole mam do tego kupic?

Na niektorych rybach jest jakis bialy nalot wokol pletw, i ust:/ (nie wiem czy rby maja usta xP)

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: rybki zdychaja, pomozcie -testy

Postautor: artur_89 » 28 kwietnia 07, 16:22

suzanne pisze:zostały 2 mieczyki (które, maja jakby biale kropki-od dzisiaj, i biale konce pletw, co to moze byc?)


Jeśli są to białe kropki w postaci kuleczek, to jest to najprawdopodobniej Rybia Ospa


suzanne pisze:Na niektorych rybach jest jakis bialy nalot wokol pletw, i ust:/


Natomiast, jeśli nalot ten ma postać waty, to jest to Pleśniawka

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: rybki zdychaja, pomozcie -testy

Postautor: Tomek83 » 28 kwietnia 07, 21:01

Zapewne są to obie choroby naraz, stąd zgony. Nieleczone ryby, osłabione, chore na pleśniawkę pewnie uległy dodatkowo zakażeniu na ospę. Kup leki na te dwie choroby i lecz je.

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: rybki zdychaja, pomozcie -testy

Postautor: artur_89 » 28 kwietnia 07, 21:21

Tomek23 pisze:Kup leki na te dwie choroby i lecz je.


Kup leki, ale nie lej 2 specyfików do tego samego akwarium, bo nie można mieszać lekarstw. np Sery (na plęsniawkę) z Tropicalem (na ospę). Bo będziesz miała tablicę Mendelejewa. Ja dodam coś od siebie na temat tych dwóch chorób, albowiem obie te choroby leczę jednym lekarstwem firmy ZOOLEK "FMC". Ma on właściwoście przeciwko pleśniawce i kulorzęskowi z tego co ja zauważyłem. I TY np. mogła byś wlać tyle ten jeden lek i być może by pomógł. Ale to tylko moje praktykowanie z akwarium i nie musisz się mnie słuchać, bo nie wiadomo czy pomoże. pozdr

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: rybki zdychaja, pomozcie -testy

Postautor: Tomek83 » 28 kwietnia 07, 21:24

Jeżeli będziesz używać leków z firmy Sera to można je mieszać bez obaw. Ja sam stosowałem kiedyś 3 naraz bo niestety miałem bardzo poważny problem. Ale dwóch leków z dwóch różnych firm nie należy mieszać tak jak napisał artur89, i zawsze zanim czegoś użyjesz dokładnie przeczytaj ulotkę.

suzanne
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 27 maja 06, 15:45

Re: rybki zdychaja, pomozcie -testy

Postautor: suzanne » 29 kwietnia 07, 11:35

rano dałam do akwa FMC i wyłowiła dwa zdeechłe mieczyki, zobaczymy co jutro bedzie.... :roll:

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości