[72 L] Mój baniaczek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 20 listopada 17, 16:23

Po awarii Termoregulatora RTC (taki z wyświetlaczem), byłam zmuszona kupić nową grzałkę... Grzałka tak technicznie, to jest sprawna tak na marginesie, ale przecież nie będę stała całą dobę przy akwarium... Poszłam do jednego sklepu i mówię, że chcę 75W... Nie ma, jest 50 lub 100 i do tego jakieś chińczyki, więc ona sama to odradzała. Wie baba co jej się opłaca, stałej klientce nie będzie badziewia wciskać. W drugim sklepie było już łatwiej, bo laska miała grzałki firmy Diversa, ale też nie ma 75W, widać takiej mocy grzałki się im nie sprzedają. Więc już trudno, brałam co było, wzięłam 100W. Tej firmy nie znam, ale nie mogłam sobie pozwolić na czekanie na kuriera, zwłaszcza, że mnie cały tydzień w domu nie będzie, jutro wyjeżdżam i zwierzyniec na głowie mamusi... :P Zapobiegawczo pochowam dziś pojemniczek z karmą... Mama jest główną producentką zanieczyszczeń wodnych, w okresach moich wyjazdów, wiec lepiej na zimnie dmuchać...

Chciałam porobić Ivanowi zdjęcia, ale się nie da... Jest takim wypłoszem, że na sam mój widok ucieka w krzaki i nie daje się sfotografować. No Sweet focia... :cry: Ale może się w końcu przystosuje i będzie się zachowywał, poprzedni, Kazik, na początku też był wypłosz, ale potem już mnie ignorował i było OK. Ale Ivan to jest prześliczny, aż jestem w szoku, że tak ładnego bojka mogłam spotkać w swojej mizernej mieścinie...

Nie wiem czy ktoś tu w ogóle zagląda, ale traktuję ten temat jak taki swój blog czy coś :mrgreen:

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Hunter » 20 listopada 17, 16:37

Zaglądają i czytają :P
Dobry pomysł z chowaniem żarcia :)
A ryba powinna się oswoić za jakiś czas. Może uda się zrobić kilka fotek. Najlepiej robić zdjęcia w kompletnej ciemności w pokoju, z oddali z zoomem. Wtedy ryba nie widzi ruchu koło akwarium, nie stresuje się. ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: abiba » 20 listopada 17, 17:29

Hunter pisze:Zaglądają i czytają :P
... Najlepiej robić zdjęcia w kompletnej ciemności w pokoju, z oddali z zoomem...


ale warto spróbować właczyć światło przynajmniej w akwarium
:P

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 20 listopada 17, 21:08

abiba pisze:
Hunter pisze:Zaglądają i czytają :P
... Najlepiej robić zdjęcia w kompletnej ciemności w pokoju, z oddali z zoomem...


ale warto spróbować właczyć światło przynajmniej w akwarium
:P



Tak, też myślę, że to mogłoby pomóc... :P

Fajnie, że ktoś tu zagląda. Nowego już wstępnie pokazywałam na fotach w poprzednim poście, na poprzedniej stronie tematu. Ale to były foty z woreczka i pierwszych momentów po wpuszczeniu, więc jeszcze nie był taki wybarwiony. Teraz się awanturuje przy przedniej szybie, ale jak tylko podchodzę... Ucieka... Jest fajny, bo prawie non stop ma płetwy w pełnym rynsztunku. Błękitny, ale główka prawie biała, a końce płetw mocno czerwone. Fajnie by było wiedzieć jak się ten typ płetw nazywa, bo chyba go lubię :P

Dulka
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 19, 15:46

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Dulka » 5 lutego 19, 21:35

Masz jeszcze tego bojownika?

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 9 lutego 19, 15:23

Ello :) Bojek już nie żyje, teraz nie mam wcale rybek, bo robię restart baniaka, tylko w swej mądrości zapomniałam sobie zapisać od kiedy, i muszę to zrobić, póki pamiętam. A baniak stoi od środy, 6 Luty

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak wygląda i na razie tak będzie, dopóki mnie nie olśni i czegoś ładniej nie spróbuję poukładać. Zdjęcia mają ze dwa dni, teraz woda jest ciut bardziej klarowna. Tam był świeżak zalany po dobie chyba.

Będą gupiki i kiryski, to wiem na pewno, ale nie wiem co do tego, bo jakoś nikt mi nie odpisuje w temacie z obsadami, a ja nie wiem co mi tam jeszcze może pływać, nie mam czasu teraz robić sama reserch'a, ale też i mi się mocno nie śpieszy, przede mną 2-3 tygodnie oczekiwań na biologię. Pewnie by chciano żebym zrobiła testy, ale ja testów teraz nie ma i są drogie, więc na razie nie ma testów. Może kupię papierki lakmusowe, choć nie są miarodajne na maksa, to dają przynajmniej orientację. Ja po prostu powtarzam na oko stare schematy. Baniak dostaje Co2 (butla), Potas i węgiel w płynie. I 6 h światła dziennie. Właśnie idę wyłączyć tak na marginesie.

Propos światła to mam problem z belką, więc nie wiem czy znowu nie kroi się wydatek na belkę. Coś w niej nie łączy i nie wiem co. Czy tu chodzi o styki żarówek czy raczej o elektronikę. Światło się samo gasi a po chwili samo włącza, no to nie wiem co mam o tym myśleć.

Jest jedna zmiana sprzętowa, mam inny filtr. Baniak dostał kaskadę, Aquael Versamax FZN-3. Kupiłam jako złoże najzwyklejszą ceramikę, i dostałam dziś w prezencie od bracholka prefiltr z gęstej gąbki na rurkę ssącą. Wiem, że są znacznie lepsze złoża niż ta ceranika, ale musiałabym kupić 3L złoża, a te lepsze są o wiele droższe. Jeszcze kupię watę taką w formie gąbki bardziej niż waty i taki plaster będzie na dnie. Chociaż nie wiem czy trzeba, bo ten prefiltr nie powinien przepuszczać za dużo syfów. Tak więc prefiltr widziany na zdjęciach jest nieaktualny, to pocięta stara gąbka od wywalonego dawno Aquael'a Fan 2, Teraz mam taką szarą wielką gąbkę z gęstymi oczkami i słabo mi się podoba szczerze mówiąc. Miałam nadzieję na pozbycie się takich "Ozdóbek" z baniaka, ale i tak wygląda lepiej niż ten wielki filtr wew, jaki miałam przedtem (Aquael z takimi kubkami dołączanymi, nie pamiętam nazwy).

Dulka
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 19, 15:46

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Dulka » 9 lutego 19, 21:25

Co to za ładny piasek?

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 9 lutego 19, 22:31

To jest biały piasek kwarcowy. Mi też się podoba :D

Dulka
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 19, 15:46

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Dulka » 10 lutego 19, 10:09

Kreisel? 099 lub 098?

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 10 lutego 19, 18:23

Eeee... To jakiś taki no name z Allegro, 1z za kg.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 14 lutego 19, 18:39

Niestety trawa świderkowa mi marnieje, robi się blada i prześwitująca. Nie wiem czego to może być niedobór lub nadmiar. Za to żabienice sobie radzą. Mam nadzieję że trawa odbije, bo mi się bardzo podoba

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Hunter » 15 lutego 19, 15:15

Woda jest zbyt jałowa, a że nurzaniec jest rośliną szybkorosnącą to na nim pierwsze widać niedobory. Żabienice i pozostałe też to czeka o ile nie zadbasz o nawozy naturalne bądź sztuczne (uroki świeżych baniaków).
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 15 lutego 19, 19:30

Czyli mam zacząć lać Macro i micro? Dotąd lałam tylko potas i carbo

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Hunter » 15 lutego 19, 20:44

Micro nie, ale macro to trafiony pomysł.
Potas lejemy do baniaków z rybami, ewentualnie jak były stratowane na ziemi ogrodowej. Odchody ryb zapewniają azot i fosfor, ale dają mało potasu - stąd praktyka lania samego potasu do takiego akwarium. Jeśli nie ma ryb, bądź jest ich niewiele należy lać całe macro.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 15 lutego 19, 23:06

Jestem ciekawa czy ta trawa odżyje. Na razie świecę 6 godzin dziennie, ale w przyszłym tygodniu dodaję dwie godziny. Na razie nie mam kłopotów poza tą trawą. Najwyżej kupię ją znowu.

EDIT:

Trawa raczej nie odżyje. Waham się czy ją wyrzucić czy zostawić, bo może akurat puści nowe listki. A była droga, bo w sklepach zoo, tanich roślinek nie ma.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości