Wysokie NO2 Co może być przyczyną?

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Wysokie NO2 Co może być przyczyną?

Postautor: zenek_8 » 1 lutego 19, 21:01

Witam
Mój zbiornik ma już dwa tygodnie. Niestety od tygodnia NO2 utrzymuje się na wysokim poziomie brakuje skali na testach JBL. Dwa dni temu robiłem podmianę wody ok 20% dodałem bakterię Stability jak widać nic to nie pomogło dodatkowo pojawiły się wypławki i oczliki. Żona wpuściła krewetki Red Cherry chyba się pośpieszyła jakoś znoszą wysoki poziom NO2 bo żadna nie padła. PO4 poniżej 0.02. Co może być nie tak rośliny rosną. W tej chwili świecę 6h dziennie. Nie wiem czy już zwiększyć ilość światła o godzinę czy na razie zostawić jak jest?
Dać zbiornikowi jeszcze czas czy robić jakąś podmianę?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Wysokie NO2 Co może być przyczyną?

Postautor: Dhuz » 1 lutego 19, 22:20

Akwarium może dojrzewać przecież nawet do 5-6 tygodni, wszystko zależy od danego zbiornika. Nie masz nigdzie gwaranta, że będzie dojrzałe po 2 tygodniach. ._. Daj temu funkcjonować, nie liczyłbym na jakieś super zdrowie krewet po tej akcji.

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: Wysokie NO2 Co może być przyczyną?

Postautor: zenek_8 » 1 lutego 19, 22:39

Ok dzięki, czyli muszę się po prostu uzbroić w cierpliwość. Co do krewetek niestety nie mam drugiego zbiornika żeby je przenieść.

zenek_8
Narybek
Narybek
Posty: 63
Rejestracja: 28 listopada 18, 23:58

Re: Wysokie NO2 Co może być przyczyną?

Postautor: zenek_8 » 4 lutego 19, 21:10

Zaczyna spadać :D

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Wysokie NO2 Co może być przyczyną?

Postautor: Dhuz » 5 lutego 19, 05:51

No i oby tak dalej. Nie zapomniej sprawdzić NO3 i zrobić podmiany jak NO2 Ci zejdzie do niewykrywalnego. :)

Wróć do „Woda”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości