Oświetlenie do akwarium 200 litrów

Syśkaa
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 stycznia 17, 15:03

Oświetlenie do akwarium 200 litrów

Postautor: Syśkaa » 19 września 18, 20:43

Dzień dobry, potrzebuję porady kogoś naprawdę ogarniętego w kwestii oświetlenia akwarium :)

Informacje o akwarium:
- 200 litrów;
- 2 filtry - JBL e901 plus wewnętrzny Aquael unifilter 500;
- podłoże - zwykły żwirek bez podkładu dla roślin;
- obsada: Bojownik, 8x Tęczanka Boesmana, Labeo, Zbrojnik złoty, Ampularie;
- oświetlenie: było w zestawie z pokrywą, wg. informacji podanych na stronie sprzedającego: "OŚWIETLENIE AQUAEL RETROFIT LED 2 x 16W = 2 x 1650lm. Odpowiednik 2 x T5 - 39W lub 2x T8 - 30W + możliwość rozbudowy oświetlenia o dodatkowe 2 moduły LED.Temperatura barwowa:6500 K".
- rośliny: trawy (wąskolistna i szerokolistna), Echinodorusy (maior, pyton, ozelot green), Cryptocoryny (wendetio, undulata green), Grążel japoński, Hygrofilia (corymbosa i thailand), Rotala rotundifolia, Ludwigia repens;
- dodatki do roślin: Carbo w płynie, Nawóz Planta Gainer classic.

I teraz tak, rośliny niby jakoś rosną, ale szału delikatnie mówiąc nie ma. Chciałabym też dorzucić więcej roślin w odcieniach czerwieni i fioletu, a one mają większe wymagania co do światła. Stąd też moje pytanie - jakie konkretnie świetlówki z serii plant, jakiej firmy i jakiej mocy (do dwóch sztuk, bo łącznie mam 4 stateczniki, z czego dwa zajęte) polecacie.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :)

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Oświetlenie do akwarium 200 litrów

Postautor: abiba » 19 września 18, 22:54

Najprościej dorzuć jeszcze 2 takiejak masz tylko w wersji plant.

ps.
jeśli masz ledy to nie masz stateczników lub są one nieczynne - ledy nie potrzebują tego urządzenia

Syśkaa
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 19 stycznia 17, 15:03

Re: Oświetlenie do akwarium 200 litrów

Postautor: Syśkaa » 19 września 18, 23:35


abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Oświetlenie do akwarium 200 litrów

Postautor: abiba » 20 września 18, 12:00

Nie chciałbym tej kwestii rozstrzygać ale te drugie zakupił kolega któremu pomagałem urządzać zbiornik i d.py nie urywa . Owszem rosło nawet nawet ale ograniczał sie to niezbyt trudnych rośłin a i tak musiał dokupić kolejną rurkę . Jakoś deklarowane parametry nie wydaja sie rzetelne .

Te aquaela wydają sie solidniej zrobione ale nie mam z nimi DŁUŻSZYCH doświadczeń więc uchylę sie od recenzji

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Oświetlenie do akwarium 200 litrów

Postautor: kodzaj11 » 23 września 18, 21:26

Pamietaj, ze ciezko jest pogodzic soczysty kolor rosliny i zdrowa gesta i bez glonow roslina, zazwyczaj trzeba wybrac jedno :P bo jak chce sie miec to i to to bez problemow sie nie obedzie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości