Jak to jest z tym nawożeniem.

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z uprawą roślin akwariowych powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Jak to jest z tym nawożeniem.

Postautor: Arturrro » 6 kwietnia 18, 22:02

Generalnie nie jest zwolennikiem dużej ilości chemii. Wystarczy, że my ludzie codziennie wcinamy jej od groma, więc jeżeli jest to możliwe chciałbym chociaż w aqua to ograniczyć to do minimum. Czy można się obejść bez nawożenia roślin i będą rosły dużo wolniej ale w końcu osiągną swoją wielkość czy lepiej zainwestować w nawóz i zadbać o ich zwiększone tempo rośnięcia ?

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Jak to jest z tym nawożeniem.

Postautor: abiba » 6 kwietnia 18, 22:28

Jak rośliny sa w dobrej kondycji i nie wykazują niedoborów to i nawożenie jest niepotrzebne .
Jeśli rośliny wykazują niedobory lub tych sie spodziewasz to raczej nie masz wyjścia i coś tam musisz suplementować .

Mozesz /powinieneś monitorować parametry wody i jeśli zawartość pierwiastków niezbędnych rołśinom spada poniżej wartośći krytycznych nawet jeśłi rośłiny jeszce nie manifestują głodu warto uzupełnić .


Ogólne pytanie to i ogólna odpowiedź :)

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Jak to jest z tym nawożeniem.

Postautor: Arturrro » 7 kwietnia 18, 08:26

Bardzo dobra odpowiedź :) Dziękuję za wskazówkę. Zobaczę przez najbliższe tygodnie co się wydarzy i zastosuję się do Twojej porady :)

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: Jak to jest z tym nawożeniem.

Postautor: kodzaj11 » 7 kwietnia 18, 15:07

Ja od kilku tygodni u siebie leje tylko fosfor i mikro, bo reszta jest na zadanym poziomie albo nawet lekko przekracza i po podmianie znowu sie stabilizuje.

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Jak to jest z tym nawożeniem.

Postautor: Arturrro » 7 kwietnia 18, 19:29

A ktoś może stosował ten "cudowny" środek o nazwie Easy Life Filter ? Widziałem bardzo dużo pozytywnych opinii na jego temat lecz też do końca nie chce mi się wierzyć, że jest złoty lek na wszystko.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Jak to jest z tym nawożeniem.

Postautor: Hunter » 13 kwietnia 18, 14:25

Eee nie wierz w bajki :) osobiście nie stosowałm ale też nie znalazłem żadnych konkretnych danych/testow/badań potwierdzających że akwarium lepiej się prowadzi stosując środek bądź nie. Jedyne opinie jakie znalazłem to suche subiektywne stwierdzenia "stosuje i działa", bez szczegółów.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Jak to jest z tym nawożeniem.

Postautor: barttsw » 13 kwietnia 18, 15:40

Wez nawet nie mysl o tym
To tak samo jest jak ekipa sprzatajaca w slodkim
W slodkim yo rece akwarysty

Wróć do „Rośliny”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości