akwarium ogolne 112 l obsada

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
goDrut
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwietnia 18, 07:24

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: goDrut » 10 kwietnia 18, 00:18

tak , juz kupilem , juz zainstalowany ale jakis janusz z obslugi przekrecil gwint na wyjsciu z osmozy i kibel zalany . Na chooy sie zabieraja jak nie maja pojecia o dokrecaniu srubek . Kolko wzajemnej adoracji i bede sie yebal z gwarancja pol roku .

goDrut
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwietnia 18, 07:24

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: goDrut » 11 kwietnia 18, 19:20

Hej forumowicze ! Przepraszam za jezyk z poprzedniego postu ale ponioslo mnie ostatnio po kilku niepowodzeniach .

Bawilem sie dzisiaj testami i takie rzeczy mi powychodzily

Kranowa : ph-7,6 gh-16 kh-11
Woda ro : ph-6 gh-0 kh-0

Uzylem mineralizatora hydro mineral w 2 wariantach

I zalecana przez producenta dawka 1ml/4l wody : ph-7,6 gh-3 kh-3
II 2 ml /4l wody : ph-7,6 gh-4 kh-4

Pobawilem sie rowniez mixem ro z kranowa i takie rezultaty :

1 czesc kranu i 1 czesc or : ph-7,2 gh-9 kh-6

1 czesc kranu i 2 czesci or : ph 7-7.2 ( ciezko odczytac ) gh-6 kh-5

Parametry z mixa kranowy i or wydaja sie spoko . Polecacie stosowac ten sposob ? Wiem ze niesie to za soba pewne ryzyko . A jezeli chodzi o wymagania planowanej obsady to chyba by sie zgadzalo .

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: Hunter » 12 kwietnia 18, 13:13

Zdecydowanie lepiej jest robić mixy z kranówki. Prawda jest taka, że żadnych mineralizatorem nie "podrobisz" kranówki, bo ta jest niesamowicie bogata w minerały. Jest to też sposób dużo tańszy i szybszy (nie wymaga wcześniejszego dokładnego mieszania wody RO z mineralizatorem w wiaderku). Wlewasz do wiadra RO, wlewasz kranex, dwa razy zamieszasz i do baniaka.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

goDrut
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwietnia 18, 07:24

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: goDrut » 22 kwietnia 18, 01:04

Wystartowalem w koncu z tym baniakiem . Kilka zdjec :

Obrazek

Obrazek


Obrazek

goDrut
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwietnia 18, 07:24

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: goDrut » 10 maja 18, 22:51

Hej ludziska ! jezeli chodzi o moj baniak to wszystko ladnie szlo jak chodzi o parametry wody zszedlem sobie do gh 7 kh 5 ph 7,2 i widzialem efekty swojej pracy , echinodorusy wystrzelily w kosmos , to samo hygrophile , nawet kryptokoryna nie dala sie we znaki i widac ze sie jej spodobaly warunki w baniaku i zaczela startowac. Niestety przy ostatniej podmiance zauwazylem pekniecie akwarium i czeka mnie restart :/ Bardzo nietypowe pekniecie ( link na dole ) Jako ze wole dmuchac na zimne od razu napisalem do aquaela i bez problemu wymienia mi baniak na nowy . Sklep oczywiscie nie uwzglednil gwarancji i odsylal do producenta . Troszku szkoda bo baniak stal juz ponad 2 tyg i wg testow konczyl sie cykl azotowy , woda sie mega wyklarowala i za 2 dni mialy byc wpuszczane pierwsze rybki a tu taki zonk . Troche przykra sprawa patrzac ze zabralem sie za akwarystyke na powaznie a tu od razu pod mine wpadlem , no nic , poddawac sie nie zamierzam i bede dalej walczyl . Propsy dla aquaela za mega szybkie rozpatrzenie reklamacji .

https://www.youtube.com/watch?v=RFmaYZ5fUnc

jurkin
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 597
Rejestracja: 11 stycznia 15, 21:07
Lokalizacja: Gródek

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: jurkin » 11 maja 18, 08:11

Złej całą wodę do daniaka czy do wiader, przełuź podłoże i filtr nie płucząc ich, zalej starą wodą i nic nie stracisz na dojrzewaniu.

goDrut
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwietnia 18, 07:24

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: goDrut » 11 maja 18, 14:45

Taki wlasnie mam zamiar , dzieki . Ekspresowo wyslali mi nowy baniak . Ale tym razem pała za zabezpieczenie przesylki .

Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: barttsw » 11 maja 18, 17:51

Wlasnie to jest caly aquael
Pakowanie to jedno
A kurierzy swoja droga robia co sie im nie podoba
Jaknie spisalem progokolu szkody to jestes zbiofnik w plecy

goDrut
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwietnia 18, 07:24

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: goDrut » 11 maja 18, 22:01

tak , racja na sortowni firm kurierskich dzieja sie rzeczy nieslychane . Zauwazylem tez tendencje dot wysylek ze nagminnie nalepiaja naklejke " uwaga szklo " nawet jak w przesylce nie ma szkla . Imo firmy sie do tego przyzwyczaily i rzucaja paczkami jak leci . Oczywiscie nie chce ich usprawiedliwiac , ale mega pozytywne wrazenie zrobil na mnie sklep trzmiel bodaj z wroclawia . Oni stosuja naklejki "uwaga akwarium " i to wg mnie lepiej dziala xD Ponadto cale akwaria zabezepieczaja styropianem z kazdej strony . To co zrobil aquael to masakra , akwarium w karton oblozone kolejnym kartonem i siemano . To nie tak sie powinno odbywac . No nic mam nadzieje ze kolejny baniak dotrze w calosci . Pozdro akwarysci !

goDrut
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 5 kwietnia 18, 07:24

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: goDrut » 25 czerwca 18, 00:00

Siemano ludziksa , mam chwile czasu to postanowilem cos skrobnac o tym swoim baniaczku .
Po wszystkich perturbacjach z peknietymi szklami udalo sie wystartowac nowe akwarium z dojrzala woda i podlozem ( w koncu aquael wyslal dobrze zabezpieczona paczke ).
Obsada na jaka sie zdecydowalem to 11 rhodostomusow , parka kakadu i tydzien temu doszlo 5 otoskow .
Po zarybieniu baniaka w 3 etapach naszla mnie plaga okrzemkow . Okropnie to wygladalo . W miare mozliwosci staralem sie czyscic tego glona mechanicznie ale i tak przez pewien czas powracal . W koncu przestal sie pojawiac i zaczal ciemniec , tak jakby zaczal sie starzec i w baniaku zrobilo sie czarno :) Polowalem na otoski juz ze 3 tygodnie ale nie byly dostepne w zadnym sklepie z 7 do ktorych dzwonilem :O . Wiec wszystko mechanicznie postaralem sie usunac . Do tego duza podmianka wody i banaiak odzyl :)
W koncu troche jasniej sie zrobilo i nadzieja na ladne akwarium znow wrocila . W dodatku po kilku dniach od akcji dostalem telefon z zoologa ze sa dostepne otoski . Wiec od razu polecialem po 5 sztuk . Mija tydzien i okrzemkow nawet tych starych ani sladu . Kapitalna robote odwalily . Za to srania przy tym co nie miara :)
W tym momencie jak chodzi o glona to jakies niewielkie skupiska zielenic sie pojawily , ale tym sie nie specjalnie martwie . Przynajmniej otosek bedzie mial co jesc :)
W miedzy czasie kakadu mi sie wytarly . Po tygodniu od zlozenia ikry samiczka zaczela oprowadzac male po zbiorniku . W baniaku zaczal sie terror spowodowany zachowaniem samca xD Zwinnik nie mogl sie ruszyc na centymetr bo od razy samiec atakowal . Wspanialy ojciec . Jednak po kilku dniach samczyk deko opadl z sil i juz tak bardzo nie pilnowal swojego rewiru tymbardziej ze ta glupia oprowadzala wszytkie male rybki po zbiorniku w te i we wte a wyglodnialy zwinnik potrafi pokazac pazurki i 5tka zaatakowac male rybki , wiec samiczka duzo zdzialac nie mogla :/ Mimo wszystko jestem zachwycony postawa samca bo taka robote odwalic to glowa mala . W kazdym razie male rybki przetrwaly tydzien kiedy ostatnia sztuka zostala zjedzona.
Ogolnie masakra jak chodzi o odchowanie takich maluchow, mega problemy z karmnieniem . Podawalem im zmielona artemie przez strzykawke ale jak zwinnik to wyczul to znowu sajgon w baniaku byl . Ogromny stres przezywalem z tego wzgledu ze bylem bezradny i nie wiedzialem jakby tu dogodzic wszystkim . No nic nie udalo sie odchowac pierwszego miotu . Ale nic to bo 2 dni temu samiczka znowu ikre zlozyla, i bylem tego swiadkiem :) Plus jak samiec zapladnia jajeczka :) Niesamowity obrazek .
Tak sie teraz zastanawiam co by tu zrobic . Pozwolic zeby zwinnik znowu zezarl mlode czy zainterweniowac. Od razy mowie ze nie chce hodowac kakadu ale bardzo chce zobaczyc jak wychowuja swoje mlode . Probowalem odlowic zwinnika siatka ale nie ma szans ze wzgledu na rosliny i ozdoby . Dodatkowy baniaczek czeka juz na rhodostomusy na czas jak kakadu wychowaja swoje mlode . Tylko tak jak mowie mam mega problem z odlowem . Mysle ze sprobuje im wiecierz z butelki zastawic i niech sie same lapia :) Chyba ze macie jakies inne pomysly ? To tyle jak chodzi o rybki .
Jak chodzi o roslinki to echinodorus rosnie jak szalony , miesiac temu wywalilem pol wiadra lisci a teraz znowu wystrzelil jak opetany. Kryptokoryna nie chciala pasc ze wzgledu na nowe warunki - malo, wsytrzelila do gory jak rakieta i ma sie dobrze. Jedyne co mnie wkurza to hygrofila na 3 planie ktora miala pojsc do gory a stoi w miejscu jezeli chodzi o wysokosc. Wypuszcza pelno nowych listkow . Co ciekawe zaczela tez puszczac korzenie ze srodka lodygi :o Wydaje mi sie ze to moze byc kwestia przycinki w zoologu i jak na lodygowca przystalo bedzie na gorze puszczac mlode listki i w gore jakos specjalnie nie pojdzie.
To sie rozpisalem deczko . Ponizej wrzucam fotki baniaka . Pozdro !!!!



Obrazek


Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: akwarium ogolne 112 l obsada

Postautor: barttsw » 25 czerwca 18, 06:18

goDrut pisze: parka kakadu i tydzien temu doszlo 5 otoskow .
a niby skąd ta para dobierales ze stada? po drugie A.cacatuoides zyją w haremach na ten zbiornik 1+2. Otoski w Polsce dostepsa sa zimnolubne wiec przy A.cacatuoides i H.hodostomus je ugotujesz
goDrut pisze:Ogolnie masakra jak chodzi o odchowanie takich maluchow, mega problemy z karmnieniem
artemia wlasnej produkcji , oczlik mrozony,plakton mrozony
goDrut pisze:No nic nie udalo sie odchowac pierwszego miotu
moze trzeci sie uda tak to juz jest i nie ma co sie tym przejmowac
wrzuc im szyszki olchy liscie debu i orzecha wloskiego te ryby luba kwasna wode ale tez bez przesady

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości