Bojownik - jak dużo zje? Ceny hurtowe pokarmów.

BettaSiam
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 13 marca 18, 16:20

Bojownik - jak dużo zje? Ceny hurtowe pokarmów.

Postautor: BettaSiam » 13 marca 18, 16:22

Dzień dobry,
Moje pytania kieruję do osób hodujących bojowniki syjamskie.
Mianowicie,
* na jaki okres karmienia wystarczy 100 gramowe opakowanie granulek np. Tropical Betta, zakładając że karmimy dorosłego bojownika zalecaną dawką 3 granulek dziennie? Czy są duże różnice między dawką samca i samicy?
* na jaki okres karmienia zwykle wystarczy 100 g opakowanie pokarmu mrożonego?
* ile waży dorosły bojownik (forma dzika)
* może ktoś opracował średnią dzienną dawkę w gramach albo % masy ciała? Na jednej stronie przeczytałam o 1,8g ale wydaje się to bardzo dużo, ponadto nie podali czy dotyczy to suchej masy czy pokarmu mokrego.
* jakie są średnie ceny hurtowe takich granulek?

Kwestia jest czysto teoretyczna ponieważ ma posłużyć do obliczenia kosztów pokarmu w zadanym projekcie hodowli zachowawczej ryb egzotycznych. Smile Będę wdzięczna za odpowiedź chociaż na jedno z pytań.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Bojownik - jak dużo zje? Ceny hurtowe pokarmów.

Postautor: DaveProzny » 16 marca 18, 06:17

Granulki to świństwo. Przemielone włókna raczej nie są zbyt wartościowe. Mrożone pokarmy tylko dla bettasa, na początek solowiec mrożony
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Awatar użytkownika
Florka
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 16 marca 18, 08:56

Re: Bojownik - jak dużo zje? Ceny hurtowe pokarmów.

Postautor: Florka » 16 marca 18, 09:08

Mi zazwyczaj takie opakowanie suchego pokarmu starczało na ok miesiąc. Ile waży bojownik niestety nie wiem bo nigdy nie ważyłam ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości