Testy Zoolek -zaoszczędzony hajs czy szajs?

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Testy Zoolek -zaoszczędzony hajs czy szajs?

Postautor: DaveProzny » 22 lutego 18, 21:31

Cześć, na forum spotkałem się z opinią, iż testy Zoolek na NO² i NO³ to beznadzieja. Niżej to co znalazłem w necie:

https://www.roslinyakwariowe.pl/artykul ... pinie.html

Czy ktoś mi powie o co tu chodzi? :?
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Testy Zoolek -zaoszczędzony hajs czy szajs?

Postautor: abiba » 22 lutego 18, 22:27

Nie powiem Tobie o co chodzi .
Moje osobiste doświadczenia z tym testem (NO3), pomimo posiadania całej reszty testów zooleka sprowokowały mie do przesiadki na test NO3 f-my jbl. Wcale nie chodziło mi o dokładność po zakupie lecz o zmienność w czasie.
Problem polegał na tym, że po ok 2 m-cach zacząłm mieć problemy i zacząłem pdejrzewać własnie owe testy . Zakupiłem uzupełnienie i wyniki bardzo sie różniły od "starego" . Po miesiącu, (mniej więcej sytuacja sie powtórzyła . "do trzech razy sztuka" . Zakupiłem testy JBL-a i temat niegdy nie wrócił. "święty spokój"

Gdzieś spotkałem sie z opiniami że testy zooleka poprawiły sie - mozliwe i wcale sie nie dziwie, że firma coś z tym zrobiła bo opinie były druzgocące. Moje doświadczenia są z przed ponad 2 lat, więc może zaryzykuje i na próbę kup[ię sobie zooleka - może z ciekawości :)

Dodam że do pozostałych testów tej firmy nie mam (większych) zastrzeżeń

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Testy Zoolek -zaoszczędzony hajs czy szajs?

Postautor: Hunter » 22 lutego 18, 22:46

Wszystko wskazuje na to, że JBL coś się popsuł. Wielu, bardzo wielu coraz częściej narzeka. Są tacy co konfrontują wyniki z innymi testami, a nawet baniami laboratoryjnymi. Bardzo świeży temat: viewtopic.php?f=8&t=46217&p=412761#p412761 sprawa rozgrywała się na jednej z grup akwarystycznych o tematyce roślinnej.
Szukając alternatywy postanowiłem zamówić sobie NO3 z Zoolek, w planach mam zrobić roztwory wzorcowe i porównać efektywność testów Zoolek vs JBL.

Co do zastrzeżeń do pozostałych testów. Test GH zawyżał mi wyniki. Jak wiadomo na GH składają sie głownie stężenia Ca + Mg. Przy wartościach stałych utrzymywanych w moim akwarium Ca 40mg/l i Mg 10 mg/l (mierzone Zoolek) z tych wartości można wyliczyć wartość GH ok 8*n. Co wskazywały test na GH? JBL 7,5-8*n, Zoolek 12-13*n(!!!).
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Testy Zoolek -zaoszczędzony hajs czy szajs?

Postautor: DaveProzny » 23 lutego 18, 02:45

Prawde mówiąc, to mi najbardziej są potzrebne na NO³ i NO²- z welonem niczego wymagającego nie potrzymam, a to brudas straszny, więc jakie testy kupić się zastanawiam. Chodziło mi raczej o azotyny i azotany, niż KH i GH.
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Testy Zoolek -zaoszczędzony hajs czy szajs?

Postautor: Hunter » 23 lutego 18, 06:21

Jak pisałem wyżej ostatnio zgłupiałem odnośnie testu na NO3, bo zasadniczo JBL rzadko zawodził.
Jeśli natomiast chodzi o NO2 to pogadaj z Wespą od nas na forum (wespazjan) - z tego co kojarzę to korzysta z Zoolek NO2, który pokazuje jej wartość 0,2 mg/l w kilku tygodniowym akwarium (całkiem możliwe) i w drugim, który funkcjonuje już ponad rok (mało prawdopodobne).
Natomiast ja posiadam NO2 JBL na którym najczęściej widuję przedział <0,01-0,025 mg/l, obie wartości są bardzo podobne do siebie kolorystycznie. To tak małe wartości, że nie warto sobie nimi zawracać głowę. Sporadycznie dostrzegam wartość 0,1mg/l, więc mam pewność, że test działa.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

tut
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 4 lipca 14, 21:30
Lokalizacja: Włocławek

Re: Testy Zoolek -zaoszczędzony hajs czy szajs?

Postautor: tut » 23 lutego 18, 09:11

Mam z zoleka NO3 od ponad pół roku i nie zauważyłam czegoś takiego jak ktoś tu napisał że są "zmienne w czasie". Nie wiem jak by to było gdyby porównać otrzymany wynik z inną firmą, natomiast nie mam czegoś takiego że ewidentnie widać, że wynik jest przekłamany, albo że się "zaciął"- bo z taką opinią też się gdzieś spotkałam.

Wróć do „Sprzęt”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości