Akwarium 60l na start - zestaw?

Awatar użytkownika
Donayo
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 14 lutego 18, 04:02
Lokalizacja: Poznań

Akwarium 60l na start - zestaw?

Postautor: Donayo » 14 lutego 18, 04:03

Dołączył: 14 Lut 2018
Posty: 1
Skąd: Poznań
PostWysłany: 14 Lut 2018 2:24 Temat postu: Wybór akwarium 60l - zestaw? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem
Cześć.
Posiadam małe akwarium 30l, stare jak świat, które chciałem wykorzystać do początków akwarystyki.
Jednak po podsumowaniu kosztów zauważyłem, że bardziej opłacalne są zestawy.
Jednak Aquel Leddy podobno ma słabe oświetlenie i nieregulowaną grzałkę, zestawy z Allegro zazwyczaj mają chińskie filtry za 15zł.
Czy istnieje zestaw do 300zł, który nie wymagałby wymiany osprzętu (oświetlenie, filtr, grzałka)?
Akwarium chcę raczej towarzyskie, z roślinnością dobrą dla początkujących i planuję mieć raczej mniejsze ryby, ewentualnie dodatkowo krewetki.
Raczej nie ma sensu startować od mojej trzydziestki, gdyż jest to nieopłacalne i z tego co czytałem, trudne dla początkujących.
Jeśli jest możliwość złożenia samemu dobrego zestawu w tej cenie, również będę wdzięczny za propozycje.

Awatar użytkownika
DaveProzny
Ryba
Ryba
Posty: 170
Rejestracja: 30 grudnia 17, 17:57
Lokalizacja: Gdańsk Przymorze

Re: Akwarium 60l na start - zestaw?

Postautor: DaveProzny » 17 lutego 18, 16:33

Kup 112L - cena porównywalna, a 2 razy większe. Filtr może być Aquaela, ale jego wydajność lodziel przez trzy. Przykład: Filtr na 300L : 3= 100, więc podchodzi. Grzałka dedykowana dla litrażu Aquaela też. Do opsady nieśmiertelne gupiki :D, albo neony. Nie trzymaj ich razem bo wymagają rożnych temperatur. Do roślin żabienice, zwartki. Podłoże piaszczyste.
,,Jeśli nie chcesz swojej zguby, złottą rrybkę wyjmi z kuli!"

STANOWCZE NIE dla robienia z akwarium labolatorium

I jeszcze bardziej stanowcze dla robienia parametrów dla ryb z odłowu dla sklepowych mutantów!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości