Witam, nowy na forum

Awatar użytkownika
Strzepansky
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 8 kwietnia 17, 07:59
Lokalizacja: Rzeszów, PL

Re: Witam, nowy na forum

Postautor: Strzepansky » 1 września 17, 14:05

Spotkałem kilka zdecydowanie odmiennych opinii na temat litrażu akwarium dla pojedynczego bojownika. Ale patrząc na to z innej strony to w sklepie akwarystycznym trzymane są w kubkach 200 ml i żyją. W takim razie u mnie chyba mają raj.
AKWARIUM = NARKOTYKI. Jedno i drugie bardzo uzależnia! :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Witam, nowy na forum

Postautor: barttsw » 1 września 17, 14:09

Strzepansky pisze:Spotkałem kilka zdecydowanie odmiennych opinii na temat litrażu akwarium dla pojedynczego bojownika. Ale patrząc na to z innej strony to w sklepie akwarystycznym trzymane są w kubkach 200 ml i żyją. W takim razie u mnie chyba mają raj.

przelicznik jest prosty długosc dorosłej ryby x 10 i tyle ma miec dlugosci akwarium
po drugie trzymnie ryb cieplolubnych z zimnolubnymi nie wrozy nic dobrego po drugie parametry sie klaniaja

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Witam, nowy na forum

Postautor: wespazjan » 1 września 17, 17:55

Strzepansky pisze:Ale patrząc na to z innej strony to w sklepie akwarystycznym trzymane są w kubkach 200 ml i żyją. W takim razie u mnie chyba mają raj.


Mój sąsiad ma psa na łańcuchu mniej więcej półmetrowym i żyje.
Chińczycy mają rybki w breloczkach i żyją.
Żyje a wegetuje to różnica. To tak odnośnie tych kubków. Bardzo mnie irytuje taki argument.

W 30l faktycznie nie jest im jakoś ekstremalnie ciasno i pod wegetację to nie podchodzi. Ale jest to za mały litraż, żeby dwa bojowniki miały się gdzie ukryć jak trzeciego dopadnie skok agresji. Prawdopodobieństwo, że wcześniej czy później urządzą sobie igrzyska śmierci jest spore. Ale o tym już chyba daaawno temu rozmawialiśmy.

Strzepansky pisze:Razbora espei: 3 samce i 4 samiczki (tak mi się wydaje, ale tu co do płci pewien w 100%ach nie jestem)
Otosek przyujściowy: 2 (płeć mi nieznana)
DOBRA OBSADA? DOBRE WARUNKI?


no to tak... wpisz sobie w google nazwę danego gatunku. Włącz pierwszą/drugą/trzecią stronę z wymaganiami ryb. Na tym forum strony te nie są lubiane, bo są bardzo liberalne jeśli chodzi o warunki. Ale nawet tam stoi jak byk:
Razbora espei - ryba stadna, minimum 8-10 sztuk w akwarium minimum 54l
Otosek przyujściowy - ryba stadna, minimum 30 l (powiedzmy, ze ok), woda chłodniejsza niż razbory i bojowniki

No choćby nie wiem co ludzie nie są w stanie powiedzieć Ci tu, że dobra obsada i dobre warunki. Jak szukasz kogoś, kto Ci po prostu przytaknie to poproś mamę o opinię czy kogoś a nie pytaj na forum akwarystycznym.
Obrazek

Awatar użytkownika
Strzepansky
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 8 kwietnia 17, 07:59
Lokalizacja: Rzeszów, PL

Re: Witam, nowy na forum

Postautor: Strzepansky » 1 września 17, 19:29

Dzięki za szczerą wypowiedź, mamy pytać nie będę, za stary jestem. Akwarium chciał syn i zaczęło się od jednego bojownika. Mnie wciągnęła aķwarystyka stąd już dwukrotne powiększanie zbiornika. Na większe nie za bardzo mam miejsce, to co teraz jest to maksimum. Co do szukania informacji w internecie to jestem raczej sceptyczny. Stąd pytanie w tym miejscu. Przytakiwania i przyklasku nie szukam. Mam rybki jakie mam i muszą pozostać, przecież w kiblu nie rozpoczną nowej drogi życia jeszcze za życia... Dziękuję za pomoc. Pzdr.
AKWARIUM = NARKOTYKI. Jedno i drugie bardzo uzależnia! :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Witam, nowy na forum

Postautor: barttsw » 1 września 17, 19:33

masz zywe stworzenia wiec wzioles za nie odpowiedzialnosc i nie szukaj alibi ze nie masz miejsca itd trzeba bylo myslec przed zakupem a nie ze mi sie podoba i kupuje i siur do akwarium
a teraz placz jak ci mowimy ze te ryby sie nie nadaja do tego zbiornika odmienne wymagania
mysl czlowieku co bierzesz na wlasne barki

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Witam, nowy na forum

Postautor: mimo12 » 2 września 17, 12:23

Zawsze można oddać albo sprzedać...

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Witam, nowy na forum

Postautor: wespazjan » 2 września 17, 15:02

Strzepansky pisze: Co do szukania informacji w internecie to jestem raczej sceptyczny.

Sceptyzm jest wskazany. Większość stron podaje dla ryb warunki odpowiednie do jako takiego życia. Na forach akwarystycznych ludzie zwykle raczej zalecają warunki odpowiednie do dobrego i długiego życia w zdrowiu.
Czyli: warto zakładać, że powinno się zapewnić więcej litrów rybie niż podaje internet. Ale praktycznie nie ma opcji, ze wystarczy mniej.
Obrazek

mojemieczyki
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 8 lutego 18, 11:48

Re: Witam, nowy na forum

Postautor: mojemieczyki » 9 lutego 18, 11:51

Bojowniki są trudne do wychowania radzę kupić mieczyki mo line zje czy guziki

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Witam, nowy na forum

Postautor: barttsw » 9 lutego 18, 12:41

mojemieczyki pisze:Bojowniki są trudne do wychowania radzę kupić mieczyki mo line zje czy guziki
wez skonc z tymi twoimi filozofiami bo nie da sie tego czytac

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości