Rośliny

kamil2802
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 7 stycznia 18, 10:52

Rośliny

Postautor: kamil2802 » 7 stycznia 18, 11:06

Witam wszystkich . Jestem świeży jeśli chodzi o akwaria .Dostałe owe na święta . Baniak 60L ( może 54L ) . Podłoże bardzo drobny żwirek i na to grubszy 3-5 mm . Rosliny moczarka ,anubias i coś co mi umiera ( echinodorus tenellus ) . Liście robią się brunatne, nie które prawie przezroczyste . Oświetlenie led 10w . Światło 10 h . Przy pierwszym zalaniu akwarium dodałem Tetra PlantaMin . Tydzień temu podmieniłem 10l wody bez tego specyfiku( woda kilka dni odstała ) . Zakładam ,że to może problem ( nie dodanie tego preparatu) . Akwarium w końcowej fazie dojrzewania . Co zalecicie ? Kolejna podmiana+ preparat czy może nie wystarczyć ze względu na jałowe podłoże ?

Obsada która docelowa ma być:
-6gupiki (samice )
-5kirysek
-1(samiec )2(samice) prętnika

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Rośliny

Postautor: Hunter » 7 stycznia 18, 11:44

To średnio wymagająca roślina - niestety raczej wymaga dozowania CO2 i kompleksowego nawożenia + oczywiście więcej światła. Raczej w Twoim akwarium jest skazana na powolne marnienie i obumieranie, chyba że poprawisz dla niej warunki.
Czy jesteś gotów zwiększyć dla niej ilość światła, nawozić kompleksowo i dozować CO2 do akwarium?
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Rośliny

Postautor: abiba » 7 stycznia 18, 12:28

Jak każda z tej rodziny wymaga (jak mi sie zdaje) głownie żyznego podłoża. W naturze raczej błotniste . U mnie rosła bez CO2 ze światłem na poziomie ok 0,6W/l ale na podłożu w.g receptury D.W. (kupione od "aquaster" na allegro) .

Tak więć w Twoim wypadku światła masz jakieś 2x za mało ( o czym hunter wspomniał) . Wprawdzie dość sceptycznie podchodzę do kulek gliniano torfowych lecz wydaje sie że bez zmiany podłoza takie uzupełnienie plus jakię nawożenie (głownie węgiel) może przynieść poprawę

kamil2802
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 7 stycznia 18, 10:52

Re: Rośliny

Postautor: kamil2802 » 7 stycznia 18, 12:49

Czyli bez zmiany podłoża nic z tego nie będzie ? Kwestia co2 też by była do rozwiązania ale nie może zajmować to zbyt wiele miejsca .

Temat oświetlenia . Coś bez przerabiania wielkiego klapy . Paski led ? Jakieś pomysły macie ?
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 18, 15:14 przez Hunter, łącznie zmieniany 3 razy.
Powód: Używaj opcji "Edytuj".

bozek886
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 21 października 17, 09:43

Re: Rośliny

Postautor: bozek886 » 7 stycznia 18, 13:31

kamil2802 pisze:Temat oświetlenia . Coś bez przerabiania wielkiego klapy . Paski led ? Jakieś pomysły macie ?

ja kupiłem taką lampkę led i dokleiłem ją sylikonem do pokrywy.
Obrazek

kamil2802 pisze:Czyli bez zmiany podłoża nic z tego nie będzie ? Kwestia co2 też by była do rozwiązania ale nie może zajmować to zbyt wiele miejsca .

też mam Echinodorus Amazonicus u siebie. Rośnie ładnie, ale oprócz żwiru bazaltowego 1-3 mm dodałem kulki gliniano-torfowe plus CO2 i pełne mikro i makro... ach u mnie też wypuszcza zaczerwienione liście, ale to podobno normalne.
Ostatnio zmieniony 7 stycznia 18, 15:14 przez Hunter, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Używaj opcji "Edytuj".

kamil2802
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 7 stycznia 18, 10:52

Re: Rośliny

Postautor: kamil2802 » 7 stycznia 18, 15:28

Wróciłem właśnie z zakupów , dołożyłem kulki gliniano torfowe (jbl) i zakupiłem co2 w płynie (tetra). Woda podmieniona .(dodany preparat PlantaMin tetra). Powyżej kolega miał dobry pomysł z rozwiązaniem kwestii oświetlenia . Dam znać czy sytuacja uległa poprawie . Coś jeszcze brakuje z takich podstawowych składników ??

bozek886
Ryba
Ryba
Posty: 139
Rejestracja: 21 października 17, 09:43

Re: Rośliny

Postautor: bozek886 » 7 stycznia 18, 17:25

kamil2802 pisze: Coś jeszcze brakuje z takich podstawowych składników ??

Mój przypadek był bardzo podobny. poczytaj sobie to... viewtopic.php?f=10&t=45971 w tym temacie Hunter wytłumaczył mi podstawy nawożenia.

kamil2802
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 7 stycznia 18, 10:52

Re: Rośliny

Postautor: kamil2802 » 9 stycznia 18, 13:55

Po 2 dniach roślinki wracają wydaję się powracają do formy ,chociaż jeszcze widać ,że trzeba im dać trochę jeszcze czasu . Jako oświetlenie dodatkowe puki co 8w świetlówka , za jakiś czas dodam podobną . Docelowa powinno wyjść +/- 26 w .

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości