Zbiornik + Zarybienie

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
KejBas
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 17 grudnia 17, 18:10

Zbiornik + Zarybienie

Postautor: KejBas » 23 grudnia 17, 18:04

Cześć mam jedno pytanie czy w zbiorniku 60x40x40 lub 70x40x40 wystarczy dla gupików,neonów oraz mieczyków ? (Jak tak to po ile sztuk)
Dziękuję za odpowiedź . Życzę wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :D

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: Zbiornik + Zarybienie

Postautor: wespazjan » 23 grudnia 17, 21:20

Dla mieczyków niestety nie. Rosną spore i potrzebują dłuższego zbiornika. Rybyakwariowe.eu podaje, że minimum 80cm długości, ale moim zdaniem to i tak ciut za mało, jeśli faktycznie osiągają 12cm (nie miałam okazji osobiscie się przekonać).
Dla gupików jak najbardziej, zakładając, że będziesz miał gdzie oddawać narybek jak już zrobi się ich za dużo. Jeśli wpuścisz i samce i samice to niedługo będzie ich dużo więcej niż na starcie, więc nie ma co szaleć z ilością na początku.
Co do neonów, to niestety potrzebują skrajnie różnych parametrów niż pozostałe wymienione, więc nie da się ich połączyć bez szkody dla któregoś z tych gatunków.
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Zbiornik + Zarybienie

Postautor: barttsw » 24 grudnia 17, 08:55

wespazjan pisze:jeśli faktycznie osiągają 12cm (nie miałam okazji osobiscie się przekonać).
dorastaja Agata a nawet wieksze jak maja do tego warunki

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości