Gupik

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z chorobami ryb powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów. Tematy odbiegające od standardów będą usuwane.
KejBas
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 17 grudnia 17, 18:10

Gupik

Postautor: KejBas » 17 grudnia 17, 18:28

Cześć !
Jestem nową osobą na forum przyszedłem z zapytaniem związanym z moją samicą gupika.
Parametry Zbiornika:
-23 L "Firma Wromak" , Oświetlenie Aquael plant 8000K
-Filtr Aquael Fan Mini Plus + UV + Deszczownica działa non-stop 24/7 ,Grzałka z firmy Aquael "EasyHeater 25"
-Obsada : Gupiki : 4 samice , 2 samce , kiryski panda 4 , kiryski pomarańczowopłetwe , 2 ślimaki ampularie
Gupiki młode samce ok.1,5 miesiąca , samice ok 2 miesiące jedna ok.3 miesiące
-Pokarm [Gupiki] Tropical Guppy, Tropical MIKRO-VIT Vegetable oraz Basic [2 - 3 razy dziennie bardzo mało]
[Kiryski] Tropical "Kirysek"
[Ślimaki Ampularie] Tropical "Pleco Veggie Wafers"
-Opieka sprawowana w akwarium:Wymiana 1/3 wody raz w tygodniu , odmulanie: raz w tygodniu , czyszczenie filtra,grzałki co tydzień
-Zmiana w zachowaniu ryb:
Najstarsza samica w ciągu nocy powiększył się jej brzuch jest biały [zastanawiam się czy to ciąża ale jest za młoda] . Często jest przy dnie i czasami dostaje power'a :D płynie na powierzchnię i potem znowu leży . Ma delikatnie brązowy brzuszek w części odbytowej . Używam kilku środków na porost roślin mikro robione przez kolegę akwarystę 10ml / 2 dni oraz Planta Gainer "Classic" 1 pstryknięcie na 2 dni .
- Zmiany na jej ciele : Jedynie brązowy kolor w okolicach części odbytowej .

Proszę o wyrozumiałość mam 13 lat i ten zbiornik 5 miesięcy wcześniej były bojowniki .
Pozdrawiam za każdą pomoc dziękuję.

KejBas
Ikra
Ikra
Posty: 16
Rejestracja: 17 grudnia 17, 18:10

Re: Gupik

Postautor: KejBas » 17 grudnia 17, 19:55

:(
Po napisaniu nowego tematu poszedłem pooglądać mój 23Litrowy zbiornik i patrzę i myślę
Ej... Nie ma gupika odkryłem pokrywę i nie ma go :/ szukałem znalazłem tą samicę nieżywą na dnie . Nie wiem czym to związane. Miałem 6 bojowników. 1 samiec i 5 samic . Jedna samica była agresywna i zabila 2 samice z czego jedna tez miała nadęty brzuch i tak samo takiego powera'a potem oddałem ta agresywną i został samiec i 2 samice samiec zdechł tak samo nadęty brzuch . I te samice oddałem w wtorek oraz w wtorek kupiłem id hodowcy 4 samice i 2 samce i do teraz tak zostało tylko ze jednej samicy mniej...
Możecie napisac jaka to choroba za każde odpowiedzi dziękuję.

Wróć do „Choroby”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości