112l dla Ramirez

Regulamin forum
Jeżeli chcesz pomocy lub rady związanej z obsadą zbiornika powinieneś udzielić niezbędnych informacji o swoim akwarium i sposobie jego prowadzenia. TUTAJ jest dostępny wzór tworzenia nowych tematów.
halina
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 19 listopada 17, 13:35

112l dla Ramirez

Postautor: halina » 19 listopada 17, 13:42

Witam wszystkich,

po kilku lat przerwy wracam do akwarystyki. Chcę kontynuwać swoją miłość do Ameryki Południowej, a konkretnie do Ramirez.

Pod te rybki właśnie chcę aranżować akwarium preparować wodę.

Proszę o podpowiedzi ile mogę maksymalnie trzymać Ramirez w zbiorniku 112, dość gęsto obrośniętym z kryjówkami w postaci łupin kokosów i korzeni. Myślałam o 2 samcach i 4 samicach. Całość obsady:

6 Ramirez
20 neonów
6 kirysków

Proszę o podpowiedzi czy to dobra obsada. Czy ilość Ramirez jest ok? Jakie gatunki kirysków proponujecie.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: 112l dla Ramirez

Postautor: wespazjan » 19 listopada 17, 15:45

Ramirezki są raczej cieplolubne, więc neony najlepiej też jakieś lubiące wyższe temperatury (np. czerwone). To samo dotyczy kirysków. Ilość tych ostatnich zwiększyłabym tak do 8, dużo lepiej będą się czuły. Chociaż tak myślę i myślę i nie mogę wymyślić ciepłolubnego kiryska. Może spiżowe? Ale to raczej na zasadzie granicy tolerancji niż optymalnej temperatury.
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112l dla Ramirez

Postautor: barttsw » 19 listopada 17, 15:55

do Ramirezek tylko neon zielony a co do kiryskow to sterby choc to krowy
halina pisze:6 Ramirez
20 neonów
6 kirysków

3 pary sie zatluka jak utrzymasz 2 mary dobrane bedzie dobrze
i podstawowe pytanie jakie jest podloze i jaka filtracja?

halina
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 19 listopada 17, 13:35

Re: 112l dla Ramirez

Postautor: halina » 20 listopada 17, 21:54

dzieki za podpowiedzi.

podłoże na ziemii ogrodowej w jednej części pod rośliny, na to drobny kwarc. oprócz tego korzenie i liście dębu. filtracja - filtr zewnętrz kubełkowy bilogia + gąbka, 2 koszyki puste dla lepszej przepustowosci, zastanawiam się nad torfem do filtra

myslalam zeby zaczac od 6 ramirez, chce kupic jak najmlodsze okazy, zeby pary sie dobraly, potem trzymac docelowo 2 pary, jak będą się tłukły to 1 parę

20 neonów będzie ok?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: 112l dla Ramirez

Postautor: barttsw » 21 listopada 17, 07:21

tak 20 neonów powino dac rade choc bezpieczna ilosc to z 15 szt
dobra rada poszukaj sobie jakiegos hodowcy pielegniczek bo w sklepach to wielki syf a nie ryba

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: 112l dla Ramirez

Postautor: Mattija2 » 21 listopada 17, 07:53

Pomysł z pustymi koszykami to bezsens. Lepiej zasyp je jakimś złożem biologicznym , a w razie słabego przepływu wrzuć do baniaka cyrkulator. Szkoda pustego miejsca.
Ja w mojej 112 mam 25 simulansów i spokojnie mój HMF (filtr hamburski) daje radę. Przy czym nie mam kirysków, które są najbardziej brudzące z Twojej proponowanej obsady.

halina
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 19 listopada 17, 13:35

Re: 112l dla Ramirez

Postautor: halina » 22 listopada 17, 08:25

a torf do filtra to dobry pomysł?

Awatar użytkownika
wespazjan
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 659
Rejestracja: 24 grudnia 16, 11:36
Lokalizacja: Czarnków

Re: 112l dla Ramirez

Postautor: wespazjan » 22 listopada 17, 18:18

torf stosunkowo często trzeba wymieniać, więc jeśli chcesz włożyć go w kubeł, musisz liczyć się z częstszym otwieraniem go niż copółroczne czyszczenie.

Edit: w zasadzie to nie trzeba. Nie zaszkodzi stary. Ale też nie będzie pełnił swojej funkcji
Obrazek

Awatar użytkownika
Mattija2
Ryba
Ryba
Posty: 359
Rejestracja: 17 września 15, 16:05

Re: 112l dla Ramirez

Postautor: Mattija2 » 22 listopada 17, 18:37

Jak torf do filtra to tylko granulowany, nie dawaj włóknistego. Przy czym jest on dość drogi w stosunku do wydajności, lepiej robić już torfiankę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości