90L - Neonkarium

Awatar użytkownika
kodzaj11
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 848
Rejestracja: 25 marca 17, 20:30
Lokalizacja: Okolice Lublina

Re: 96l Neonko-Gupikarium

Postautor: kodzaj11 » 3 lipca 17, 23:31

Duzo sie bawisz, wystarczy filtr ro i mineralizator seachem discus buffer.

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: 90L - Neonkarium

Postautor: Wilkołak » 10 października 17, 19:26

Nadszedł czas na update.
Aktualny wygląd akwa.
https://i.imgur.com/Z3EsMWv.jpg
No prawie, bo bez prefiltru gąbkowego po lewej. Zastąpił go ten korpus z 220l, tam zamówiłem prefiltr od hw, bo hw nie zmieścił by się na parapecie.

Po oddaniu gupików ogólnie jest lepiej, jest miej kupiki w akwa.
PH obecnie jest na 6.5 i nie wiem czy zmieszać a udało mi się zbić z 7.5.


Po sukcesie domowej roboty skimmera w 220l, zrobiłem drugiego z filterka wewnętrznego HJ-311B zasysa spoko, a najważniejsze, że nie zasysa powietrza. Minus jest taki, że niestety kiryski robi taki rozpiernicz, że muszę praktycznie codziennie wieczorem czyścić gąbki, w tym prefiltrach. Ale może zmienię na wiekszo oczkowe.

Awatar użytkownika
Łukasz101291
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 30 sierpnia 15, 19:08
Lokalizacja: Grzybowo K. Kołobrzegu

Re: 90L - Neonkarium

Postautor: Łukasz101291 » 6 grudnia 17, 20:50

Teraz wygląda dużo lepiej :D

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: 90L - Neonkarium

Postautor: Wilkołak » 13 stycznia 18, 15:54

Dzięki. :ok:

Dawno mnie nie było i mi się trochę akwa pozmieniały, niedługo wrzucę jakieś aktualizacje. Muszę się pochwalić że, namnożyło mi się małych zbrojników niebieskich, naliczyłem około 20 sztuk, plus jeden w prefiltrze narurowym.

Awatar użytkownika
Wilkołak
Ryba
Ryba
Posty: 221
Rejestracja: 11 października 16, 15:10
Lokalizacja: Z za lasu.

Re: 90L - Neonkarium

Postautor: Wilkołak » 25 marca 18, 15:05

Znalazłem w końcu trochę czasu, by popostować moje akwa.
I tak, przez ten czas który upłynął od mojego ostatniego logowania, wiele się zmieniało. Niestety na czas nie określony, zrezygnowałem z 90l z powodów braku czasu by nim konkretnie się zajmować, a że było to akwa na piasku (tak i jest z 220l) to nawet był duży okres czasu bez konkretnego nawożenia. Ogólnie uznałem, że wrzucę wszystko do 220 i ok. Trochę się obawiałem o Neonki Innesa, żeby je Skalary nie wszamały ale odkąd dostają same mrożonki, wzbogacane witaminami i trochę płatków, mają gdzieś Neonki wcale się nimi nie interesują.
Największy problem sprawiło mi wyłapanie młodych Zbrojników, nie było ich wiele bo Kiryski się nimi w 90l zajeły i z naliczonego przezemię miotu ok 24+/- zrobiło się 3 sztuki które wyłowiłem. Drugi miot w 220l zaraz odłowiłem w sumie też wiedziałem gdzie samica złożyła ikrę. :mrgreen:
Filtr podczepiłem do tego w 220 i służy jako potężny prefiltr.

Akutalne zdjęcie 90l i póki co ostatnie.
https://i.imgur.com/5A4pI0c.jpg

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość