[53l] Gruzowisko

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [53l] Gruzowisko

Postautor: barttsw » 9 lipca 17, 14:17

nagira pisze:Przyznam się bez bicia, że nie mierzyłam, ponieważ testu na No2 nie posiadam.
no to nie znajac no2 nie twierdz ze zbiornik jest dojrzały
teoretycznie jest szansa ze zbiornik dojrzal ale bez testu na NO2 nie powino sie wpuszaczac zadnych zwierzakow

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [53l] Gruzowisko

Postautor: Dhuz » 9 lipca 17, 14:27

Mam nadzieję, że nie ma tu miejsca akcja "parametry? jakie parametry? trololo" ;)

Titeyki fajne ryby. Dbaj o nie. :)

Awatar użytkownika
nagira
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 22 września 12, 15:53
Lokalizacja: Tarnów/Kraków

Re: [53l] Gruzowisko

Postautor: nagira » 9 lipca 17, 14:32

barttsw pisze:
nagira pisze:Przyznam się bez bicia, że nie mierzyłam, ponieważ testu na No2 nie posiadam.
no to nie znajac no2 nie twierdz ze zbiornik jest dojrzały
teoretycznie jest szansa ze zbiornik dojrzal ale bez testu na NO2 nie powino sie wpuszaczac zadnych zwierzakow

Myślę, że bakterie już robią swoja robotę. Samce RC latają po akwarium ganiając samice, a niektóre brzanki wybarwiły się prawie na bordowo jak na tarło. Gdyby były zatrute azotanami napewno nie myślały by o potomkach. A poza tym w akwarium na stracie wpuszczone było 6 ślimaków, więc żywe bakterie nitryfikacyjne w starym filtrze raczej nie wygineły( do środka gąbki na początku dodałam odrobinę pokarmu dla ryb i kupne kultury).
Dhuz pisze:Mam nadzieję, że nie ma tu miejsca akcja "parametry? jakie parametry? trololo" ;)

Titeyki fajne ryby. Dbaj o nie. :)


Posiadam tylko GH, KH i Ph.
Zadbam :wink: Były już karmione żywym teraz tylko poczekają tydzień na 3 dziewczynki :D

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [53l] Gruzowisko

Postautor: barttsw » 9 lipca 17, 14:40

jakie te bakterie?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [53l] Gruzowisko

Postautor: Dhuz » 9 lipca 17, 14:41

Edycja postów. Ikona ołówka. Używać.

Samce Ci się wybarwiają, bo pobudza je obecność kolegów. Miej to na uwadze, nim zaczniesz wieszczyć sukces. Pilnuj parametrów. I jeśli to 7 samców, to wpuszczenie 3 samic spowoduje jatkę o ich uwagę. Nie mów potem, że nie ostrzegałem. :P

Awatar użytkownika
nagira
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 22 września 12, 15:53
Lokalizacja: Tarnów/Kraków

Re: [53l] Gruzowisko

Postautor: nagira » 9 lipca 17, 14:44

barttsw pisze:jakie te bakterie?

Sera Bio Nitrivec

Dhuz pisze:Edycja postów. Ikona ołówka. Używać.

Samce Ci się wybarwiają, bo pobudza je obecność kolegów. Miej to na uwadze, nim zaczniesz wieszczyć sukces. Pilnuj parametrów. I jeśli to 7 samców, to wpuszczenie 3 samic spowoduje jatkę o ich uwagę. Nie mów potem, że nie ostrzegałem. :P

Nie mam pewności, bo 2 z nich są o wiele spokojniejsze, nie stroszą płetw aczkolwiek są czerwone a nie brązowe. Nie wiem, ale w dniu kiedy je kupowałam zwiedziłam 11 zoologów i tylko w jednym była taka populacja że wszystkie były krwistoczerwone. A nie sądzę, żeby jakimś cudem zdarzyłą się dostawa 60 sztuk samców :zly1:

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [53l] Gruzowisko

Postautor: Dhuz » 9 lipca 17, 15:20

Ponawiam apel o używanie opcji edycji postów zamiast pisania jednego pod drugim. Trzeciego razu nie będzie.

W zoologach często pojawiają się rzuty z przewagą samców. Te ryby zaliczają się do grupy 'hodowlanek' - są odmiany o intensywniejszej czerwieni. Więc poznasz samca głównie po zachowaniu. Czyli w akwarium docelowym. Powodzenia :P

Awatar użytkownika
nagira
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 22 września 12, 15:53
Lokalizacja: Tarnów/Kraków

Re: [53l] Gruzowisko

Postautor: nagira » 11 lipca 17, 18:38

Trzy samice dołączyły i dopełniły obsadę :D
Udało się zrobić zdjęcie gdzie są wszystkie w ławicy, a to się bardzo rzadko zdarza :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

hanuer
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 15 grudnia 12, 15:22

Re: [53l] Gruzowisko

Postautor: hanuer » 11 października 17, 21:51

Piękny wystrój. Gratuluję zbiornika :)
Byłe akwa: 52l, 250l i kilka razy nano akwa 7l
Obecnie 60l

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości