Najwyższa pora

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Najwyższa pora

Postautor: barttsw » 24 września 16, 22:07

Bolkovsky, ja bym oddal ta dolewke i pompe i kupil ta co ci linkowalem

a co chcesz rysowac?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Najwyższa pora

Postautor: Marcinus » 24 września 16, 22:12

Levelautomatic to dobra dolewka, shark jest o tyle fajniejszy,że nie trzeba do niego dodatkowej pompy. Jak już kupiłeś to nie ma sensu oddawać.

Bolkovsky
Ryba
Ryba
Posty: 197
Rejestracja: 4 grudnia 14, 21:29

Re: Najwyższa pora

Postautor: Bolkovsky » 24 września 16, 22:15

Pokrywe, szafke, potrzebuje móc narysować kilka prostych linii 3D o określonych długościach, co do dolewki to cały czas się zastanawiam bo podoba mi się jej prostota, jest w miarę solidnie wykonana i podoba mi się możliwość podłączenia dowolnej pompy, bo nigdy nie wiem jak np. w nowym lokum gdzie i na jaką wysokość będzie trzeba tą wodę podnieść. Nie wiem tylko czy to po prostu jest szajs co mnie będzie drażnił czy będzie działać tak jak należy, w instrukcji wyczytałem że nawyższy poziom wody na jaki da się ustawić to 4,5cm od krawędzi, to chyba będzie ok ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Najwyższa pora

Postautor: barttsw » 24 września 16, 22:17

Bolkovsky, sketchup tego uzywam

Bolkovsky
Ryba
Ryba
Posty: 197
Rejestracja: 4 grudnia 14, 21:29

Re: Najwyższa pora

Postautor: Bolkovsky » 26 września 16, 05:54

Dzięki za program, to chyba w końcu to czego szukałem, ale nie udało mi się jeszcze wypocic nic sensownego :p podlaczylem wczoraj RO i automatyczna dolewke, levelautomatic mogę śmiało polecić, tylko pompa aq 1000 okazała się być za słaba muszę ją wymienić na mocniejsza. Filtr RO+DI daje ok 9l/h i przewodność ma ok. 1,03x10^-5 więc jest spoko :)

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Najwyższa pora

Postautor: barttsw » 26 września 16, 06:13

Bolkovsky, jak masz ustawione prefiltry bo to dosc istotne
po drugie przepłukałeś wkłady?membrame i DI?
a po di powino ci wskazywac 000
i jaka masz zywice MB-20 czy MB-400

a cod o pompy to moze newa-jet fajne ciche pompy

Bolkovsky
Ryba
Ryba
Posty: 197
Rejestracja: 4 grudnia 14, 21:29

Re: Najwyższa pora

Postautor: Bolkovsky » 26 września 16, 22:12

Te pompy octo też fajne, tylko za słabą kupiłem, wymieniłem na większą ale przez pomyłkę dostałem pompę do odpieniacza ;p kupiłem dzisiaj miernik tds przepływowy to zbadam jutro tą wodę dokładnie bo póki co w kubeczku omomierzem sprawdzałem i pi razy oko konduktywność obliczyłem, 0 nie będziesz miał nigdy, nawet wikipedia mówi że po 28-krotnej destylacji w destylatorze kwarcowym jest jakieś 4,7x10^-6 S. Poza tym podjąłem dzisiaj ważną decyzję i ostatecznie wymiary baniaka będą 120x60x55 plus komin zewnętrzny a 240l posłuży za sumpa :) jak wygląda sprawa z zasoleniem ? jaka sól, kiedy i ile ? kiedy żywą skałę układać czym ją kleić czy może skręcać ? Wkłady mam ułożone wata węgiel wata osmoza i DI żywicę mam tą http://akwa-marin.pl/sklep/i/zywica-di.1904 i najpierw przepłukałem same waty z węglem potem dołączyłem osmozę i na końcu DI.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Najwyższa pora

Postautor: barttsw » 27 września 16, 06:03

Bolkovsky, nie kupuj żywej skały kup sobie Real Reff Rock co do soli to ta http://erybka.pl/product-pol-202-Aquari ... -25kg.html
odnosnie sumpa chcesz moge ci odsprzedac za smieszne poienieniadze a miałbys to idealne przystosowany do refugium i do dolewki :)

a jak masz ułożone prefiltry ?
tak powiny 5um wegiel 1um
Tak sobie mysle ze ten odpieniacz teraz bedzie mały trzebało by tu takie cos http://erybka.pl/product-pol-11090-Nyos ... m-220.html lub http://erybka.pl/product-pol-2203-Tunze ... -9430.html
też warto odrazu pomysleć o pompie do balinga i lampie uv

Bolkovsky
Ryba
Ryba
Posty: 197
Rejestracja: 4 grudnia 14, 21:29

Re: Najwyższa pora

Postautor: Bolkovsky » 29 września 16, 19:19

Przepraszam że się tak długo nie odzywałem, ale praca i naprawianie zakichanego filtra z tetry w słodkim pochłoneły cały mój czas ;/ w wolnej dosłownie chwili założyłem miernik TDS woda po prefiltrach 134ppm woda po osmozie 002-003ppm natomiast po DI najpierw było więcej jak po osmozie bo 007ppm a po spuszczeniu 5l spadło do 003-004 ppm czym to może być spowodowane ? prefiltry mam 1um węgiel 1um osmoza DI, żywicę mocno ubiłem i jest jeszcze od góry i od spodu "zamknięta" takimi gąbeczkami. Akwarium już zamówiłem 120x60x55h plus zewnętrzny komin 3 otwory ułożone w trójkąt, przód i lewa ściana opti reszta float. Bart co to za sumpa masz ? Podeslij jakieś fotki czy opis i cenę na pw ;d co to baling ? dlaczego real reff rock zamiast żywej ? kupiłem też grzałkę 300W Sery, myślę że będzie ok? :)
Ostatnio zmieniony 29 września 16, 20:23 przez Bolkovsky, łącznie zmieniany 1 raz.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Najwyższa pora

Postautor: barttsw » 29 września 16, 19:22

zywa skala jest bardzo złej jakości

Bolkovsky
Ryba
Ryba
Posty: 197
Rejestracja: 4 grudnia 14, 21:29

Re: Najwyższa pora

Postautor: Bolkovsky » 2 października 16, 22:07

Żeby wszystko uporządkować zacznę opisywać co już mam i co jeszcze zamierzam kupić :)
Akwarium: 120x60x55h cm przód i lewy bok opti reszta float. Z prawej strony z tyłu zewnetrzny komin z 3 otworami. (już się klei :D)
Oświetlenie: na początku 4 świetlówki (jeszcze nie wiem jakie) ale osprzęt jest już zamówiony docelowo pod 8x t5 54W.
Pokrywa: aluminiowa zamówię jak już będzie stało akwa żeby wszystko dokładnie pomierzyć.
Chłodzenie: zestaw 4 wentylatorów z boku pokrywy (zamówione,zobaczymy jak się sprawdzi)
Sump: 115x55x55 od Bartka (wielkie dzięki :D) z komorą na refugium odpieniacz pompę i wodę na automatyczną dolewkę.(w pokoju)
Odpieniacz: Deltec 1456 (zamówiony)
Automatyczna dolewka: Aquatrend automatic level + reef octopus aq1800 (na stanie)
Pompy:
Obieg: Jebao DCT6000 od Bartka :)
Cyrkulacja: Jebao RW20 (zamówiona) Jebao RW15(do zamówienia)
Grzałka: Sera 300W(jest)
Testy zamówione, opiszę jak przyjdą, sól zamówiona 20kg Blue Treasure, zamówiłem płytę OSB 25mm która będzie stała na dużej ilości jak najniższych nóżek, na niej stanie sump i stelaż o wysokości 80cm aluminiowy mam zamiar zamówić w erybce. O czymś zapomniałem ? Zdecydowałem że rafę będę budował za poradą Bartka na Real Reef Rock, dużo dobrego o niej przeczytałem :)
Ostatnio zmieniony 2 października 16, 22:19 przez Bolkovsky, łącznie zmieniany 1 raz.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Najwyższa pora

Postautor: barttsw » 2 października 16, 22:17

kamil namieszales z a cyrkulacją
mowiłem CP40 a nie rw20 oraz RW8 :) masz mozliwosc to zmien
jeszcze refraktometr oraz hydlaulika i waż silikonowy
zapomiales o podłożu :P

Bolkovsky
Ryba
Ryba
Posty: 197
Rejestracja: 4 grudnia 14, 21:29

Re: Najwyższa pora

Postautor: Bolkovsky » 2 października 16, 22:25

Sorki pomylilem się już poprawilem wyzej, rw20 zamowilem na okazji nowa za 340 a ta cp40 trochę drogawa więc zdecyduje się raczej na rw15 nie wiem jeszcze dlatego nie zamawialem, zawsze mogę potem rw15 wymienić na cp40 a rw15 przyda się do mieszania wody w beczce do podmianki :) :p refraktometr wzialem ten http://erybka.pl/product-pol-5790-H2Oce ... ometr.html a co do podłoża to jaki jest wybór ?

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Najwyższa pora

Postautor: barttsw » 2 października 16, 22:44


Bolkovsky
Ryba
Ryba
Posty: 197
Rejestracja: 4 grudnia 14, 21:29

Re: Najwyższa pora

Postautor: Bolkovsky » 13 października 16, 23:07

Dawno nic nie pisałem, bo czasu wciąż brakuje :c, ale za to zrewanżuje się fotami z postępów prac, akwarium stoi juz w pokoju, piękne szkło majstersztyk robota :d trochę zakupów już poprzychodziło, myślę że za 2 tygodnie w weekend uda mi się zwierza zalać :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości