Rozpoznanie płci Ramirezki

robroy
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 22 marca 16, 06:49

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: robroy » 13 kwietnia 16, 06:24

Są jeszcze młode,nie mają nawet 3cm.Zaczekam,na razie widziałem tylko dwie sytuacje kiedy jakby próbowały się przepychać,poza tym pływają razem zgodnie.Jak się okaże,że to faktycznie dwaj panowie albo dojdzie do czegoś poważniejszego to jeden wyemigruje z powrotem do sklepu

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 13 kwietnia 16, 09:04

robroy pisze:Są jeszcze młode,nie mają nawet 3cm.Zaczekam,na razie widziałem tylko dwie sytuacje kiedy jakby próbowały się przepychać,poza tym pływają razem zgodnie.Jak się okaże,że to faktycznie dwaj panowie albo dojdzie do czegoś poważniejszego to jeden wyemigruje z powrotem do sklepu


Ja na początku mojej przygody z Ramirezami też miałam mieć niby parkę i na początku się ganiały. Potem pływały razem a okazało się, że to dwie samice. Nawet jak im dokupiłam samca, żeby się dobrały w parę to obie go tłukły a same pływały razem.

robroy
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 22 marca 16, 06:49

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: robroy » 13 kwietnia 16, 15:28

Eragonii pisze:Ja na początku mojej przygody z Ramirezami też miałam mieć niby parkę i na początku się ganiały. Potem pływały razem a okazało się, że to dwie samice. Nawet jak im dokupiłam samca, żeby się dobrały w parę to obie go tłukły a same pływały razem.

Pozostaje mi mieć nadzieję,że o ile rzeczywiście te moje rybki są samcami to pozostaną normalne.Nie życzyłbym sobie jakiejś "parady równości" w akwarium :ok:

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Marcinus71 » 13 kwietnia 16, 18:33

Nie życzyłbym sobie jakiejś "parady równości" w akwarium

Spoko niedługo kazdy z nas będzie musiał obowiązkowo przyjąć do akwarium zwierzątko z bliskiego wschodu. Wtedy będzie kolorowo ...

robroy
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 22 marca 16, 06:49

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: robroy » 13 kwietnia 16, 22:15

Marcinus71 pisze:
Nie życzyłbym sobie jakiejś "parady równości" w akwarium

Spoko niedługo kazdy z nas będzie musiał obowiązkowo przyjąć do akwarium zwierzątko z bliskiego wschodu. Wtedy będzie kolorowo ...

Warunki mojego biotopu są toksyczne dla osobników z tego rejonu :ok: .Jutro jadę wymienić tą mniejszą rybkę, coraz bardziej widać że to jednak jest samiec a w moim litrażu dwóch parek nie utrzymam

Kubutek1990
Ryba
Ryba
Posty: 149
Rejestracja: 22 kwietnia 15, 15:59

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Kubutek1990 » 14 kwietnia 16, 19:52

robroy pisze:
Marcinus71 pisze:
Nie życzyłbym sobie jakiejś "parady równości" w akwarium

Spoko niedługo kazdy z nas będzie musiał obowiązkowo przyjąć do akwarium zwierzątko z bliskiego wschodu. Wtedy będzie kolorowo ...

Warunki mojego biotopu są toksyczne dla osobników z tego rejonu :ok: .Jutro jadę wymienić tą mniejszą rybkę, coraz bardziej widać że to jednak jest samiec a w moim litrażu dwóch parek nie utrzymam

Swego czasu też miałem problem z tłuczącymi się M. altispinosus, dwukrotnie. Zawsze na początku musiały się dotrzeć, zaś po miesiącu-dwóch była jedna wielka "rzygająca tęczą" rodzinka.

robroy
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 22 marca 16, 06:49

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: robroy » 16 kwietnia 16, 21:49

No i wyszło...ale nie do końca.W sklepie nie chcieli rybki Bo można coś przywlec(święta racja) więc skoro miałem jeden problem dołożyłem sobie następny :twisted: .Dokupiłem trzy samiczki(trzy w cenie dwóch) do tych dwóch panów,niech się dobiorą a potem resztę oddam.Po wpuszczeniu panienek(podobno dzikuski,ale nie znam się) jednemu z kawalerów,temu większemu i bardziej kolorowemu odwaliło.Ganiał wszystkie bez wyjątku.Więc dostał izolatkę.Wymyśliłem sobie że terrorysta nie będzie rządził.Posiedział w anclu pół dnia,a w tym czasie drugi gentleman przysposobił sobie panienkę - i szok.Po zakończeniu wyroku ów terrorysta powrócił ale dostał ostre baty od nowo powstałej parki :ok: .Teraz młodszy samczyk rządzi razem ze swoją nową panią a reszta się dostosowała i nie włazi im w paradę choć i tak muszę oddać gdzieś resztę bo póki są młode to taki stan rzeczy pewnie będzie trwał ale jak podrosną...poza tym i tak mam dość dużo rybaszenek w baniaczku.

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 5 maja 16, 18:02

Miałam tu dziś pisać, że po ciężkich walkach doczekałam się małych ramirezek. Cóż, nie napiszę już tego bo coś w nocy zeżarło mi maluchy. Pojawił się jednak nowy problem. Powiedźcie mi czy po stracie małych może być coś nie tak między samcem i samicą? Bo niby pływają razem ale co jakiś czas ostro się biją na pyski.

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Marcinus71 » 5 maja 16, 18:42

Eragonii pisze:Miałam tu dziś pisać, że po ciężkich walkach doczekałam się małych ramirezek. Cóż, nie napiszę już tego bo coś w nocy zeżarło mi maluchy. Pojawił się jednak nowy problem. Powiedźcie mi czy po stracie małych może być coś nie tak między samcem i samicą? Bo niby pływają razem ale co jakiś czas ostro się biją na pyski.

A masz tam inne ryby? Moze wcale nic nie zezarlo tylko padly z braku odp pokarmu. Moje karmione zawiesina z mikro pokarmow plywaly ponad 3 doby i w kilka godzin zniknely prawie wszystkie a żadnych innych ryb nie mialem. Pozniej probowalem podawać artemie to po dobie zniknely bo wcale jej nie jadły.
Ile czasu u ciebie plywaly i czym karmilaś ?

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 5 maja 16, 20:24

Marcinus71 pisze:
Eragonii pisze:Miałam tu dziś pisać, że po ciężkich walkach doczekałam się małych ramirezek. Cóż, nie napiszę już tego bo coś w nocy zeżarło mi maluchy. Pojawił się jednak nowy problem. Powiedźcie mi czy po stracie małych może być coś nie tak między samcem i samicą? Bo niby pływają razem ale co jakiś czas ostro się biją na pyski.

A masz tam inne ryby? Moze wcale nic nie zezarlo tylko padly z braku odp pokarmu. Moje karmione zawiesina z mikro pokarmow plywaly ponad 3 doby i w kilka godzin zniknely prawie wszystkie a żadnych innych ryb nie mialem. Pozniej probowalem podawać artemie to po dobie zniknely bo wcale jej nie jadły.
Ile czasu u ciebie plywaly i czym karmilaś ?


One jeszcze w ogóle nie pływały. Były dopiero po wylęgu. Leżały na korze przeniesione przez rodziców. A ryby inne mam i właśnie podejrzewam, że to ich sprawka. Chodzi mi jednak o co innego. Czy mogło to wpłynąć na parkę. Bo tak jak pisałam dziś normalnie się biły i to na pyski...

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Marcinus71 » 5 maja 16, 21:03

Samiec chce się opiekowac potomstwem a ze znikło to chce nowe potomstwo a samica nie jest gotowa wiec muszą sobie to jakos wytłumaczyć :)

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 10 maja 16, 19:05

Marcinus71 pisze:Samiec chce się opiekowac potomstwem a ze znikło to chce nowe potomstwo a samica nie jest gotowa wiec muszą sobie to jakos wytłumaczyć :)


Miałeś racje:) Dogadali się:D

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Marcinus71 » 10 maja 16, 19:20

Miałeś racje:) Dogadali się:D

:ok:

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 27 czerwca 16, 19:01

Waże! Moje ramirezy właśnie mają małe. JEdnak zauważyłam, że łapią co jakiś czas jakieś w pysk i go nie wypuszczają. Mam rozumieć, że je jedzą? Czy dobrze zrobię jak małe zostawie w tarliskowym a duże wrzuce do ogólnego?

Awatar użytkownika
Marcinus71
Fish Master
Fish Master
Posty: 1039
Rejestracja: 13 grudnia 15, 10:09
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Marcinus71 » 27 czerwca 16, 21:32

One je wypuszczaja ale po pewnym czasiem. Tak je przenoszą tez z miejsca na miejsce. Przynajmjiej u mjie tak było.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości