[72 L] Mój baniaczek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 19 stycznia 16, 00:11

Aktualne fotki. Na razie, odpukać, nic złego się nie dzieje. Nie ma glonów, sinic, krasnych, nic nie zdycha. Rośliny rosną jak głupie, nie nadążam przycinać.

Jako ciekawostkę wspomnę, że od miesiąca nie czyściłam filtra, bo nie spada jego wydajność. Tutaj mam pytanie do bardziej doświadczonych, czy czyszczenie co tydzień, to konieczność? Filtr to Aquael Turbo 500, ma dwa kubki, w jednym Lava od Huntera, w drugim po prostu gąbka, jego oryginalna. Podejrzewam, że w pierwszym kubku, tym z gąbką, mam kolonie krewetek :P Trzeba by było je w końcu wypuścić, choć chyba nie jest im tam źle...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przedostatnią fotkę mam teraz na tapecie w kompie :P Stefan grzecznie pozował...

Awatar użytkownika
Fatty
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 1444
Rejestracja: 24 marca 09, 15:49

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Fatty » 19 stycznia 16, 09:12

Fajnie to wygląda :)
Are you sure, you want to exist?


Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: skrzatekMK » 19 stycznia 16, 15:35

Alina_33, bardzo ładnie to wygląda. W końcu masz ładny zdrowy zbiornik. Oby tak dalej się trzymał. :ok:

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Hunter » 19 stycznia 16, 19:13

Alina_33 pisze:Tutaj mam pytanie do bardziej doświadczonych, czy czyszczenie co tydzień, to konieczność? Filtr to Aquael Turbo 500, ma dwa kubki, w jednym Lava od Huntera, w drugim po prostu gąbka, jego oryginalna.

Jeśli filtr nie zapycha się, to nie ma po co go ruszać ;) Nie ma zasady, która mówi o czyszczeniu mechaniki co tydzień. Czyścisz jak tego wymaga :)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Dhuz » 19 stycznia 16, 19:35

Akwarium ładnie się prezentuje, roślinki widać, że odkarmione, ryby widzę też śmiałe są :) Rozważałaś może, by obsadzić czymś drobnolistnym ten mocno wyeksponowany, spory kawałek drewna na środku z przodu, bo rzuca się w oczy jako pierwszy element zbiornika?

byron
Narybek
Narybek
Posty: 32
Rejestracja: 28 sierpnia 14, 21:46
Lokalizacja: Łódź

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: byron » 19 stycznia 16, 21:08

Ładne akwarium z moimi ulubionymi mini rybkami bystrzykami :)

Natomiast co do roślin to kondycja Limnophila Sessiliflora wygląda na kiepską.
Chodzi mi o odległość miedzy węzłami. Powinna być zdecydowanie dużo mniejsza, wtedy roślinka wygląda bardzo okazale, jest bardzo gęsta.

Też tak kiedyś miałem w starym akwarium, limnophila wyglądała fatalnie właśnie tak jak u Ciebie w akwarium, niestety mam zbyt nikłe doświadczenie w roślinach i nie do końca wiem czym to jest spowodowane.

Teraz w innym moim akwarium roślina ta wygląda pięknie, odległości między węzłami są malutkie, jest gęsta, puszysta, po prostu piękna. Wspomnę tylko ze szczepkę wziąłem właśnie taką kiepską. Teoretycznie mam porównywalne warunki jak w poprzednim zbiorniku, mimo to różnica jest kolosalna.

Czy ktoś z bardziej doświadczonych rośliniarzy wie w czym tkwi problem.

Pozdrawiam
Marcin

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: barttsw » 19 stycznia 16, 21:21

Alina_33, Wkońcu baniaczek zaczoł ci chulać gratulacje wytrwałości a baniaczek wyglada ładnie tylko tak jak Dhuz, wspomniał posadził bym na mim coś może taivan moss albo coś drobnolistnego

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 19 stycznia 16, 21:23

Moim zdaniem to kwestia światła i ogólnego dostępu do zasobów. Roślina bardzo chce dotrzeć do tafli w jak najszybszym tempie. To samo miałam z kabombą i rogatkiem. Ja to przycinam, bo chcę to rozkrzewić.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: barttsw » 25 stycznia 16, 18:41

Alina_33, mam pytanie o sinice

walczylaś z nimi i to z powodzeniem zastosowałaś CHEMICLEAN i jaki efekt wystarczyła jedna kuracja czy musiałaś dwie

po jakim czasie zrobiłaś podmianke
napisz mi coś więcej o tym specyfiku

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 17 marca 16, 15:13

Podejrzewam, że pytanie o sinicę jest już nieaktualne po tak długim czasie. Nie pamiętam już jak to wyglądało w moim przypadku, ale robiłam wszystko według zaleceń.

Witam po przerwie. W moim baniaku średnio się dzieje, zdychają mi bystrzyki Amandy, widać nie podobają im się parametry wody, wahanie tychże parametrów, lub jedno i drugie. Krewetki wychodzą z baniaka. Za to rośliny nie narzekają. Rosną jednak szybko i chaotycznie. Trudno je ogarnąć i wygląda to trochę gorzej niż w stylu "artystycznego nieładu". Ale to moja wina, nie potrafię zapanować nad "masą zieloną".

Obrazek

Awatar użytkownika
mimo12
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1578
Rejestracja: 17 marca 13, 17:41
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: mimo12 » 18 marca 16, 23:04

Masz problem z parametrami- wahania, zmieniły się jakoś ostatnio?
Może ze starości? Albo choróbsko jakieś dziwne je dopadło?

Nie miałaś jakiegoś skoku azotu? Może jedna zdechła niezauważona i pociągnęło to za sobą kolejne i uciekające krewetki?

Jakby łodygowce były gęstsze to cud, miód i orzeszki, ale mnie i tak się podoba. :grin:

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 21 kwietnia 16, 15:38

Mały Update. Zaczynam mieć dość chaosu mojej flory. Trochę posprzątałam na lewej części baniaka, część roślin marnieje, ale zaczęłam zwiększać nawożenie, może coś z tego będzie. Dziś dokupiłam trzy roślinki, szału nie ma, ale może jak się rozrosną... Kupiłam jakąś odmianę Ludwigii z długimi listkami, jakąś żabienicę trawiastą i coś koniczynowatego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 22 maja 16, 20:08

I kolejna aktualizacja wyglądu mojego baniaka. Wciąż mi tam czegoś brakuje, ale może jak większość dna porośnie roślinami, to przestanie mi tego czegoś brakować... Ostatnio poobcinałam sporo liści żabienicy, bo obrastają krasnymi, mają dziury, brązowe plamy lub gniją.

Przy okazji co to za mech mi się panoszy na korzeniach..? Ja nie kupowałam, wzięło się samo z siebie... Wiem głupia konkluzja, ale nie mam pojęcia skąd to mam. Są tego jakby dwa rodzaje, drugi widać bardziej w głębi, krewetka na tym siedzi (ostatnie zdjęcie). Ogólnie, baniak żyje własnym życiem i w nosie ma moje subtelne sugestie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Łukasz101291
Ryba
Ryba
Posty: 229
Rejestracja: 30 sierpnia 15, 19:08
Lokalizacja: Grzybowo K. Kołobrzegu

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Łukasz101291 » 22 maja 16, 21:05

Dla mnie wygląda ładnie. Bojownik nie podjada krewetek?

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 22 maja 16, 23:01

Dzięki :) Co do bojownika, czasem widuję go z krewetką w paszczy. Pływa z nią po całym baniaku, jakby się obnosił z trofeum. Ale samego polowania nie widziałam, trudno mi stwierdzić, czy jest myśliwym, czy padlinożercą :P Ostatnio jednak trochę opadł z sił, mniej się rusza i często siedzi w krzakach i podziwia widoki. Mam go rok i 3 miesiące. Czy to nie za wcześnie na starość?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości