Rozpoznanie płci Ramirezki

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 12 stycznia 16, 21:22

Hmm... Zrobiłam przemeblowanie w akwarium plus dodałam nawet nowe korzenie i dwa kokosy. Piasku akurat nie mieli... Tylko, że samice znowu walczą z samce i obie trzymają się razem. Więc mam pytanie. Czy jakbym je wyłowiła np na 15 min z akwarium (trójkę) i wpuściła na nowo do akwarium to mogą się uspokoić?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Dhuz » 12 stycznia 16, 21:24

15 min niczego nie zmieni. Obserwuj jeszcze jutro, jak samice nadal będą agresywne, rozważ izolatkę na kilka dni w osobnym akwarium, by samiec zapoznał się z nowym siedliskiem.

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 12 stycznia 16, 21:30

Dobrze. Oby im się polepszyło. Samice niby wcześniej też ze sobą walczyły a teraz wszędzie razem pływają. Szkoda mi go bo on sam a one dwie na przemian na niego. A ile takiej izolatki?

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Dhuz » 12 stycznia 16, 21:38

Jeśli po kilku dniach samiec nie nabierze śmiałości lub będzie poturbowany, to 4-5 dni rozdzielenia i kolejne przemeblowanie. Jest też możliwosć, że akurat taki zestaw ryb się nie dogada - samiec może być zbyt płochliwy, a samice zbyt silne. :P

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 13 stycznia 16, 15:48

Mam dwa pytania jeszcze :D

1. Czy na izolację wystarczy plastikowy kotnik? Chodzi o to, że nie mam drugiego akwarium...
2. Czy w 126l można w ogóle trzymać 2 pary ramirez czy raczej to odpada?

Awatar użytkownika
Perfect
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 1 grudnia 08, 09:56
Lokalizacja: KrK

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Perfect » 14 stycznia 16, 09:20

1. Kotnik odpada. Kup szkło chociaż ze 30-45 litrów. Malutkie, ale zawsze to dodatkowe akwarium ;) Tego nigdy mało :)
2. Nie znam się na ramirezkach ;)

ploplo144
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 12 marca 13, 13:41
Lokalizacja: Wisła

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: ploplo144 » 14 stycznia 16, 09:30

2. Ja miałem w 112 2 parki. Wiadomo, ustaliły sobie swoje terytoria i jak któraś jenaruszyła to była bardzo efektowna bijatyka :D Moim zdaniem jak najbardziej można, ale powinno być troche kryjówek, żeby se mogły miejsce upatrzyć. Ale może niech się ktoś bardziej doświadczony wypowie :D
Pozdrawiam

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 14 stycznia 16, 18:03

Wiem, ale nie mam na razie tyle kasy by zainwetować w dodatkowe akwarium. Muszę uzbierać i poczekać do końca miesiąca. A Samiec jak walczył z samicami bo się stawiał, tak teraz od nich ucieka. I pomyślałam, że jak mam kotnik to może włożę samice do niego aby on oswoił się z terem. Dodatkowo samiec jest udany. One go gonią, on zwiewa a za chwilę za nimi płynie zainteresowany.

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 14 stycznia 16, 22:23

Czy oddać jedna z samic?

Awatar użytkownika
Perfect
Ryba
Ryba
Posty: 243
Rejestracja: 1 grudnia 08, 09:56
Lokalizacja: KrK

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Perfect » 14 stycznia 16, 23:50

Proponuję najlepsze rozwiązanie, czyli pozostawienie parki ramirezek. 2 rybki oddaj. Zapoznaj się z nimi na spokojnie zamiast na siłę. Rybki Pokażą Ci wiele ciekawych zachowań. Jedna parka tych pielęgniczek i tak przejmie 3/4 akwarium, gdy tylko dojdzie do tarła. To nie basen ;) Wszelkiego rodzaju pielęgniczki potrafią pokazać swój charakter ;) To z btego co wiem rybki poligamiczne więc zostawianie na siłę dodatkowych ryb tylko wprowadzi zamieszanie w baniaku, które jest zbędne.

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 15 stycznia 16, 07:25

Mam 2 samice i samca. Najwyżej jedną oddam. Tylko nie wiem którą... Dobrze by było aby dogadała się ona z samcem.

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 17 stycznia 16, 21:09

Nie wiem co dziś się stało, ale samiec w końcu się postawił. Jednak zaczął pływać z jedną z samic w ogóle jej nie przeganiając lecz drugą jak tylko zobaczył z daleka to ganiał po całym akwarium. Była dziś u mnie siostrzenica i ma też ryby więc tą ganianą samicę oddałam. Dobrze zrobiłam? Bo pomyślałam, że tą z którą pływa po prostu sobie wybrał.

ploplo144
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 12 marca 13, 13:41
Lokalizacja: Wisła

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: ploplo144 » 17 stycznia 16, 21:19

Tak, ramirezki dobierają się w pary, a nie żyją w haremach. Jak się parka dobrała to dobrze i chyba nie ma sensu tej samicy tam trzymać bo ciężki żywot by miała :D

Eragonii
Narybek
Narybek
Posty: 59
Rejestracja: 9 stycznia 16, 01:03

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: Eragonii » 17 stycznia 16, 21:31

ploplo144 pisze:Tak, ramirezki dobierają się w pary, a nie żyją w haremach. Jak się parka dobrała to dobrze i chyba nie ma sensu tej samicy tam trzymać bo ciężki żywot by miała :D


Uff :D To tam będzie mieć dobrze :) Bo pomyślałam, że może źle zrobiłam :D Samiec dostawał bęcki od obu samic a dziś się postawił i pływał z jedną. Dobrze, że siostrzenica była to mam już spokój w zbiorniku :D

kocur
Ikra
Ikra
Posty: 14
Rejestracja: 22 grudnia 15, 01:02

Re: Rozpoznanie płci Ramirezki

Postautor: kocur » 18 stycznia 16, 00:53

Siostrzenica z jakimi rybami ją będzie trzymać?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości