[72 L] Mój baniaczek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 3 grudnia 15, 13:49

Na razie to ostatni mój post, bo wszystko wraca do normy, czy raczej do niej zmierza, bo w tym baniaku nigdy normy nie było... Mam zielenicę, ale nie jest aż tak upierdliwa jak sinica, a przede wszystkim, nie szkodzi rybkom. Także ja sobie już z tym poradzę. Jeżeli wróci sinica, to kupię znowu ze 4 dawki Chemiclean, bo działa. Na razie wciągnęłam z podłoża wszystko co zalegało, a martwa sinica nie czepia się aż tak mocno podłoża. Gorzej z korzeniami, tam sinica, w tych ostatnich ilościach, będzie musiała rozłożyć się sama. Zielenica leży na tafli wody, ale to oczywiście moja wina, bo za szybko wracam do normalnego czasu oświetlania baniaka. Na razie zatem zrobię pauzę i poczekam, aż się sytuacja unormuje.



No i zdjęcia, mi się baniak podoba...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podoba mi się ten gąszcz, w akwarium LT nigdy bym tego nie miała. Tam zawsze miałam a to krasne, a to glony, a to rośliny gnijące... Masakra. Jak już sinicę zabiłam to nie jest źle.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Hunter » 3 grudnia 15, 14:50

Wprowadzać PO4 do nawożenia powinnaś pozbyć się zielenic. Wysokie NO3 w stosunku do niskiego PO4 jest właśnie książkową przyczyną powstawania zielenic.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 3 grudnia 15, 15:54

Trochę się boję tego Po4 szczerze mówiąc... Może będę robiła coś takiego, że po podmianie dam jedno lub dwa kliknięcia macro, ale jak ja karmię ryby suchą karmą i serio, to się nie zmieni, to powinno być tam trochę tego Po4... Chyba, że w mojej karmie tego nie ma.

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: locdog » 3 grudnia 15, 16:18

Póki co to wstrzymałbym się z jakimkolwiek nawożeniem tylko zmniejszyłbym trochę światło bo moim zdaniem jest go przydużo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Hunter » 3 grudnia 15, 17:08

Alina_33 pisze:Chyba, że w mojej karmie tego nie ma.

Jest, bo jak widać rośliny rosną ;)
Ale jest go mało, o czym świadczą glony.
Sprawdź sobie PO4 testem.

locdog pisze:zmniejszyłbym trochę światło bo moim zdaniem jest go przydużo.

Albo i tak. Mniej światła = mniej nawozów - wychodzi na jedno.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 3 grudnia 15, 17:14

Wracamy do tego, że ja światła nie zmniejszę... Ba, ja chcę świecić dłużej, niż teraz, bo przypominam, zeszłam do sześciu godzin dziennie ze względu na leczenie sinicy, a teraz stopniowo wracam do normalnego czasu świecenia. Nie po to mam akwarium, by go nie widzieć. Ogólnie to temat światła już przerabialiśmy... Nie przejdę na LT, ani nie będę krótko świeciła. Dopasuję nawożenie bimbrem i nawozami w płynie do potrzeb oświetlenia.

Na razie nie mogę zmierzyć Po4, bo wczoraj i dzisiaj dałam po 3 kliknięcia Carbo i wynik Po4 będzie już niemiarodajny. Dziś dałam jedno kliknięcie macro. Pojutrze dam drugie, ja sobie dawki i schematy wyznaczę sama, ale fajnie że już wiem, czego brakuje.

Awatar użytkownika
locdog
Ryba
Ryba
Posty: 244
Rejestracja: 11 sierpnia 13, 20:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: locdog » 7 grudnia 15, 23:44

A co ma fosfor do węgla organicznego?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Hunter » 8 grudnia 15, 08:43

Są pewne sygnały z kilku źródeł, że w pewnych warunkach testy PO4 pod wpływem działania nawozów Carbo fałszują wyniki. To tylko niedokładne testy akwarystyczne za kilka dyszek, a nie laboratorium za kilka tysięcy ;)
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
remigiuszl
Ryba
Ryba
Posty: 404
Rejestracja: 22 listopada 14, 17:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: remigiuszl » 9 grudnia 15, 15:16

Hunter pisze:Są pewne sygnały z kilku źródeł, że w pewnych warunkach testy PO4 pod wpływem działania nawozów Carbo fałszują wyniki. To tylko niedokładne testy akwarystyczne za kilka dyszek, a nie laboratorium za kilka tysięcy ;)

Mogę to potwierdzić w 100%. Sprawdzone na kropelkach zooleka i JBL.
Nawet do przeprowadzonego testu PO4 z gotowym wynikiem, wystarczy wkropić 1-2 kropelki carbo i wynik idzie na MAX.

Awatar użytkownika
michal_77
Aqua Forum
Aqua Forum
Posty: 236
Rejestracja: 3 marca 15, 15:24
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: michal_77 » 10 grudnia 15, 10:13

Mogę to potwierdzić w 100%. Sprawdzone na kropelkach zooleka i JBL.
Nawet do przeprowadzonego testu PO4 z gotowym wynikiem, wystarczy wkropić 1-2 kropelki carbo i wynik idzie na MAX.



Nie wiem, czy metoda twojego "testu" jest prawidłowa, bo 1 kropla carbo dana do próbki 10ml (JBL) to tak jakby wlać ~500ml do baniaka 100l :zdziwko:
Ale z tym, że wynik przekłamuje to się zgodzę. Sam właśnie walczę u siebie z nitkami i z powodu przekłamywania wyniku PO4 odstawiłem na razie carbo całkowicie i podaję tylko CO2.

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 1 stycznia 16, 15:48

Miałam baniak likwidować, ale jakoś tak nie wyszło... W sumie to marudziłam bardzo, ale nie oddałabym Stefana do sklepu. To małe, rybie, serduszko by mu pękło. Chociaż ostatnio zauważyłam u niego niepokojącą zmianę zachowania. Stał się rybą przydenną, większość czasu spędza na dole baniaka, mniej go też widać... Starość..?

Od sąsiada dostałam jakiś czas temu 3 otoski, mam mieszane uczucia co z nimi zrobić. Zachowują się normalnie, nikt ich nie zaczepia, ani one nie zaczepiają. Wodę mam taką, jaką ponoć lubią, tylko ta temperatura, mam 26 stopni. Sąsiad baniak zlikwidował, za dużo kasy ciągnie... Moja matka podchwyciła, żebym też swoje zlikwidowała, ale nie ma tak dobrze. Ja już się z baniakiem dogadałam, teraz to żal by mi było.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stefan Przydenny

Obrazek

Obrazek

Krewetkowy raj normalnie, zaczynam ich mieć dosyć, gdzie nie spojrzę, te robale siedzą...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaplecze...

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Dhuz
Moderator
Moderator
Posty: 3491
Rejestracja: 1 marca 15, 10:47
Lokalizacja: Wieliczka

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Dhuz » 1 stycznia 16, 16:13

Alina_33 pisze:Chociaż ostatnio zauważyłam u niego niepokojącą zmianę zachowania. Stał się rybą przydenną, większość czasu spędza na dole baniaka, mniej go też widać... Starość..?
Z wiekiem bojowniki lubią sobie więcej odpocząć. U mnie nabierały zwyczaju na filtrze przysiadać i kontemplować swoje królestwa.

Alina_33 pisze:Od sąsiada dostałam jakiś czas temu 3 otoski, mam mieszane uczucia co z nimi zrobić. Zachowują się normalnie, nikt ich nie zaczepia, ani one nie zaczepiają. Wodę mam taką, jaką ponoć lubią, tylko ta temperatura, mam 26 stopni.
Po prostu przyspieszą z metabolizmem i pożyją krócej. Jesteś teraz panią ich losu.

Alina_33 pisze:Sąsiad baniak zlikwidował, za dużo kasy ciągnie... Moja matka podchwyciła, żebym też swoje zlikwidowała, ale nie ma tak dobrze. Ja już się z baniakiem dogadałam, teraz to żal by mi było.
Zagraj entuzjazm i zaproponuj, by zrezygnować też z telewizji, radia, komputera, telefonu, a przede wszystkim wszelkich używek. Do jedzenia chleb i woda, koniecznie 2 posiłki, bo za bardzo by człowiek się życiem cieszył. :D

Fotki bardzo ładne. Zazdroszczę redek, u mnie się nie chciały za nic w świecie trzymać, zostało 1+2 weteranów tylko. :P

Awatar użytkownika
skrzatekMK
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 682
Rejestracja: 24 lutego 14, 12:19
Lokalizacja: EZG

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: skrzatekMK » 1 stycznia 16, 16:49

Alina_33, nie rezygnuj. Tyle się namęczyłaś aby ratować akwa, także teraz nie rezygnuj. Akwa wygląda bardzo ładnie i zdrowo. Oby tak dalej.

btw to ile masz W ma litr?

Awatar użytkownika
Alina_33
Fish Master
Fish Master
Posty: 1133
Rejestracja: 16 stycznia 14, 23:19

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: Alina_33 » 1 stycznia 16, 17:30

Wracamy do pradawnej rozprawy o moim oświetleniu, to roślinniak, mam 0,5W/L :D

A co sąsiada, to emeryt, a baniak miał 300L, więc trochę prądu ciągnęło. On i tak żyje dosyć skromnie.


A do matki mówię: To co, teraz wszyscy na osiedlu mają hurtem z baniaków rezygnować? Gdzie to logika? :D Moja matka bez elektroniki, to jak ryba bez baniaka... :D Kocha swój tablet i stałe łącze z netem :P

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: [72 L] Mój baniaczek

Postautor: deXter » 11 stycznia 16, 15:45

Alina_33 pisze:aniak miał 300L, więc trochę prądu ciągnęło. On i tak żyje dosyć skromnie.

Maks 200 W prądu to brało w co oczywiście wątpię, aby sąsiad miał 150W światłą ;]
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości