Problem z oczkiem

Sylwiątko
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 2 czerwca 06, 14:40

Problem z oczkiem

Postautor: Sylwiątko » 8 czerwca 06, 20:57

Mam oczko wodne 15000 litrów. Jest oczyszczalnia(ze strumykiem,obieg zamknięty), lampa UV(działa 4h dziennie),wodospad no i sporo rybek.
Ale mimo całego tego wyposażenia woda w oczku jest brudna!!!!Ryb nie widać (tylko jak pływają przy powierzchni). Preparaty przeciw glonom nic nie dają(po ich zastosowaniu nie zbiera się kożuch glonowy). Przejrzystość polepsza się na ok 2 dni i wszytsko wraca do normy. PH wody jest w normie. Oczko jest w miejscu nasłonecznionym.Rośliny w doniczkach nie chcą rosnąć.
Co mam robić żeby poprawić stan wody????Pomóżcie!!!!

Awatar użytkownika
Jakus
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 535
Rejestracja: 27 lutego 05, 15:35
Lokalizacja: Olsztyn->Pasym->Gdańsk

Re: Problem z oczkiem

Postautor: Jakus » 8 czerwca 06, 21:03

Tropical ma taki preparat blue guard który zapobiega przedostawaniu się promieni UV i może to pomoże...
Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Akwarystów BOCJA www.bocja.org

jakja
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwietnia 06, 12:56
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z oczkiem

Postautor: jakja » 19 czerwca 06, 09:21

zastosuj filtr np. http://www.filtrystawowe.republika.pl/. Ważną kwestią jest filtr z warstwą do rozwoju bakterii nitrozobium... Poczytaj w necie: ja zdobyłem b. dużo informacji. Powodzenia :)

Matchek
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 5 maja 06, 10:52

Re: Problem z oczkiem

Postautor: Matchek » 22 czerwca 06, 11:19

Witaj , przedewszystkim filtr musi pracowac caly czas lampa takze !! mam staw 130 000 litrow, filtr oase na 10 000 litrow z lampa UV 11 W po miesiacu bylo widac dno na glebokosc ok 80 cm. No i nie nalezy zapominac o czyszczeniu filtra (w moim przypadku co tydzien).

jakja
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 20 kwietnia 06, 12:56
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z oczkiem

Postautor: jakja » 23 czerwca 06, 05:43

moje oczko jest na działce POD; zastosowałem zegar sterujący pompą - pracuje w cyklu 2h pracy 2h przerwy i zdaje to egzamin...

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości