Nowe akwa 240L

fisza
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 20 września 15, 15:17

Nowe akwa 240L

Postautor: fisza » 20 września 15, 17:52

Wracam do dawnego hobby tym razem planuję coś większego i mam kilka pytań.
Tytułem wstępu co mam dotychczas
Akwarium z częścią sprzętu i roślinami kupiłam od poprzednich właścicieli którzy trochę je zaniedbali.
Akwarium 240 L panorama z pokrywą Diversa+szafka
Świetlówki T8 2x30 W- myślę nad zamianą ich na LED ze względu na mniejsze zużycie prądu
Filtr Tetra EX 1200
Grzałka TetraTec 300W
Pompka i listwa napowietrzająca TetraTec

Ponadto weszłam w posiadanie licznych kryptokoryn i 2 żabienic, 2 koksów i korzenia i tła strukturalnego.
Z nowych rzeczy zakupiłam
Podłoże:
Aqua substrate II +
Drugi korzeń

W planie następująca obsada:
Pielęgnica Kakadu 2 haremy 1+2
Neon czerwony 10-15 szt
Otoski 4-6szt
testy do wody w drodze wiec jeszcze nie wiem na czym stoję z parametrami
.
Do konkretów- pytania:
1. Obsada wydaje się możliwa ale co o tym sądzicie?
2. Kryptokoryna "troche" nie ta część świata. jakie więc rośliny byście proponowali? Mi przychodzi do głowy jeszcze tylko anubias. Może jakieś mały trawniczek?
3. Nie jestem pewna czy tło strukturalne wewnętrzne to taki świetny pomysł...
4. Rozważam również zmianę grzałki na przepływową. cena zacna więc nie jestem pewna czy to dobra inwestycja- ktoś ma?

ArekPl

Re: Nowe akwa 240L

Postautor: ArekPl » 20 września 15, 18:20

1. Jeśli chodzi o obsadę to zależy to od parametrów wody - jeśli będzie ona miękka i lekko kwaśna to są to parametry pod te ryby ( zazwyczaj trzeba stosować filtr Ro lub liście dębu i szyszki olchy. Zazwyczaj kranówka jest twarda więc będzie trzeba się w sprzęt napisany powyżej zakupić

2. Jeśli chodzi o rośliny to mogę polecić mech, lotosa, Amazonicusa, Echinodorusa, nurzańca, sagitaria, abubiasy, pistia, microzoria, pistia, ludwigia - najbardziej popularne gatunki, jesli chodzi o trawnik to najmniej wymagający jest Hemiantus ( duży Heniek) lecz nie znam jego wymagań tak dobrze więc w tej kwestii pozostanę cicho. :ok:

3. Mówiąc o tle to kwestia gustu - mnie osobiście się nie podoba sztuczna dekoracja w zbiorniku przy takiej obsadzie bym odradzał ponieważ źle założone tło może odstawać od szyby a małe rybki ( w tym przypadku wszystkie) będą właziły na tył i możliwe ,że nie będą w stanie z tam tąd już wyjść.

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: Nowe akwa 240L

Postautor: abiba » 24 września 15, 19:06

4. Rozważam również zmianę grzałki na przepływową. cena zacna więc nie jestem pewna czy to dobra inwestycja- ktoś ma?

tak i każde następne moje akwarium z grzałką przepływową - róznica jest taka że o innych nawet nie śmiem pomyśleć

fisza
Narybek
Narybek
Posty: 21
Rejestracja: 20 września 15, 15:17

Re: Nowe akwa 240L

Postautor: fisza » 9 listopada 15, 16:06

w ramach odświeżenia
Akwa funkcjonuje
Obsada:
Neon czerwony 10 szt
Otosek przyujściowy 5 szt
Pielęgniczka kakadu 1+2 i tryliard potomstwa ;)

Parametry:
temp: 25 stopni
ph 6,8 kH 2 gH 11 NO2 0 NO3 2
Zastawiam się nad dołożeniem jeszcze z 2 otosków lub kilku neonów i samicy kakadu. Ta która nie ma małych ma delikatnie mówiąc przekichane teraz bo samiec i druga samica nie dają jej żyć mimo że teren mają do dyspozycji ogromny i jest gdzie się schować. Boję się przerybiania ale z drugiej strony szkoda nie wykorzystać litrażu i powierzchni.

Wróć do „Ameryka”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości