"Glonojad"

Awatar użytkownika
mateusz54b
Narybek
Narybek
Posty: 77
Rejestracja: 2 grudnia 13, 11:24

Re: "Glonojad"

Postautor: mateusz54b » 15 sierpnia 14, 14:25

Moja parka zbrojników też jakoś specjalnie za sobą nie przepada ale miałem już raz złożoną ikrę i teraz ok 15 młodych

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: "Glonojad"

Postautor: basia » 22 września 14, 10:42

To co z tymi zdjęciami? ;-)

KOCUREK
Narybek
Narybek
Posty: 69
Rejestracja: 1 sierpnia 10, 15:16

Re: "Glonojad"

Postautor: KOCUREK » 20 lutego 15, 12:59

Obrazek
AQUAWILD Catfish Cave rozmiar 8 będzie dobry.Czy wiek ma znaczenie na brak tarła[15 latek]ma samiczka,samiec mniejszy od niej o jakieś 6cm

sasgabi

glonojad

Postautor: sasgabi » 16 sierpnia 17, 11:12

Czym żywić glonojada?

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: glonojad

Postautor: osama » 16 sierpnia 17, 12:40

jeśli mówimy o roślinożercach to:

Gotowane:
- marchewka
- bub
- kalafior
- brukselka
- brokuła

Surowe:
- ogórek
- sałata
- papryka (lubią czerwone)

Parzona:
- kapusta pekińska

Moje najczęściej jedzą ogórki w porze letniej, brukselkę i brokuły cały rok.
Oprócz tego można dawać piguły najlepiej w nocy (inne ryby wówczas są mniej aktywne i łatwiej jest zbrojnikom spokojnie zjeść).
Poza tym jedzą ze "stołu" innych ryb. Nie pogardzą mięchem, martwymi rybami itd. ale UWAGA!!! może to stanowić tylko niewielki dodatek w diecie, czyli tyle, ile innym rybom nie uda się w zjeść. A inne ryby karmimy MAŁO.

Ryba głodna, ryba zdrowa, to musisz wiedzieć. Troszkę inaczej jest u zbrojników, często widzę sztuki z zapadnietymi brzuszkami od chorób (nieprawidłowe żywienie) lub z niedożywienia. Inaczej też należy karmić młode i dorosłe ryby, dorosłym wielodniowa głodówka nie zaszkodzi, młode potrzebują dostępu do pokarmu codziennie.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
MyszMyszata
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 1 września 17, 11:35

Re: "Glonojad"

Postautor: MyszMyszata » 3 września 17, 21:52

Czy mogę ośmiotygodniowym glonusiom podać pomidora bez skórki i bez pestek z własnego ogródka? I podgotowaną dynię też własnej produkcji? Dopiero zaczynam z wprowadzaniem warzyw i chce zacząć o tych pewnych - nie pryskanych :)


Jedzą tą dynię jak szalone! Nic im jeszcze tak nie smakowało jak dynia. :D
Ostatnio zmieniony 22 września 17, 18:19 przez MyszMyszata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: "Glonojad"

Postautor: osama » 4 września 17, 06:50

Może być pomidor, ale w małych ilościach, bo może się rozciapkać po całym akwarium. Dynia też będzie OK.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
MyszMyszata
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 1 września 17, 11:35

Re: "Glonojad"

Postautor: MyszMyszata » 19 lutego 18, 22:19

Jestem bardzo zaskoczona tym co wyczynia się w moim zbiorniku. Mam dwa zbrojniki - samca i samiczkę. Nie mają więcej niż 8 miesięcy. Samiec ma rogi, ale raczej "różki" niż prawdziwe poroże jakie widziałam na fotkach w pierwszych postach. Po podmianie wody w zeszłym miesiącu samiec wykopał norę pod kamieniem i wachlował tam trzy dni. Później przestał. Uznałam, że to jego fanaberie bo jest za młody na potomstwo... Aż tu pięć dni temu znów zaczął wachlować i robi to do dzisiaj. Czy moje glonki nie są za małe na dzieci? :shock:

Awatar użytkownika
osama
Moderator
Moderator
Posty: 11176
Rejestracja: 8 listopada 04, 14:54
Lokalizacja: Oława

Re: "Glonojad"

Postautor: osama » 20 lutego 18, 13:51

W tych czasach i dzieci mają dzieci ;) Tu raczej bardziej pomocny będzie wzrost niż wiek zbrojnika.
Samiec, który ma z 8cm myślę, że może już mieć młode.
Małe poroże może być dla samca naturalne, nie każdy ma rogi renifera na głowie ;)
Obecnie mam jednego samca, który jest potomkiem prawdziwego rogacza, a różki jego są wręcz śmieszne - mają może po 5mm.
Akwaria kiedyś: 240l 72l 3x28,8l 112l Obecnie: 72, 105, 750, 725l ;)
http://www.siepomaga.pl/
Na pewno, naprawdę, od razu, po prostu, na razie, hodowca, reguła, rzadko, żaden, w ogóle, włączać, co najmniej...

Awatar użytkownika
MyszMyszata
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 1 września 17, 11:35

Re: "Glonojad"

Postautor: MyszMyszata » 20 lutego 18, 21:12

Wszystko się wyklarowało. Są jajka. Dzisiaj spojrzałam pod innym kątem na ten kamień i je dostrzegłam.
Samiec ma 6 cm. Faktycznie te moje dzieci mają dzieci. Będę babcią i nie spodziewałam się tego w moich 60l... :roll:

abiba
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2215
Rejestracja: 3 lutego 15, 14:43

Re: "Glonojad"

Postautor: abiba » 20 lutego 18, 21:15

Para "glonojadów" w 60litrach ? no to brawura na maxa

Awatar użytkownika
MyszMyszata
Ikra
Ikra
Posty: 8
Rejestracja: 1 września 17, 11:35

Re: "Glonojad"

Postautor: MyszMyszata » 20 lutego 18, 22:48

Docelowo myślę o większym akwarium. Jestem świadoma, że lepiej byłoby im w większym zbiornku. Sądziłam, że jeszcze są małe i mam czas. Źle nie mają bo pomimo małej objętości zbiornika są w nim prawie same :)

Dulka
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 19, 15:46

Re: "Glonojad"

Postautor: Dulka » 4 lutego 19, 11:01

Każde karmienie zbrojnikow warzywami wygląda tak że na widelec i do akwarium? Pomidory i inne miękkie rzeczy też? Jeśli coś się rozleci w akwarium to wyławiacie to później podbierakiem?
20 lat temu w akwarium w domu mieliśmy jakiegoś zwykłego zbrojnika i urósł do takich kosmicznych rozmiarów, że w życiu nie pomyślałabym, że z nimi tyle zachodu co z małym dzieckiem (tamten całe życie przeżył na płatkach).

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: "Glonojad"

Postautor: Hunter » 4 lutego 19, 16:36

Tak, obciążenie warzywa widelcem to dobre rozwiązanie.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Dulka
Narybek
Narybek
Posty: 38
Rejestracja: 2 lutego 19, 15:46

Re: "Glonojad"

Postautor: Dulka » 19 lipca 19, 20:18

Potrzebuję pomocy w identyfikacji płci. Chciałabym dokupić drugiego zbrojnika, ale nie wiem kogo dokupić, a chcę uniknąć bijatyki :)
Myślałam, że to dziewczynka, bo te poroże takie delikatne, ale z drugiej strony coś tam jednak jest...

Obrazek

Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości