oczko z folii

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

oczko z folii

Postautor: kiler » 10 stycznia 06, 19:58

ja chce zrobic kolejne oczko (juz drugie w 2005 roku) i pod folie chce dac noramna stara wykladzine zeby ani krety ani inne szkodniki nie przegryzly mi folii i chce nieco powiekszyc oczko czyli wymiary : (dł\szer\glebokosc) 300cm\200cm\150cm
zrobie tez połke tarliskowa o wymiarach szer-200cm dl-100cm igł-okolo20-25 cm chce w oczku trzymac 2 karpie pełnołuskie troche karasi kilka linow i jakies kolorowe jak myslicie czy wykladzina pod folie moze byc bo na mate kokosowa nie mam kasy i ciezko ja dostac a zamiast foli moze bede mial plandeke dodaje ze folia jest gruba specjalna do duzych oczek wodnych czekam na ewentualne propozycje co do podkladu pod folie,u mnie duzo krety ryja na trawniku zwlaszcza okolo jesieni i wieosny bo latem mniej wiec wezcie tez to pod uwage z gory dzieki za podpowiedzi

Awatar użytkownika
Sanderaa
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 9 stycznia 06, 15:50
Lokalizacja: Rojca :D

Re: oczko z folii

Postautor: Sanderaa » 11 stycznia 06, 20:46

ja mam 3 oczka wodne w ogrodzie :lol: sa naprawde super!! :wink: mam tam karasie :P i zaby :lol: gdy maja gody to calymi godzinami kumkaja! potem mamy chaje od sasiadow za nie moga w nocy spac :| ale to zadna cena za ten caly efekt oczka! naprawde warto!
wszystkim polecam oczka wodne! :ok:

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: oczko z folii

Postautor: basia » 11 stycznia 06, 21:08

Hmmm... Nie wiem, ale jak masz solidną folię to żaden kret nie powinien być Ci straszny :roll:

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

Re: oczko z folii

Postautor: kiler » 11 stycznia 06, 22:36

moj sasiad (kilka dzialek dalej) ma oczko z kilku warstw grubej plandeki i jemu na srodku glebokosci(na okolo50 cm) nornica zrobila sobie okno z widokiem na sadzawke wiec dlatego sie pytam czy taka stara dosc gruga wykladzina moze mnie ustrzec przed kolejna zmiana foli z powodu uszkodzen przez gryzonie,a swoja droga to juz sie wykosztowalem nie malo na te folie do oczek a teraz bede chcial miec z plandeki(jest grubsza) i pytam czy pod ta plandeke moge dac ta stara wykladzine bo jak kret czy nornica natrafi na taka wykladzine to chyba zmieni kurs niz bedzie probowal si przez to przegryzc(mam taka nadzieje ) i chodzi mi o wasze opinie na ten temat czy moge dac pod folie stara wykladzine :?: :?:

Awatar użytkownika
jonasz78
Ryba
Ryba
Posty: 394
Rejestracja: 26 marca 05, 15:37
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: oczko z folii

Postautor: jonasz78 » 12 stycznia 06, 13:52

Jesli chcesz wykonac solidne oczko wodne to polecam jak nastepuje:
1. wykopac odpowiednia dziure i wyprofilowac ja wg wlasnego uznania
2. wykonac podsypke zwirowa aby uniknac kontaktu folii z gruntem rodzimym i ewntualnymi ostrymi krawedziami kamieni, ktore moglyby uszkodzic folie
3. jesli chodzi o folie to osobiscie polecam folie z PE o grubości 2 mm jedyna wada tej foli jest jej wysoka cena strona gdzie mozna zobaczyc folie http://www.emabud.pl/strony/folie.htm Folia ta jest bardzo wytrzymala na uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymalosc foli znaczaco spada pod wplywem slonca.
Akwarium 150x50x60 Filtracja Fluval 404+Aqua Szut Senior Bio

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

Re: oczko z folii

Postautor: kiler » 12 stycznia 06, 17:49

wciaz nie uzyskalem odpowiedzi na nurtujace mnie pytanie,a co do budowy oczka to wiem jak sie buduje oczka wodne,chodzi mi jedynie o to czy stara wykladzina bedzie dobra pod folie aby uniknac ataku kretow i innego dziadostwa dodam ze na mate kokosowa(uzywana powszechnie do wykladania oczek wodnych(pod folie podklad)) nie moge natrafic a w dodatku jest zbyt droga.wiec pytam czy wykladzina (jest dosc elastyczna) bedzie mogla zastapic taka mate.i jesli nikt nie potrafi trafnie odpowiedziec na moje pytanko to prosze aby sie nie wypowiadac i nie nabijac niepotrzebnie postow.prosze jedynie o odpowiedz na TAK(ZALETY,WADY) lub na NIE
POZDRAWIAM SERDECZNIE

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: oczko z folii

Postautor: basia » 13 stycznia 06, 10:33

Nie wiem czy mój post uznasz za nabijanie i nie na temat, ale cóż...
Zarówno mata kokosowa jak i wykładzina po pewnym czasie ulegnie rozkładowi, a więc zgnije. Uważam, że w związku z tym nie zahamuje ona nornic, kretów i innych stworzeń.

kiler
Narybek
Narybek
Posty: 57
Rejestracja: 10 grudnia 05, 18:36

Re: oczko z folii

Postautor: kiler » 13 stycznia 06, 22:11

oki dzieki za wypowiedzi i jesli moge prosic to prosze juz o zamkniecie tematu bo juz sie sam z tym problemem uporalem ale dzieki za zainteresowanie

mateusz123
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 26 stycznia 06, 12:53
Lokalizacja: gdańsk

Re: oczko z folii

Postautor: mateusz123 » 26 stycznia 06, 13:16

proponuje folie raczej plaskik o grubości 3mm który jest na miejscu spawany u klijeta 400lat gwarancji
P.H.U. SKALAR

Jimmi
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 5 lutego 06, 17:29

Re: oczko z folii

Postautor: Jimmi » 5 lutego 06, 17:34

Daj mocną folię pod spód, lub plandekę

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: oczko z folii

Postautor: Pawel Woynowski » 15 marca 06, 00:32

mateusz123 pisze:proponuje folie raczej plaskik o grubości 3mm który jest na miejscu spawany u klijeta 400lat gwarancji


Przepraszam, a kto Ci naopowiadał takich bzdur, gwarancja na 400 lat. Najlepsze i najtrwalsze zczelnienie oczka to geomembrana EPDM (cena za 1m² to ok 22,00 x 25,00 zł, ma gwarancję od producenta na 99 lat. Innym równie trwałym materiałem izolacyjnym jest Gardenmat bentonitowy (cean za 1m², to wydatek rzędu 35,00-40,00 zł), jest to specjalny rodzaj glinki wszyty między dwie wrstwy geowłókniny. Po ułożeniu w oczku i zasypaniu podłożem na całej powierzchi i po wlaniu wody, glinka miedzy włókninami pęcznieje i zwiększa swoją objętość o 400%. Materiał ten ma również inną bardzo przydatna i funkcjonalna właściwość, jest samowulkanizująca się w momencie ewentualnego jej uszkodzenia (korzenie roślin, kamienie). Tyle tylko, że gardenmat jest Rols Roysem wśród izolacji oczek i kosztuje bardzo dużo.
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości