Pułapka na ślimaki

mgiers
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 11 października 09, 16:35

Pułapka na ślimaki

Postautor: mgiers » 9 stycznia 13, 19:03

Witam, chcę pokazać pułapkę na ślimaki, którą to zrobiłem już jakiś czas temu i używam z dużym powodzeniem. Pułapka jest zrobiona z pudełka od TICTAC-ów (dużego) jego rozmiary to około 85x50x20mm. Potrzebne narzędzia to popularny "nóż do tapet" oraz nożyczki, oprócz pudełka potrzebny jest kawałek folii. Czas wykonania około 30 min.
Obrazek
W wieczku najpierw wyciąłem większy otwór "wejściowy" oraz 1 mm szczelinę na wsunięcie folii która blokuje wyjście z pułapki
Obrazek
Folię blokującą ponacinałem nożyczkami co około 2mm na długość około 10mm
Obrazek
Teraz czas na poskładanie wszyskiego, czyli folię wsuwamy w szczelinę tak aby ponacinane miejsce znalazło się za wejściem, pozostałą część folii zaginamy tak aby znalazła się między wieczkiem a pudełkiem. Żadnego kleju :!:
Grubość folii trzeba dobrać eksperymentalnie, nie może być za twarda i za miękka. Jeśli po złożeniu dmuchniemy w nią i odchyli się poczym powróci na swoje miejsce to jest ok. ślimak nie może poczuć dużego oporu, bo zrezygnuje z wejścia.
Pułapkę trzeba obciążyć np. małym kamieniem, bo sama w sobie jest za lekka i wypływa
Jako przynętę (wkładaną do środka) stosuję tabletki dla glonojadów. Pozostawienie pułapki na noc skutkuje wyciągnięciem średnio około 30 do 40 ślimaków.
pozdrawiam
mgiers

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Pułapka na ślimaki

Postautor: deXter » 9 stycznia 13, 19:30

Bardzo fajny sposób, u mnie populacja sama trzyma sie na odpowiednim poziomie :D
Ślimaki wręcz uwielbiają wchodzić do turbiny wodnej, która nie ma osłoniętego wirnika :)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

Awatar użytkownika
Spicy99
Ryba
Ryba
Posty: 436
Rejestracja: 19 marca 11, 14:23

Re: Pułapka na ślimaki

Postautor: Spicy99 » 9 stycznia 13, 23:04

Najlepsza ,,pułapka'' na slimaki to helenki :mrgreen:
128l - ogólne
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dyzioo
Ryba
Ryba
Posty: 271
Rejestracja: 9 lutego 10, 23:12
Lokalizacja: Olkusz

Re: Pułapka na ślimaki

Postautor: Dyzioo » 13 stycznia 13, 11:42

Pomysł bardzo fajny :ok: - proste, łatwe, tanie i działa :ok:

Spicy99 pisze:Najlepsza ,,pułapka'' na slimaki to helenki


Nie do końca Spicy99 bo znajomy zakupił, wpuścił i co??? Helenki wolały świderki od zatoczków. :mrgreen:
300l, 112l, 45l

Nikt nie urodził się fenomenem,
każdy z nas nawet chodzić
musiał się nauczyć.

Wróć do „Zrób to sam”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości