Jak zrobić własny filtr

Marcin1998
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 7 kwietnia 12, 17:47

Jak zrobić własny filtr

Postautor: Marcin1998 » 7 kwietnia 12, 18:05

Witam jestem tu nowy i od razu chcę się ze wszystkimi gorąco przywitać Cześć . Moje pytania są dwa po pierwsze mam oczko wodne o wymiarach Dł-3,8m Szer-3,2m Gł-1,1m. Pytanie pierwsze brzmi jaką pompę mam kupić do tego oczka, fakt mam mało funduszu na wydanie na pompę :cry: . drugie pytanie brzmi chcę zrobić własny filtr z beczki ile litrów ma mieć beczka i co do niej włożyć :cry: .Bardzo proszę o odpowiedzi . Mile widziane schematy i ceny Pozdrawiam Marcin

Killifish
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1798
Rejestracja: 20 grudnia 11, 11:20
Lokalizacja: Browar pod Krakowem

Re: Jak zrobić własny filtr

Postautor: Killifish » 7 kwietnia 12, 18:43

Marcin1998, witam.
Moze troche pomoge, chociaz sam nie potrzebuje filtracji do swego malego oczka ;)
Jesli wpiszesz w wyszukiwarke: "filtr do oczka DIY" to znajdziesz duzo fajnych informacji, takze o tym jaka moc i przeplyw pompy dobrac do Twojego oczka.
Zycze powodzenia i moze pozniej pokazesz swoje dzielo.
Pozdrawiam, Wujek Killi.
-----------------------------
Obrazek

Marcin1998
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 7 kwietnia 12, 17:47

Re: Jak zrobić własny filtr

Postautor: Marcin1998 » 7 kwietnia 12, 19:04

Pokazać pokaże na pewno . A może inni też mi podpowiedzą

[ Dodano: 8 Kwiecień 12, 09:18 ]
A może taka pompa dała by rade w moim oczku? http://www.akwarystyczny24.pl/aqua-nova ... -2307.html

[ Dodano: 11 Kwiecień 12, 12:17 ]
Jakiej średnicy ma mieć wąż do wodospadu :?:

cyklista
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 26 marca 12, 17:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak zrobić własny filtr

Postautor: cyklista » 11 kwietnia 12, 13:33

Radę da na pewno, wszystko zależy od tego jak daleko i wysoko wodospad.

Wąż generalnie im grubszy tym lepszy bo będzie stawiał mniejsze opory, a za duży przepływ zmniejszysz regulatorem na pompie.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Jak zrobić własny filtr

Postautor: deXter » 11 kwietnia 12, 18:22

cyklista pisze:Wąż generalnie im grubszy tym lepszy bo będzie stawiał mniejsze opory,

Troche nie tak bo wody w rurze fi 50 już nie podniesie, albo strasznie słabo jej to będzie szło.
Pompa musi mieć opis i średnicę wylotu ;] wąż dajesz takiej samej średnicy.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

cyklista
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 26 marca 12, 17:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak zrobić własny filtr

Postautor: cyklista » 12 kwietnia 12, 07:33

Dlaczego nie podniesie?, podniesie tak samo, tylko że napełnienie tej rury dłużej potrwa. Ważna jest tylko różnica poziomów i opory rury.

Awatar użytkownika
Doody
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1673
Rejestracja: 3 marca 09, 12:45
Lokalizacja: Kępno

Re: Jak zrobić własny filtr

Postautor: Doody » 12 kwietnia 12, 07:44

Mój znajomy zrealizował filtr do oczka w następujący sposób:
Pierwszy jest filtr mechaniczny zrobiony z dużej skrzynki plastikowej na narzędzia z Castoramy. Skrzynka wypełniona jest gąbką (taką grubą jak w filtrach akwarystycznych).
Po przejściu przez "mechanika" woda kierowana jest na "keramzytowe poletko".
Wykopane jest coś na kształt "grobu", wyłożone folią i wypełnione keramzytem. Keramzyt jest gęsto obsadzony tatarakiem. Woda po przejściu przez keramzyt kierowana jest z powrotem do oczka. Woda kryształ, tatarak również pięknie rośnie. W oczku jest kilkadziesiąt dużych welonów, czyli produkują trochę nawozu. ;-)
440l - Roślinne

Marcin1998
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 7 kwietnia 12, 17:47

Re: Jak zrobić własny filtr

Postautor: Marcin1998 » 13 kwietnia 12, 11:46

No to powiem w ten sposób oczko mam Gł-1,1m a wodospad ma 1,2m. Czyli jaki wąż mogę zastosować Pozdrawiam Marcin

cyklista
Narybek
Narybek
Posty: 53
Rejestracja: 26 marca 12, 17:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jak zrobić własny filtr

Postautor: cyklista » 13 kwietnia 12, 13:38

Zastosuj wąż najgrubszy jaki pasuje do kupionej pompy. Ztego też względu (oprócz mniejszych oporów) że jakbyś stwierdził że pompa za słaba bo chcesz mieć większy wodospad to bez problemu ją zmienisz a przy cienkim wężu mógłby pojawić się problem dopasowania i tłumienia kolejnej większej pompy, a wymiana wkopanego czy też zabudowanego węża nie jest przyjemna i łatwa. Dlatego wąż jak i zresztą folię kup najlepsze na jakie Cię stać.

Marcin1998
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 7 kwietnia 12, 17:47

Re: Jak zrobić własny filtr

Postautor: Marcin1998 » 13 kwietnia 12, 17:51

No właśnie Dziś skończyłem wodospad muszę jeszcze kupić pompę i przetestuje wszystko. W razie problemów będę pisał pozdrawiam i dzięki za wyczerpujące odpowiedzi pozdrawiam

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości