Filtrowanie

mirooosss
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 sierpnia 05, 12:46

Filtrowanie

Postautor: mirooosss » 15 sierpnia 05, 12:57

Witam,

Posiadam oczko wodne od ponad miesiąca o objętości około 3500 litrów i głębokie na metr ponad i ostatnio musiałem wypompować całą wode i wyczyścić folie i wogóle wode bo oczywiście cała była zielona a folia pokryta zielonymi glonami :/ (niemam filtra) i teraz po wymianie wody, woda jest bardzo czysta oczywiście :) przeźroczysta i fajnie rybki widać...no ale doszłem do wniosku że muszę kupić jakiś filtr i pompe i zastanawiam się nad takim zestawem: AQUA JET PFN 2500 lub 3500 i filtr Aquael MAXI lub DEKOR (to chyba to samo?) jak myślicie spełni to swoją role na glony i brudną wode ? czy do takiego małego dość oczka musze jeszcze kupić lampe UV ? aha jeszcze jedno czy mogę teraz do tej czystej wody w oczku wlać ten płyn na glony chyba to Algin jest ...?

Pozdr.

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filtrowanie

Postautor: Pawel Woynowski » 5 września 05, 22:31

mirooosss pisze:Posiadam oczko wodne od ponad miesiąca o objętości około 3500 litrów i głębokie na metr ponad i ostatnio musiałem wypompować całą wode i wyczyścić folie i wogóle wode bo oczywiście cała była zielona a folia pokryta zielonymi glonami :/ (niemam filtra) i teraz po wymianie wody, woda jest bardzo czysta oczywiście Smile przeźroczysta i fajnie rybki widać...


Czy nadal jest przeźroczysta i czysta, idę o zakład że nie, ponownie zielona i z glonami na folii. W ten sposób nie oczyścisz oczka z glonów. Zerknij do postu "Sposoby na glony - co sądzicie??" Znajdzesz tam wszystko na ten temat.

Pozdrawiam,
Paweł Woynowski
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

mirooosss
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 sierpnia 05, 12:46

Re: Filtrowanie

Postautor: mirooosss » 6 września 05, 09:54

no dokładnie tak jak mówisz po tygodniu znowu sie zrobiła zielona zupa :( kupiłem lampe UV i chodzi juz 3 dzień no zobaczymy czy da jakieś efekty, filtra jako takiego niemam jedynie gąbkowy przy pompce która pompuje do lampy, oprócz tego wsadzony torf na dno (okolo 30 litrów).

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości