Sposoby na glony - co sądzicie??

Awatar użytkownika
Michał1
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 29 czerwca 05, 12:03

Sposoby na glony - co sądzicie??

Postautor: Michał1 » 15 lipca 05, 20:07

Co myślicie o tych sposobach na glony??
:arrow: wsadzenie do oczka worek z kwaśnym torfem=(garbniki)??Ponoć karasie to lubią a glony nie nawidzą
:arrow: wpuszczenie rozwielitek
:arrow: czytałem też o wlewaniu octu 1L 10%octu rozcieńczonego w 10L na około 2000L wody
:arrow: albo do worka jutowego upchać słomę jęczmienną i do oczka ponoć po ośmiu dniach woda jest przejrzysta i czyściutka....Chyba to wypróbuje

LEMVING
Narybek
Narybek
Posty: 33
Rejestracja: 17 lipca 05, 16:30
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sposoby na glony - co sądzicie??

Postautor: LEMVING » 19 lipca 05, 13:01

Witam! widzę że parasz sie w domowych sposobach... i chwała Ci za to. Wszystkie z wymienionych prze Ciebie sposobów są skuteczne, ale zazwyczaj działają bardzo wybiurczo i na krótko, a czasem nawet nie dają żadnych rezultatów. Tak to jest z tymi domowymi sposobami. Dam Ci radę przejdź się do dobrego sklepu akwarystycznego i poproś o radę . Z mojej strony proponuję AlgoFin firmy Tetra, napewno zadziała, do tego warto jeszcze podłączyć lampę UV
pozdrawiam życze udanej walki z glonem!

Awatar użytkownika
Michał1
Ikra
Ikra
Posty: 6
Rejestracja: 29 czerwca 05, 12:03

Re: Sposoby na glony - co sądzicie??

Postautor: Michał1 » 20 lipca 05, 06:04

LEMVING pisze:Dam Ci radę przejdź się do dobrego sklepu akwarystycznego i poproś o radę . Z mojej strony proponuję AlgoFin firmy Tetra, napewno zadziała


O nie nie nie...żadnej chemii :!: :zly: Rozwali całą równowagę w oczku i glony powrócą ze zdwojoną siłą.

CHEMIA TYLKO W OSTATECZNOŚCI :!: :!:

Awatar użytkownika
chmielu00000
Ikra
Ikra
Posty: 19
Rejestracja: 29 grudnia 04, 12:23
Lokalizacja: wrocław

Re: Sposoby na glony - co sądzicie??

Postautor: chmielu00000 » 5 września 05, 13:56

podłączam sie pod pytanie.Wode mam strasznie zieloną i nic nie działa.Nie mam tej lampy uv i może w tym problem.Oczko jest prawie cały czas naświeltone.ryb jest dosyć sporo koło 50-60 szt w ok 25000litrów.(ryby sa duże).Jakies 2 miesiące temu wymieniłem praktycznie całą wode i pomogło to na jakis miesiąc.teraz po dodaniu pokonu na glony jej przejzystośc wynosi około 5-10 cm!!! Prawdopodobnie jest troche za mało roślin. Widzicie rozwiązanie???Uv???Woda jest filtrowana.Dzięki za wszystkie odpowiedzi.Chemii juz uzywac nie che.
275L Tropheusy , 60L ogólne

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na glony - co sądzicie??

Postautor: Pawel Woynowski » 5 września 05, 22:13

chmielu00000 pisze:Chemii juz uzywac nie che.


I chwała Ci za to. Natomiast Lampa UV nie działa wybiórczo jedynie na glony, likwiduje wszystkie bakterie i drobnoustroje, łacznie z tymi pożytecznymi które biorą udzał w cyklu azotowym, a ten między innymi,i jest niezbędny do osiągnięcia i utrzymania równowagi biologicznej w stawie. Tę ostatnią osiąga się, w najlepszym układzie po kilkunastu miesiącach od założenia stawu. Każda ingerencja w jego strukturę (wymiana wody, środki chemiczne itp.) powoduje jedynie powrót do początowego okresu tzn że staw zaczyna od początku budować równowagę. Pisać na ten temat można wiele, a to nie miejsce na to. Zapraszam na stronę http://www.mikrojezioro.met.pl, do działów Flora --> Glony oraz do Technika --> Budowa filtra biologicznego, tam opisuję bardzej szczegółowo te problemy. Tam również dowiesz się jak sobie radzę z glonami w swoim Mikro Jeziorze.

Pozdrawiam,
Paweł Woynowski
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

mirooosss
Ikra
Ikra
Posty: 15
Rejestracja: 15 sierpnia 05, 12:46

Re: Sposoby na glony - co sądzicie??

Postautor: mirooosss » 6 września 05, 09:51

ta stronka co podałeś nie działa :/ ja mam torf wsadzony na dno około 30 litrów (oczko 3500 l ) i podłączyłem ostatnio lampe UV....zobaczymy czy coś to da. Dawdałem chemie Algin i to dało wielkie ZERO !

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sposoby na glony - co sądzicie??

Postautor: Pawel Woynowski » 21 września 05, 07:38

mirooosss pisze:ta stronka co podałeś nie działa :/


http://www.mikrojezioro.met.pl

Pozdrawiam,
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości