Ryby zimą..

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Ryby zimą..

Postautor: basia » 26 maja 05, 15:25

Cześć!
Wiem, że dopiero co zaczęło się lato ale ja mam pytanie odnośnie "przechowania" ryb przez zimę.
Niedawno dostałam od znajomego kilka małych karasi i karpi Koi. Nasze oczko nie jest zbyt głębokie i na zimę chciałabym ryby odłowić i umieścić w akwarium. Jak takie akwarium powinno być przygotowane? Czy 200 litrów dla małych, kilku cm obecnie rybek wystarczy? Jest ich około 15. Jaki filtr, jak z oświetleniem??
Planowałam akwarium postawić w piwnicy, w której jest co prawda ciemno (oczywiście doświetlałabym je), ale nie jest zimno, około 15 stopni.
Przechowuje ktoś z Was ryby z oczka w domu?? Macie takie doświadczenie??
basia

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Ryby zimą..

Postautor: Tomekł » 26 maja 05, 20:54

co prawda ja nie przechowuje w domu al coś wiem, 200l powinno wystarczyć, filtr polecałbym dośc mocny moze kubełek, a jesli ma być w piwnicy to czymś to musisz oswietlić ale silnie nie musi być, coś na imitacje słabego dziennego a z roślin to moczrake
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
basia
Ryba
Ryba
Posty: 313
Rejestracja: 10 czerwca 04, 12:26
Lokalizacja: gdzieś w Beskidach..

Re: Ryby zimą..

Postautor: basia » 27 maja 05, 06:37

Dzięki Tomekł :) Światło zorganizuje im jakieś, bo prawdopodobnie nie będę miała tego aqwa z pokrywą. Czy to zawsze muszą być jażeniówki czy wystarczy zwykła oszczędnościowa żarówka??
Dam im tam jakieś kamienie i może troche moczarki. Ciekawe czy jej światła wystarczy :roll: A czy temperatura będzie dobra??

Awatar użytkownika
Tomekł
Fish Master
Fish Master
Posty: 1373
Rejestracja: 4 listopada 04, 21:07
Lokalizacja: Trzebinia

Re: Ryby zimą..

Postautor: Tomekł » 27 maja 05, 16:29

temperatura bedzie dobra, i myśle ze żarówki wystarczą
Moje akwaria:
72l - Kuchenne rewolucje
27l - Gupikowo
25l - Krewetkowe wzgórze
200l - Ameryka Centralna

Awatar użytkownika
Dave
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 2000
Rejestracja: 1 września 04, 12:26
Lokalizacja: okolice Płońska

Re: Ryby zimą..

Postautor: Dave » 27 maja 05, 20:35

Zarowki spokojnie wysatrcza, bo przeciez nie bedzie to akwarium ozdobne, ani roslinnne. Za filtr proponuje, jakis mocny wewnetrzny, bo kubelki za za drogie, jak na takie zastosowanie.

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości