Rozmnażanie kakadu

piteri
Ryba
Ryba
Posty: 475
Rejestracja: 25 sierpnia 04, 08:25
Lokalizacja: Konin

Rozmnażanie kakadu

Postautor: piteri » 15 maja 05, 15:39

Co jaki czas przebiega tarło u kakadu ? Czy kokosy nadaja się do złożenia ikry przez nie ?

Awatar użytkownika
atusia
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 533
Rejestracja: 20 maja 04, 08:32
Lokalizacja: Bytom

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: atusia » 15 maja 05, 17:21

Oczywiście, kokosy to najlepsza grota do składania ikry przez kakadu.
Tarło odbywa się różnie, w zależności od temperamentu rybek ;) Zwykle raz w miesiącu...czasami i częściej :)
Pozdrawiam Beata

240l-paletki

Awatar użytkownika
kuba!!!
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 1880
Rejestracja: 7 września 04, 13:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: kuba!!! » 15 maja 05, 18:02

No tak tylko pamietaj ze w ogólnym akwa nie odchowasz narybku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ania_Z
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 05, 19:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: Ania_Z » 19 maja 05, 16:49

Witam serdecznie, mam pytanko dotczące rozmnażania się kakadu. Mam parkę kakadu, były one w ogólnym akwa ale amiec kakadu i bojownik się za bardzo nie tolerowały :(, w dodatku samica złożyła ikrę i przeganiała neonki, a więc oddzieliłam kakadu i sa one teraz osobno razem ze swoją łupinką od kokoska :). Pierwsza ikra była pomarańczowa i duża, ale zniknęła bez śladu, druga ikra była mniejsza i biała i po dwóch dniach także zniknęła. może ktoś mi poradzi jaka moze byc tego przyczyna? może mam coś nie tak w akwarium? ph wody nie mierzyłam nigdy, jest filtrowana i napowietrzona o temp 25 stopni. Nie mam niestety żywych roślinek ale dopiero niedawno założyłam akwarium (zupełnie nieplanowane :) ) i powoli dopada mnie ten bakcyl. pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za porady :)
mam 70l: bojownik, 10 neonów innesa, mieczyk, dwa kiryski szmaragdowe, parka kakadu i ampularię :)

Awatar użytkownika
Izka:-)
Ryba
Ryba
Posty: 324
Rejestracja: 10 listopada 04, 18:39
Lokalizacja: Kraków, Polska

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: Izka:-) » 19 maja 05, 18:35

Nie wiem czemu, za każdym razem miałaś inną ikrę. Ale moje kakadu mają ikrę małą i białą, ale ikra nigdy nie przetrwała, bo rodzice ją zjadali. Może u ciebie jest tak samo? ( Dziś w moim akwa odbywa się tarło, więc myślę, że coś z tego będzie. 8)

Awatar użytkownika
XENON
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 14 maja 05, 11:19
Lokalizacja: LUBSKO

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: XENON » 19 maja 05, 19:01

ANIU_Z ikra zmienia sie zaleznie od parametrow wody np.ph lub twardosc.Z twojego przypadku wynika ze masz bardzo zmienne warunki wiec postaraj sie ustabilizowac parametry ,a tak poza tym nie uchowasz narybku w akwarium ogolnym chyba ,ze w bardzo duzym.

[ Dodano: 2005-05-19, 19:02 ]
Jezeli byla biala to znaczy ,ze byla martwa ,a gdy byla pomaranczowa to byla zaplodniona i zywa.
250L Mcharium:5xCarnegiella strigata strigata ,10xNannostomus beckfordi,10xHemmigrammus hyanuary,4xHemiloricaria sp.red,5xCorydoras panda,50xCaridina japonica,10x"Red cherry",10xCaridina sp. "Tiger".

Awatar użytkownika
Ania_Z
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 05, 19:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: Ania_Z » 19 maja 05, 22:19

Dzięki bardzo za odpowiedzi :) Xenonie: Ikra ta była złożona jedna po drugiej w okresie około dwóch tygodni, przez ten czas nic w akwarium nie robiłam (nie podmieniałam wody itd) więc chyba parametry się nie zmieniły, ale dziękuje za pomoc. Nie mam jeszcze doświadczenia ale staram się zeby rybkom było dobrze. Zobaczymy jak się dalej będzie rozwijać sytuacja. Kakadu są oddzielone pleksą obecnie, a więc są same. Muszę sobie poczytać o sprawdzaniu ph wody i twardości wody :) z doświadczenia wiem już że w zoologicznych sklepach różnie się trafia na znajomość tematu u sprzedawców :( Pozdrawiam.
mam 70l: bojownik, 10 neonów innesa, mieczyk, dwa kiryski szmaragdowe, parka kakadu i ampularię :)

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: Kornelia » 19 maja 05, 22:37

Samiec zbyt szybko zmusił partnerkę do złożenia ikry u mnie było to samo drugie gniazdo po 2 tyg i biała ikra (zjedzona przez glonojada).
Chcesz wychować młode daj parkę do osobnego akwa niech będą same, ale po złożeniu ikry dołów samczyka i zostaw samą samiczkę ona sobie poradzi i wychowa młode- samiec znowu może zjeść ikrę (tak było u mnie)

Powodzenia i cierpliwości.
Kakadu z młodymi naprawdę pięknie wygląda.
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
XENON
Narybek
Narybek
Posty: 88
Rejestracja: 14 maja 05, 11:19
Lokalizacja: LUBSKO

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: XENON » 20 maja 05, 11:54

Jezeli wszystko pojdzie ok czyli para bedzie odpowiednio dobrana i bedzie miala spokoj,ustabilizowane warunki w akwarium to wszystko pojdzie ok.W akwarium pojawi sie gromadka malych przecinkow z rodzicami i bedziesz mogla byc z siebie dumna.ZYCZE SUKCESOW W HODOWLI!!!
250L Mcharium:5xCarnegiella strigata strigata ,10xNannostomus beckfordi,10xHemmigrammus hyanuary,4xHemiloricaria sp.red,5xCorydoras panda,50xCaridina japonica,10x"Red cherry",10xCaridina sp. "Tiger".

Awatar użytkownika
Ania_Z
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 05, 19:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: Ania_Z » 20 maja 05, 17:31

:lol: dzięki bardzo za wszystki porady :) jak coś się wykluje dam znać. Jak na razie samiczce się nagle miłość do samca odwidziała i przegania go tak że biedy siedzi w krzakach i tylko ogon mu widać (dobrze że do jedzenia wyłazi:) Pozdrawiam
mam 70l: bojownik, 10 neonów innesa, mieczyk, dwa kiryski szmaragdowe, parka kakadu i ampularię :)

Awatar użytkownika
Kornelia
Ryba
Ryba
Posty: 101
Rejestracja: 27 lutego 05, 23:30
Lokalizacja: Zabrze

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: Kornelia » 20 maja 05, 21:25

Ania_Z, jeśli go przegania to może ma ikrę ? poszukaj dobrze
112l - filtr JBL CristalProfi 250, oswietlenie: floraglo+lifeglo, CO2, deszczowina, kamień napowietrzający, grzałka aqnael150
30l -welonka

Awatar użytkownika
lukasz
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 798
Rejestracja: 28 stycznia 05, 09:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: lukasz » 21 maja 05, 14:48

:ok: Poprostu ikra ta 2 była spleśniała i rodzice zjedli zepsute ziarna ikry.
Pewnie w akwrium ogólnym są potyczki między rybami :?: W akwa. ogólnym raczej nie odchowasz się ikry kakadu. :roll:
As águas de Ámérica do Sul são bonitas para mim e eu amo-o :).


CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Awatar użytkownika
Ania_Z
Ikra
Ikra
Posty: 13
Rejestracja: 18 maja 05, 19:36
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: Ania_Z » 23 maja 05, 13:22

dziękuję Kornelio i Xenonie za rady :) Samiczka została odizolowana na jakiś czas i już jej przeszło (samiec może spokojnie pływać :) ), nie miała ikry bo sprawdzałam dokładnie (chyba po prostu jej się zdawało ze jeszcze ją ma - czytałam tu na forum o takim przypadku). Łukaszu czytaj uważnie, napisałam wyżej że kakadu nie są w ogólnym akwa tylko same :) A ikra spleśniała nie była (łatwo odróżnić białe jajeczka od tych pokrytych pleśnia) Pozdrawiam

[ Dodano: 2005-06-09, 22:26 ]
:lol: Witam wszystkich Chciałam się tylko pochwalić z mam małe KAKADU!!!, naliczyłam ooło 10 ale to takie maleństwa (około 2 mm) i dużo dziur do schowania że pewnie nie wszystkie widzę. Zauważłam je dzisiaj - ile takie rybki mogą radości sprawić :lol: Nie wiem tylko czy te maleństwa się wyżywią same z siebie czy trzeba coś im ekstra do wody dawać jak na razie widzę ze im się kokos podoba i tam goś na wierzchu szukają.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie :D :D :D :lol:
mam 70l: bojownik, 10 neonów innesa, mieczyk, dwa kiryski szmaragdowe, parka kakadu i ampularię :)

Speker
Ryba
Ryba
Posty: 193
Rejestracja: 27 grudnia 09, 21:26

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: Speker » 2 kwietnia 10, 19:57

Kokos to najlepsze miejsce do składania ikry przez kakadu, u mnie tylko w tym chciały składać ikrę .
Nie trzymajcie ryb w kuli !
Moje ulubione ryby : Pielęgniczka Kakadu i Pielęgnica Severun Gold :]

wieruch
Ikra
Ikra
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwietnia 10, 19:32

Re: Rozmnażanie kakadu

Postautor: wieruch » 4 kwietnia 10, 21:43

Jak tak przeglądam sobie to forum to widze że mamy tu wielu utalentowanych "archeologów"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości