słoma jęczmienna w oczku

Fuzo
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 04, 10:33

słoma jęczmienna w oczku

Postautor: Fuzo » 13 czerwca 04, 22:38

mam pytanie czy słoma jęczmienna zda egzamin jeżeli w moim oczku nie ma filtra z powodu braku prądu jeżeli ktoś wie to czy może odpisać z góry dziękuje :?: :!: :!:

Awatar użytkownika
perla
Ikra
Ikra
Posty: 9
Rejestracja: 19 maja 04, 19:41
Lokalizacja: TUREK

Re: słoma jęczmienna w oczku

Postautor: perla » 19 czerwca 04, 14:45

Taką metodę zwalczania glonów przesłał do mia Grzegorz
Nazywam się Grzegorz Suwała pochodzę z woj Lubelskiego i jestem
posiadaczem oczka wodnego o poj.3000l, chcę się podzielić z Panem
swoim sposobem zwalczania glonów w oczku, jest on następujący do
worka jutowego 80l. upychamy słomę jęczmienną i obciążamy worek
kamieniami zanurzamy w oczku. Po ośmiu dniach wodę z oczka można
pić, stan takiej wody utrzymuje się około 1,5 miesiąca cykl ten
trzeba powtarzać przez cały sezon, próbowałem już wszystkiego
sposób ten to naprawdę rewelacja i bardzo tani.


[ Dodano: 2004-06-19, 14:47 ]
P.S.
nie wiem czy zastąpi to filtr raczej nie ale glonów nie powinno być w oczku.
PERŁA
[shadow=red]http://www.gornicza.int.pl/~perla[/shadow]

linka16
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 1 grudnia 04, 17:54

Re: słoma jęczmienna w oczku

Postautor: linka16 » 1 grudnia 04, 18:12

Posiadam oczko ktore jest wylozone tylko kamieniami poniewaz teren na ktorym znajduje sie moje oczko jest gliniasty i dobrze zatrzymuje wode.Ale niestety kaczuszki przyniosly tatarak i po roku mam czesc oczka zajeta przez tatarak .wyrywanie tataraku nie zdaje egzaminu poniewaz niszczy dno rujnujac kamienie .Prosze o pomoc w jaki sposob pozbyc sie natreta!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Aigel
Administrator
Administrator
Posty: 2852
Rejestracja: 19 maja 04, 10:41
Lokalizacja: Warszawa/Legionowo

Re: słoma jęczmienna w oczku

Postautor: Aigel » 1 grudnia 04, 22:40

Wydaje mi sie ze niestety zostalo tylko karczowanie, albo ewentualnie wpusc amura on powinien zjesc natreta, tylko on zje tez inne rosliny :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: słoma jęczmienna w oczku

Postautor: Pawel Woynowski » 23 grudnia 04, 00:14

linka16 pisze:Posiadam oczko ktore jest wylozone tylko kamieniami poniewazSteren na ktorym znajduje sie moje oczko jest gliniasty i dobrze zatrzymuje wode.Ale niestety kaczuszki przyniosly tatarak i po roku mam czesc oczka zajeta przez tatarak .wyrywanie tataraku nie zdaje egzaminu poniewaz niszczy dno rujnujac kamienie .Prosze o pomoc w jaki sposob pozbyc sie natreta!!!!!!!!!!!!!!!!!



Jaki natręt ??? Toż to dobrodziejstwo w oczku. Zeby się nie powtarzać zacytuję Ci fragment z opracowania na mojej witrynie
...Tatarak jest jednym z kilku gatunków roślin, które jako pierwsze, powinny być sadzone do nowopowstałych sadzawek, jest bardzo "żarłoczny", w związku z tym jest konkurentem pokarmowym dla glonów. Bierze również aktywny udział w procesie dotleniania wody w sadzawce, co znacząco przyśpiesza czas, w jakim nowa sadzawka osiąga równowagę biologiczną...
Więcej naten temat znajdziesz tutaj: http://www.mikrojezioro.met.pl -->FLORA -->Strefa płytka

Pozdrawiam
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

somasz
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 05, 16:10

Re: słoma jęczmienna w oczku

Postautor: somasz » 6 maja 05, 16:25

wracając do słomy, ile słomy potrzeba do oczyszczania ok 2000l oczka??
i jaki to jest ten worek jutowy?? to chyba noie będzie wyglądało estetycznie zresztą!!
mam brudne oczko:( pomocy!!

Awatar użytkownika
Pawel Woynowski
Narybek
Narybek
Posty: 94
Rejestracja: 19 sierpnia 04, 13:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: słoma jęczmienna w oczku

Postautor: Pawel Woynowski » 14 maja 05, 00:27

somasz pisze:wracając do słomy, ile słomy potrzeba do oczyszczania ok 2000l oczka??
i jaki to jest ten worek jutowy?? to chyba noie będzie wyglądało estetycznie zresztą!!


Myślę że jeden 80 l worek w zupełności wystarczy. Lecz najpierw sprawdził bym na Twoim miejscu pH wody powinno mieć wartość między 6,5 a 7,8. Jeżeli będzie wyższe niż 7,8 powineneś lekko zakwaśić wodę np. kwaśnym torfem ogrodniczym o pH 3,5. który zatapiasz w oczku również w worku np. po ziemniakach, 60 l torfu powinno wystarczyć. Efekt jest eidoczny po ok 2 - 3 tygodnich. Tyle czasu torf musi być zatopiony w oczku. Jeśli nie masz strumyka wpadającego do oczka to powinieneś ten torf wzruszać np. wyciskając worek grabiami, zeby szybciej uwolnić kwasy humusowe z torfu do wody. Jeżeli po tym czasie nie będzie efektu w ppostaci zaniku glonów to ponownie to ponownie powineneś sprawdzić pH wody. Jeśli pH nie zmieni się lub zmieni się za mało to powrtórz operację z torfem. Tylko pamiętaj jeden ładunek torfu nie powinien leżeć w oczku dłużej niż 4 tygodnie, w przeciwnym wypadku będzie gnił i całą operację diabli wezmą.
Pozdrawiam
Paweł Woynowski (Astacus)
MIKRO JEZIORO - Założenia Wodne w Ogrodach
Od 19 lat oczko -10 000 l, 5 karpi koi, 32 karasie ozdobne, 5 karsnopiór, 4 karpie sazany, 6 kiełbi, żaby jeziorkowe

Wróć do „Oczko wodne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości