Maleńkie Morskie Akwarium (inne niz wszystkie) ;)

kak-tus
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 25 listopada 07, 16:27
Lokalizacja: Trzebinia

Maleńkie Morskie Akwarium (inne niz wszystkie) ;)

Postautor: kak-tus » 25 listopada 07, 16:35

Witam. Mam 2 akwaria 450l choduje tam paletki. Drugie akwarium to 112l chciał bym z niego zrobić zbiornik dla błazenków od 2-4. W związku z tym mam kilka pytań. Od razu chce zaznaczyć ze nie ma to być typowe akwarium morskie, ma wyglądać następująco - Jakieś podłoże do tego z 2 ukwiały i tyle, no i te błazenki.W akwarium planuje oświetlenie Ocean Blue , jakiś odpieniacz ,pompe wymuszającą prąd i jakiś filter do zanieczyszczeń mechanicznych ( odchody nie zjedzony pokarm) i grzałkę. Czy jak oczyszcze wode filtrem RO i wymieszam z solą w odpowiednich proporcjach to czy woda już nadaje się dla błazenków? Czy wystarczy co jakiś czas( raz w tygodniu) robić podmianke wody uzupełniając sole( chodzi mi o to czy musze mieć tą całą aparature do badania związków zawartych w wodzie do dozowania wapni i takich różnych rzeczy)? Czy ukwiały też się czymś karmi?

Ben_sage
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 6 lipca 07, 13:56

Re: Maleńkie Morskie Akwarium (inne niz wszystkie) ;)

Postautor: Ben_sage » 25 listopada 07, 18:59

Polece ci takie zestawienie jak mi ktoś polecił i takie już mam.
Kup 3 świetlowki 2 z bialym światlem i 1 z niebieskim.

Odpieniacz miniflotor 116zl
Napowietrzanie tetry lub sery o wydajnosci 250l/h w gore.
Grzałke kup porządną bo nie warto z tanim szitem ryzykować 100-150wat powinno wystarczyć.
Termometr warto mieć. 2 x marea 2400. 20kg żywej skały wtedy filtru nie musisz kupować a będzie ladniej.W ostatecznosci mozesz kupic jakiś.Na filtrach morskich sie nie znam ale widzialem jak wsadzali tam zwykle wewnetrzne w sklepach.
Hydrometr do pomiaru soli no i oczywiscie woda po osmozie.


Daj żywa skale po 48 godzinach do wody już zasolonej z pelna cyrkulacja.Możesz kupić bakterie przyspieszające dojrzewanie zbiornika z 20-40zl nutrifin i wtedy nemo po 2-3 tyg.
Jak masz możliwość możesz dokupić piasku zywego z dojrzałego baniaka od kogoś także przyspiesza dojrzewanie baniaka.
150x70x50 solniczka :)

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Maleńkie Morskie Akwarium (inne niz wszystkie) ;)

Postautor: Marcinus » 25 listopada 07, 21:49

Ukwiały też potrzebują trochę światła , więc najlepiej będzie jeśli umieścisz tam conajmniej 3x24W T5 [10000K/ 15000K i aktynikę 20000K] to jest sensowne minimum dla takiego akwarium.

Odpieniacz jak najbardziej miniflotor się nada do niego musisz dokupić jakiś brzęczyk, może być sery, tetry, eheim, elite ale musi mieć nie mniej niż 200l/h wydajności.

Cyrkulacja: ja bym dał 1x2400l+1x3200l , polecam pompy MAREA2400 i MAREA3200, bardzo dobry sprzęt, cichy, sam używam i sobie chwalę.

Grzałka: najlepiej JAGGER 100W

Żywa skała: nie mniej niż 15kg

Sól morska: skoro nie będzie tam korali to nie musisz kupować drogiej soli z wyższej półki, polecam Reef Crystals jest to sól w dobrej cenie, dobrej jakości [sam używam i nie planuje na razie zmiany]

Podłoże: tylko i wyłącznie żywy piach np.Nature's Ocean Bio-Activ Live Aragonite Natural White powinno wystarczyć około 12kg tego piachu [ piachu raczej nie powinieneś dawać od razu na starcie baniaka, można poczekać z nim 2-3 miesiące aż skała wypuści cały syf z siebie].

Nie będziesz potrzebował dodawać do wody żadnych suplementów tzn. sama podmiana wody z solą spokojnie wystarczy dla błaznów i ukwiałów. Ukwiały też się dokarmia, choć są gatunki, które tego nie potrzebują, wszystko zależy od tego jaki gatunek sobie sprawisz.

powodzenia w zakładaniu solniczki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości