Paracanthurus hepatus

Awatar użytkownika
Wiewior
Narybek
Narybek
Posty: 46
Rejestracja: 17 stycznia 14, 17:06
Lokalizacja: Podhale

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Wiewior » 24 lipca 14, 07:28

Na Reeflexie (klik) jest napisane że ryba osiąga 29-31 cm i potrzebuje ok 2500 l :) Pragnę jednak zauważyć, żeby brać z pewną dozą nieufności informacje co do litrażu podawane na reeflexie (wg nich błazenek potrzebuje ok 200 litrów).

Wiadomo, każdy powie że im więcej litrów ma rybka dla siebie tym lepiej. W każdym razie z tego co wyczytałem i usłyszałem o Dori, to jest to ryba dość żywiołowa (by nie powiedzieć świrnięta - Patrz: "Gdzie jest Nemo") :) Dlatego co do twojego 300litrów, to odradzam, zwłaszcza że przepłynięcie Twojego baniaka to 4 długości rybki. Jeśli to dla amphipriona nie problem, bo jest rybką można powiedzieć osiadłą (mało pływa po zbiorniku, głównie przy miejscu zamieszkania), to Paracanthurus pływa po całym zbiorniku.

Jeżeli interesuje Cię bardzo ta rybka i będziesz stawiał w przyszłości większy baniak, i chciałbyś tą rybkę u siebie mieć, to celuj w baniak nie mniejszy niż 700-800 litrów.

JaCoOoOoS
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 20 marca 13, 20:33
Lokalizacja: Słupsk

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: JaCoOoOoS » 24 lipca 14, 18:57

Niestety posiadanie tak dużego zbiornika przekracza moje możliwości więc chyba raczej zrezygnuje z tej rybki i poszukam sobie czegoś innego na mój litraż. :) Choć nie ukrywam, że robię to z żalem bo naprawdę podoba mi się jej ubarwienie. :P

Ewa11
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 10 stycznia 15, 23:07

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Ewa11 » 10 stycznia 15, 23:43

JaCoOoOoS pisze:Nie wiem czy dobrze robię odświeżając ten temat czy też może powinienem założyć nowy ale jestem zainteresowany Pokolcem Królewskim (paracanthurus hepatus), niestety trafiam na bardzo rozbieżne informacje na temat tego gatunku. Na myreef.pl znalazłem info, że na 1 szt. tej ryby potrzebne jest akwa min. 200L i że dorasta do 20 cm. Na erybka.pl z kolei twierdzą, że ryba dorasta do 30 cm, a minimalne akwarium dla niej to 1000L. W jednym przypadku mógłbym trzymać 1 szt. w moich 300L jak je skończe, a w innych nie. Prosiłbym kogoś kto zetknął się z tym gatunkiem o ujednolicenie informacji gdyż nie chciałbym zrobić krzywdy zwierzakowi trzymając go w zbyt małym akwa.



Witam
Mam hepatusa w zbiorniku 500 litrów i minimum tyle ta rybka potrzebuje pod warunkiem,że nie masz bardzo zarybionego akwarium.W takim zbiorniku jak mój ryba karłowacieje ale 200 litrów to dla takiego pokolca za mało.
Pozdrawiam
Ewa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości