Paracanthurus hepatus

Ben_sage
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 6 lipca 07, 13:56

Paracanthurus hepatus

Postautor: Ben_sage » 3 listopada 07, 17:56

Ile czasu taka rybka rośnie od 8cm do 13cm ?
mam zbiornik 135l krewcie ,nemo i myśle i jednej takiej rybce.Fakt ze rośnie do 17 cm ale wtedy juz bym musial ją sprzedać.W trakcie jak by byla mala moglbym chyba ja miec w swojej 135l ? co o tym sadzicie ?

albo o Synchiropus splendidus - Green Mandarin ??
Chociaż ona lubi chyba dno a smutno troszke jest bo mam wysokie akwa.

mam parke nemo

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Marcinus » 3 listopada 07, 19:08

Za małe akwarium na hepatusa, ryba będzie się stresować i ciężko będzie ją zaaklimatyzować w baniaku a tym samym możesz się nią krótko cieszyć.

Mandaryn może być,ale z nim są problemy natury żywieniowej, nie zawsze chcą przyjmować pokarm jaki mu podamy, oprócz tego wymaga piasku na dnie.

Ja bym polecał małe stadko pterapogon kauderini, sa łatwe w utrzymaniu i bez problemów powinny żyć z błaznami.

Awatar użytkownika
Tank102a
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 4 listopada 07, 05:43
Lokalizacja: Nowy Orlean

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Tank102a » 4 listopada 07, 06:48

Mandaryn potszebuje morsa skale, bo sie zywi "copopods" kture sie same zakolonizuja.
Tylko tszeba mjec sporo skaly i akwarjum musi byc ustabilizowany przynajmniej z 1/2 roku.
Ja mam Hepatusa w 200l zbjorniku i ryba czuje sie dobrze juz ponad rok. Ale 135 l to jusz hyba za malo.

Centropyge bispinosus- jest fajna ryba do maleko akfarium.
Nie odkopuj starych tematów. Po drugie pomiędzy brakiem znaków a pisaniem "akwarjum", "kture", "jusz", "hyba", itd to już zdecydowana przesada. Błędy proszę poprawić i następnych nie robić. Tomek23
Ostatnio zmieniony 4 listopada 07, 13:03 przez Tank102a, łącznie zmieniany 1 raz.
Sorry za bledy ale klawiatura nie ma niekturych znakow.
208 l
2 x 250 MH 14,000 K
2 x 110 VHO 10,000 K
Koralowce twarde SPS,LPS
Koralowce miekkie

Ben_sage
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 6 lipca 07, 13:56

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Ben_sage » 4 listopada 07, 18:11

doszedlem do wniosku ze zrobie same nemo + krewcie.

Trzeba robic albo male nemo albo zdecydować sie i zrobić z 300-400litrow.
Kupilbym ale szawka to kolejne 300zl bo na tą balbym sie postawic tyle litrow.Fajna rybcia może kiedys kto wie :)
150x70x50 solniczka :)

Awatar użytkownika
Tank102a
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 4 listopada 07, 05:43
Lokalizacja: Nowy Orlean

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Tank102a » 5 listopada 07, 15:08

Tomek23, czy dostales moje pw??
Sorry za bledy ale klawiatura nie ma niekturych znakow.
208 l
2 x 250 MH 14,000 K
2 x 110 VHO 10,000 K
Koralowce twarde SPS,LPS
Koralowce miekkie

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Tomek83 » 5 listopada 07, 18:01

Nie ponieważ PW nie działają, mamy małą awarię na Forum. Musimy uzbroić się w cierpliwość aż zostanie ona naprawiona.

Awatar użytkownika
Tank102a
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 4 listopada 07, 05:43
Lokalizacja: Nowy Orlean

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Tank102a » 5 listopada 07, 19:40

Napisz mi emaila, mam pytania na temat twojego komentaza.
Sorry za bledy ale klawiatura nie ma niekturych znakow.
208 l
2 x 250 MH 14,000 K
2 x 110 VHO 10,000 K
Koralowce twarde SPS,LPS
Koralowce miekkie

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Tomek83 » 5 listopada 07, 20:36

Sprawy dotyczące Forum załatwiam na Forum, mail służy do spraw prywatnych. Jak Administrator naprawi problemy z PW to na wszystkie pytania otrzymasz stosowne odpowiedzi. A teraz dość OT...

Awatar użytkownika
Tank102a
Ikra
Ikra
Posty: 10
Rejestracja: 4 listopada 07, 05:43
Lokalizacja: Nowy Orlean

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Tank102a » 6 listopada 07, 00:52

1. "Nie odkopuj starych tematow" O co ci chodzi.
2. Z ortografia kiepsko poniewaz szole podstawowa, srednia, i studia ukonczylem w USA. Akwarysta jestem zaawansowanym z latami praktyki, ale z polska ortografia mam klopoty.
3. Forum jest stworzone na dzielenie sie informacjami a nie zebys mi robil sprawdzian z polskiego. Od lat naleze aktywnie do wielu forum akwarystyki morskiej i z takim moderatorem sie jeszcze nie spotkalem.
4. Jedyna zecz godna uwagi jest twoje prostactwo.
Sorry za bledy ale klawiatura nie ma niekturych znakow.
208 l
2 x 250 MH 14,000 K
2 x 110 VHO 10,000 K
Koralowce twarde SPS,LPS
Koralowce miekkie

Awatar użytkownika
Kevlar
Ryba
Ryba
Posty: 148
Rejestracja: 20 stycznia 07, 08:13

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Kevlar » 6 listopada 07, 19:08

Tank102a w większości z Twoją powyższą wypowiedzią nawet się zgadzam ale ten Twój punkt 4 właśnie pokazuje że prostactwo jest właśnie Twoim atrybutem.
Solniczka 100 litrów + sump 57 litrów. Parka błazenków + kraby + koralowce miękkie.
http://www.karawana.fora.pl http://wdrodzedo.blog.onet.pl/

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Marcinus » 6 listopada 07, 19:16

Dajcie już facetowi spokój, siedzi prawie całe życie w Stanach to rzeczywiście może mieć prawo do wielkich braków w ortografii, ważne,że jeszcze w ogóle pisze po polsku ;-)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Tomek83 » 6 listopada 07, 19:28

Tank102a sam najlepiej siebie określiłeś tym co napisałeś, poza tym powiedziałem Ci wyraźnie, że Forum publiczne nie jest od takich spraw ale Ty nie słuchasz, w związku z tym masz ostrzeżenie. Ja napisałem Ci odpowiednie komentarze z prośbą, nigdzie Cię nie obraziłem a prostactwem jak powiedział Kevlar wykazałeś się Ty, gratuluję.

Ben_sage
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 6 lipca 07, 13:56

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Ben_sage » 10 listopada 07, 16:53

Prosze nie kłóćcie sie Podajcie sobie ręce na zgode :klotnia: :zly: :mrgreen: :ok:

Tomek widzy na forum nigdy nie zalawiele temat nie został w pełni rozwinięty ale jak nie dla mnie to dla kogoś innego w archiwum będzie czasem sie przyda komuś.

Temat nie jest tak stary nie bądz taki wrażliwy.Forum jest do dyskusji a nie unikania tematów przed strachem ze odkopaleś temat z okresu tygodnia czy 2....

Najważniejsza jest treść a akwarystów morskich wielu tu niema zreszta nie kazdy kto kiepsko pisze glupio pisze.
150x70x50 solniczka :)

Awatar użytkownika
Tomek83
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 11013
Rejestracja: 11 lutego 07, 21:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: Tomek83 » 10 listopada 07, 17:28

Można dopisywać jeśli coś ma sens i wnosi coś nowego do tematu. A jeżeli ktoś pisze x postów w starych tematach tylko po to by dopisać swoją wypowiedź, która niczego nie wnosi albo by odpowiedzieć na pytanie zadane 2 lata wcześniej...
Już kiedyś wyjaśniałem na Forum, co traktuję jako sensowne odświeżanie tematu, a co jako niepotrzebne odgrzewanie starych kotletów. Odsyłam do poszukania tej mojej wypowiedzi.
Pozdrawiam

JaCoOoOoS
Narybek
Narybek
Posty: 48
Rejestracja: 20 marca 13, 20:33
Lokalizacja: Słupsk

Re: Paracanthurus hepatus

Postautor: JaCoOoOoS » 24 lipca 14, 04:08

Nie wiem czy dobrze robię odświeżając ten temat czy też może powinienem założyć nowy ale jestem zainteresowany Pokolcem Królewskim (paracanthurus hepatus), niestety trafiam na bardzo rozbieżne informacje na temat tego gatunku. Na myreef.pl znalazłem info, że na 1 szt. tej ryby potrzebne jest akwa min. 200L i że dorasta do 20 cm. Na erybka.pl z kolei twierdzą, że ryba dorasta do 30 cm, a minimalne akwarium dla niej to 1000L. W jednym przypadku mógłbym trzymać 1 szt. w moich 300L jak je skończe, a w innych nie. Prosiłbym kogoś kto zetknął się z tym gatunkiem o ujednolicenie informacji gdyż nie chciałbym zrobić krzywdy zwierzakowi trzymając go w zbyt małym akwa.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości