rozmnazanie koralowcow

campino
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 13 stycznia 07, 11:43
Lokalizacja: Ostrowiec Sw

rozmnazanie koralowcow

Postautor: campino » 10 czerwca 07, 13:00

czy kos wie jak poprawnie - rozmnozyc / podzielic xenie pulsujaca? moja xenia juz nadmierni mi sie rozrosla i zaczyna przyslaniac pozostale korale, ukwailki itp... chcialbym zrobik z niej kilka zaszczepek ktore to ewentualnie moglbym odsprzedac puzniej. czy ktos wie jak to dobrze zrobic?
Pisownia! Matko ile błędów...Tomek23
Campino

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: rozmnazanie koralowcow

Postautor: Wildtom » 10 czerwca 07, 22:45

dla cierpliwych - wlozyc w kolonie xenii maly kamyk, poczekac az jakas na niego "przeskoczy" i kamien zainstalowac w innym miejscu

dla mniej cierpliwych - ostry noz, odciac jeden czy dwa krzaki i wykalaczka albo igla do zastrzykow przyczepic w miejsce gdzie bys chcial miec nowa kolonie. tylko to wymaga szybkosci - jak ja chwycisz to musisz druga reka blyskawicznie odkroic lodyge, spoznisz sie - to skurczy sie tak ze juz nie zdazysz. jak odetniesz i bedzie cala skurczona - nie przejmuj sie, to odruch obronny, przyczepisz ja w inne miejsce to sie po pewnym czasie napompuje.

Swoja droga masz szczescie - moje enie same z siebie, jak kolonia zrobila sie za wielka, odrywaly sie i dryfowaly z pradem w inne miejsce. ja musialem je ciagle wyrywac :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości