Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

dzikusrogi
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 19 marca 07, 18:59

Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: dzikusrogi » 19 marca 07, 19:59

Witam.
Przymierzam sie do zalozenia akwarium slonowodnego i chce przeznaczyc na ten cel okolo 1000 pln. Plus ewentualne 200-300 pln na skale (ale tylko na skale i nic innego). Czy moglbym szanowne grono poprosic o rekomendacje zestawu osprzetu do zbiornika 80 litrowego? Ma to byc taki zbiornik z gietego szkla z przegrodą z tylu na osprzet. Nie pamietam w tej chwili nazwy ale jest to jakas tam produkcja chinska z przeznaczeniem na nanorafe.

A moze to niemozliwe?

Obsada oczywiscie na koncu jak juz ten zbiorniczek ozywie i skala sie rozrusza troche.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: Marcinus » 19 marca 07, 21:15

1. Oświetlenie:
3x24W,lub 4x24W zależnie od tego co będziesz tam trzymał

2. Cyrkulacja:
proponuję Maxi-jety 1200 i 600, ja mam taki zestaw i sobie chwalę. Pompy szerokostrumieniowe są już sporo droższe.

3. Odpieniacz:
Myśle,że MINIFLOTOR wystarczy, do niego dobry napowietrzacz o wydajności minimum 250l/h

Do tego dochodzi jakaś pompa obiegowa do panelu, czyli jakieś 150pln.
Może warto się zastanowić nad normalnym akwarium, zrobić samemu oświetlenie niż bawić się w jakieś chińskie zestawy.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: Wildtom » 19 marca 07, 23:25

dzikusrogi pisze:...

Obsada oczywiscie na koncu jak juz ten zbiorniczek ozywie i skala sie rozrusza troche.


od zlej strony zaczynasz. w morskim NAJPIERW sie mysli nad obsada jaka by sie chcialo miec a dopiero POZNIEJ pod te obsade kupuje sprzet. od tego zalezy jak wydajny odpieniacz potrzebujesz, czy stykna T8, czy T5, czy potrzebne bedzie Hqi? Czy wapno , magnez i inne pierwiastki bedzie sie uzupelnialo przez zwykla podmiane wody(malo wyciagajace pierwiastki korale) ballingiem czy reaktorem, czy reaktorem + mikserem ... to wszytko sa czesci setupu ktore zaleza od planowanej obsady. no i oczywiscie wielkosc. zastanow sie dobrze co chcesz w akwa trzymac, zeby Ci sie po fakcie nie zachcialo "zoltaczka" zebrasome w 80 litrach trzymac :)

@Marcinus

Tak po cichu zalozyles swoj zbiornik, zdradz pare detali jak dojrzewa :D
Ja moj bede zalewal gdzies kolo maja jak dobrze pojdzie. Zarejestrowales sie na nano ?

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: Marcinus » 19 marca 07, 23:36

Wildtom pisze:@Marcinus

Tak po cichu zalozyles swoj zbiornik, zdradz pare detali jak dojrzewa :D
Ja moj bede zalewal gdzies kolo maja jak dobrze pojdzie. Zarejestrowales sie na nano ?



Akwarium jest malutkie, ma tylko 63l. Zalałem je jakoś 20 lutego, więc jest bardzo młode. Mam 12 kg skały i o dziwo narazie nie mam jakiś większych problemów z dojrzewaniem baniaka, nie ma wielkiej ilości glonów itp., więc myśle,że dojrzewanie przebiega prawidłowo.
Jeżeli chodzi o sprzęt to mam 3x24W, MINIFLOTORA, Mareę 2400 i Maxi-Jeta 1200.

Docelowo planuje w tym akwarium tylko korale miękkie i dwa błazenki, żadnych krewetek i krabów,żeby nie przeciążyć małego baniaczka. Na razie mam tylko skałę w baniaku, może za dwa trzy tygodnie wprowadzę pierwsze korale,a rybki pewnie na urodziny jakoś pod koniec kwietnia sobie sprawię :wink:

Na nano się zarejestrowałem i czytam od kilku miesięcy, oprócz tego korzystam z porad doświadczonych akwarystów.

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: Wildtom » 20 marca 07, 01:13

spoko, krewetka nie przeciazysz akwarium a fajnie sprzataja resztki pokarmu. to ryby sa najwiekszymi syfiarzami, reszta to male piwo (kraby, krewety, rurówki itp.)

campino
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 13 stycznia 07, 11:43
Lokalizacja: Ostrowiec Sw

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: campino » 21 marca 07, 15:03

zapraszam do obejrzenia nowego akwarium morsk. zdj na stronie www.iza-zoo.nazwa.pl /zakladka akwarystka morska.
wszelkie uwagi mile widziane

[ Dodano: 2007-03-21, 15:04 ]
ps. najlepiej ogladac w intrnet exploerze 1024x780 w innych przegladarkach moze nie dzialac poprawnie
Campino

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: Marcinus » 21 marca 07, 15:43

campino pisze:zapraszam do obejrzenia nowego akwarium morsk. zdj na stronie www.iza-zoo.nazwa.pl /zakladka akwarystka morska.
wszelkie uwagi mile widziane

[ Dodano: 2007-03-21, 15:04 ]
ps. najlepiej ogladac w intrnet exploerze 1024x780 w innych przegladarkach moze nie dzialac poprawnie


Taki litraż już stwarza fajne perspektywy, daj fotkę jak już ułożysz skałę, wtedy będzie można napisać coś więcej. Masz chyba za małą cyrkulację jak na takie akwa, po dodaniu skały planujesz jakieś pompy cyrkulacyjne??

campino
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 13 stycznia 07, 11:43
Lokalizacja: Ostrowiec Sw

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: campino » 21 marca 07, 16:27

mam w zapasie jeszcze 2 pompy 1100l/h moze wyrzuce jedna 900 i doloze te 2x 1100. zobaczymy po ulozeniu skaly gdzie beda martwe strefy. skale dostane albo w ten piatek lub w poniedz - to na strone wrzuce kilka zdj.
Campino

Awatar użytkownika
Wildtom
Ryba
Ryba
Posty: 291
Rejestracja: 31 lipca 04, 11:27
Lokalizacja: Ślonzok

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: Wildtom » 21 marca 07, 19:30

bardzo nietypowy setup :). Informuj na biezaco jak sie sprawuje. Cyrkulacji bedzie malo, te 2x1100 tez bedzie malo ... w swojej 250tce mialem kolo 4000 l/h na poczatku i bylo malo. pozniej wymienilem jedna 1000 na tunze 7000 l/h wiec bylo kolo 10 tysiecy litrow a w nowej 250 ktora wlasnie sie powoli buduje bedzie okolo 14 tysiecy litrow na godzine. doloz lepiej zamiast 1000 jedna najwieksza maree. Powiedz .. cos sie uparl na te dziwne filtry i bioballe ? z takimi wynalazkami tylko pozniej problemy sa :/

EDIT

jeszcze jedno - wsypales tam piasek ? z doswiadczenia Ci poradze - wyssaj go, wloz do sumpa na razie albo gdzies <o ile to jest "zywy piach"> - z swiezej skaly leci cholernie duzy syfu, z gladkim dnem bedzie go latwiej odessac. jak skonczy sie sypac syf - wtedy wsypuj piach. inaczej pomiesza Ci sie syf w piachem i zrobisz bombe biologiczna ktora po kilku miesiacach pierdyknie

campino
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 13 stycznia 07, 11:43
Lokalizacja: Ostrowiec Sw

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: campino » 23 marca 07, 14:23

to nie piasek lecz drobny zwirek, ale na tyle gruby ze go moza odmulaczem odczyscic. - a czy te filtry dziwne sa - ? hm... dzialaja na by-passie no coz z czasem zobaczymy jak sie beda sprawowac. dzieki za podpowiedz z pompami - poszukam wydajniejszych
Campino

Ben_sage
Narybek
Narybek
Posty: 81
Rejestracja: 6 lipca 07, 13:56

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: Ben_sage » 5 listopada 07, 01:38

Nie zmiescisz sie w 1000zl.

Ja place za 70 litrów 1100-1300zl.Zejście ponizej tego to po prostu była by porażka.W zestawie wliczylem RO bez zycia
150x70x50 solniczka :)

Kuba10
Ryba
Ryba
Posty: 212
Rejestracja: 24 marca 08, 08:53
Lokalizacja: Sanok

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: Kuba10 » 19 kwietnia 08, 16:07

Marcinus czekamy na fotki w dziale Nasze Zbiorniki

Awatar użytkownika
artur_89
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 3735
Rejestracja: 15 lipca 06, 21:04
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Zbiornik bez obsady za 1000 pln, ale....

Postautor: artur_89 » 19 kwietnia 08, 16:40

W archeologa się bawisz :roll: :?:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości