Akwarium SŁONAWOWODNE

darus0
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 07, 15:30

Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: darus0 » 25 stycznia 07, 12:17

Witam zamierzam zalożyć akwarium słonawowodne. Mam akwarium o wymiarach 170X40X50. Czy ktoś mógłby naprowadzić mnie gdzie mógłbym uzyskać jakieś informacje dotyczące parametrów wody, obsady? bardzo dziękuję darus0

campino
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 13 stycznia 07, 11:43
Lokalizacja: Ostrowiec Sw

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: campino » 26 stycznia 07, 11:32

tzn akwarium slonawe nie rozni sie niczym od slodkowaodnego. ma imitowac ujscie rzeki do moza - czyli teren gdzie mieszaja sie wody slone i slodkawe. zasoleni spokojnie mozna uzyskac mieszajac szklanke soli kuchennej na 100l wody. co do rybek to ladnie wyglada tam monodactylus oraz argus. problem jest w roslinkach bo raczej w takiej wodzienie chca rosnac - choc mi calkiem niezle radzily sobie anubiasy oraz crynium. jesli chodzi o rybki monodactylusy - to nie wpuszczaj ich wiele max 5 szt bo sa bardzo terytorialne inna sprawa jest z argusami - zgodnie zyja razem. mozesz sprobowac wpuscic srebrzyce ale tu jest pewnien haczyk bo mlode zyja w slodkawej wodzie by z wiekiem przenoscic sie do coraz bardziej slonej wody, az jako dorosle moga zyc w typowo morskiej wodzie.
Campino

Igor Grzesista
Narybek
Narybek
Posty: 26
Rejestracja: 8 stycznia 07, 20:29
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: Igor Grzesista » 26 stycznia 07, 17:39

ja proponuję kolcobrzuchy zielone

campino
Ikra
Ikra
Posty: 17
Rejestracja: 13 stycznia 07, 11:43
Lokalizacja: Ostrowiec Sw

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: campino » 27 stycznia 07, 10:23

kolcobrzuchy sa ladne - "prawie morskie" ale dość zaczepne
Campino

darus0
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 18 stycznia 07, 15:30

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: darus0 » 28 stycznia 07, 17:19

Wielkie dzięki, nie mogłem znaleźć nic w necie na ten temat. A jeszcze pytanko mam, jak z wnętrzem tzn myślę, że bez roślin tylko jakieś skały i piasek, OK będzie. A czy przy podmianie wody mogę stosować prosto z kranu (Warszawa, blok) plus sól, czy raczej zasolić poza zbiornikiem i dopiero wlać?A jest może jeszcze coś ważnego co powinieniem wiedzieć na ten temat, Filtr będzie JBL 500 i myślę, żeby jeszcze założyć po drugiej stronie akwa jakiś wewnętrzny, potrzebny? A jaka ma być temperatura (myslę że około 27 stopni)

Awatar użytkownika
Filip01
Ryba
Ryba
Posty: 208
Rejestracja: 28 listopada 06, 18:03
Lokalizacja: Piła

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: Filip01 » 28 stycznia 07, 18:53

Radzę przed wlaniem do zbiornika zasolić, tak, żeby woda miała podobne parametry jak ta w zbiorniku.
Errare humanum est...

kocur75
Narybek
Narybek
Posty: 40
Rejestracja: 8 września 07, 17:59
Lokalizacja: wwa

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: kocur75 » 8 września 07, 18:02

no i jak - udalo sie zalozyc slonawowodne? bo ja chetnie wymienie doswiadczenia :)

luukee9999
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 14 października 09, 22:02

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: luukee9999 » 14 października 09, 22:23

Właśnie startuję zbiorniczek Brackish (słonawy) i chciałbym się poradzic. Zbiornik to 500l a w nim docelowa ma pływac:

5 Argus czerwony
5 Szpadelek srebrzysty
2 Arius Seemani
Colombian Shark Catfish
2 spiny eel Peacock or Zig-Zag
4 Blue-leg hermit crabs Clibanarius tricolor
4 Malayan livebearing snail Melanoides tuberculata

Nie znam niektórych polskich nazw wiec pisze co wiem. Z tego co wyczytałem żadnych roślinek miec nie mogę bo argusy wszystko wciągną. Więc zostaje tylko piasek skałki i korzenie. A pytanie mam następujące: Czy mogę do ogólnego oświetlenia tz 200W dołożyc świetlówkę REEF BLUE T5 54W? tz czy nie będzie ona miała jakiegoś wpływu na obsadę?

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: deXter » 14 października 09, 23:16

A te 200W to w czym ma być.
Brackish dobrze wygląda w świetle 14KK-20KK czyli po prostu jak morskie.
Wiec nie będzie miała złego wpływu.

Jak chcesz roślinność to poczytaj o mangrowcach xD
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

luukee9999
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 14 października 09, 22:02

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: luukee9999 » 15 października 09, 21:28

O świetle wiem naprawdę bardzo mało mam 2 świetlówki 55w 6000K i dwie 40w 4000K w sumie dokładnie 190w ale mam jeszcze miejsce na dwie świetlówki i pomyślałem sobie że może dodam REEF BLUE T5 54W x2. może jakieś propozycję?
O mangrowcach trochę czytałem ale nie mam skąd ich skołowac a poza tym chyba lepiej by im było bez pokrywy :)

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: deXter » 15 października 09, 22:09

luukee9999 pisze:2 świetlówki 55w 6000K i dwie 40w 4000K


Już zmieniaj światło na coś w okolicy 10000K albo i więcej bo tylko tak słonawe ładnie wyglądają ;P
luukee9999 pisze:m REEF BLUE T5 54W x2.

Jeżeli tam nie dasz rady nic morskiego wsadzić, to przynajmniej te dwie rury daj morskie 15000K reef-white aqua medic.


luukee9999 pisze:owac a poza tym chyba lepiej by im było bez pokrywy :)

Upuszczasz stan wody i po kłopocie ;)
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

luukee9999
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 14 października 09, 22:02

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: luukee9999 » 15 października 09, 22:25

Dzięki już szukam czegoś odpowiedniego ;-) a na razie dam sobie spokój z tą REEF BLUE.
No i przemyśle sprawę z mangrowcami może to i dobry pomysł żeby zrobic cos w stylu Mangrove Swamp. Jeszcze raz dzięki za porady. :dzieki:
Pisz poprawnie. Tomek83
Ostatnio zmieniony 15 października 09, 22:52 przez luukee9999, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
deXter
Moderator
Moderator
Posty: 15791
Rejestracja: 7 grudnia 08, 23:29
Lokalizacja: Grójec

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: deXter » 15 października 09, 22:49

Spoko ludzie tu od tego są. Akurat przypadkiem interesowałem się pół roku tymi akwariami.
Zamiast myśleć nad światłem i takim tam pomyśl dobrze o filtracji bo to trudne jest ;)

Mangrowca wystarcza kilka listków aby rosły. Korzenie po kilku latach siedzenia w dnie potrafią rozwalić akwarium ;P.

I nie rób swamp'u, po prostu mangrowce umieść w wodzie, będę szczery wzoruj się na akwarium Ducze bo jest na czym. i oświetlenie bierz jak najbardziej morskie się da :)
Aktynika zbędna chociaż ryby już potrafią pokazać, ale wysokie temp. światła i odcienie niebieskiego mile widziane.
Aigel pisze:deXter, jaki ty cham jesteś


http://instagram.com/dexsuj_pierc <--FOLLOW ME!
Estimative Index
Nawozy Blue-Line kocur stuffik dla naszych chwastów

luukee9999
Ikra
Ikra
Posty: 11
Rejestracja: 14 października 09, 22:02

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: luukee9999 » 18 października 09, 09:59

Sprawa oświetlenia rozwiązana dorzucę 2 świetlówki 15000K reef-white aqua medic 54w i jedna REEF BLUE T5 54W.

A jeśli chodzi o filtracje to myślałem o Zewnętrznym 2200LPH 9 WATT UVC do tego POMPA JVP-101 i BIO FILTR SP-3800L 200L/H, mam nadzieję że wystarczy jeśli nie dorzucę coś w przyszłości ;-)

No i może uda mi się skołowac jakieś nasionka mangrowca ale to się jeszcze zobaczy.

Awatar użytkownika
Krzysiu1996
Ryba
Ryba
Posty: 298
Rejestracja: 27 lipca 08, 16:01
Lokalizacja: Grodzisk Wlkp.

Re: Akwarium SŁONAWOWODNE

Postautor: Krzysiu1996 » 18 października 09, 16:38

Do obsady może murena śnieżna tyle , że to drapieżnik ...
112l : Azja
120l : żółwie ozdobne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości