Glony nitkowate w akwarium morskim

Mateuszfor
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 20 października 20, 16:13

Glony nitkowate w akwarium morskim

Postautor: Mateuszfor » 29 sierpnia 21, 18:55

Witam. Bardzo proszę doradźcie. Nie wiem co mam zrobić. Mam akwarium aquela 49 l standard filtr kaskada fzn3 1200l/h i dołożona druga mała kaskada aquela fzn1 500 l/h lampa led 10W. Akwarium ma 10 miesięcy i na początku dostałem szczepki korali na których były glony nitkowate i dziś mam z nimi ogromny problem bo porastają całą skałę.Wyrywam je pęseta i wyrzucam przy podmianach wody ale małe drobinki przy wyrywaniu opadają na nowe części skały i zarastają ją całą. To są jakieś glony nitkowate jakby trawa. Poza tym nie mam nawet glonów na szybach ani okrzemek ani zielenic tylko przecieram gąbką szyby pro forma przy podmianach. Nie wiem co robić co podać. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Mateuszfor
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 20 października 20, 16:13

Re: Glony nitkowate w akwarium morskim - podać DINO X

Postautor: Mateuszfor » 14 października 21, 08:34

Odpowiadam na mój problem. Próbowałem Reef Flux i jeszcze inny środek ale one kompletnie nie działają i wyczytałem gdzieś że na glony jest preparat DiNO X made in Germany Fauna Marin Reef Power - likwiduję podobno wszystkie glony również te nitkowate. U mnie znikają do gołej skały po drugim czy trzecim dodaniu. Nie trzeba uruchamiać od nowa akwarium. Wielka jednak uwaga drogie korale mogą chyba nie wytrzymać trzeba by było przenieść do innego akwarium. Podawać jak zalecono chyba 5 ml na 100 l i co ważne po wyłączeniu świateł na noc. Ja podaje Dino X. Pozdrawiam

Jonteczek136
Ikra
Ikra
Posty: 3
Rejestracja: 16 marca 23, 12:28

Re: Glony nitkowate w akwarium morskim

Postautor: Jonteczek136 » 16 marca 23, 12:43

Czy ktoś z Was posiada tego rodzaju glony? Jak się sprawdzają w takim zwykłym, domowym akwarium?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości