Projekt komina oraz sumpa w kostce 45x45

wojtek-h
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 11 marca 21, 10:51

Projekt komina oraz sumpa w kostce 45x45

Postautor: wojtek-h » 11 marca 21, 10:55

Witam

Przymierzam się do założenia pierwszego akwarium morskiego. Jako że doświadczenie mam w temacie nie za duże proszę o poradę. mam miejsce na kostkę 45x45cm. Chciałem wykonać akwarium z sumpem więc potrzebny komin. Proszę o pomoc w doborze wymiarów komina. Jaka szerokość i głębokość komina będzie odpowiednia. Myślałem wstępnie o takim kominie jak na rysunku o wymiarach 20x7cm i wysokości 43cm. czy taki wymiar jest ok? I jeszcze jaka średnica otworów byście wykonali przy takiej kostce?

I drugi temat sump. Jako że szafka będzie miała 45x45cm po zewnętrznych wymiarach więc max ilość miejsca na sump to ok 42x42cm. Pomóżcie jak go zaprojektować w takim wymiarze. Wstępnie chciałem coś takiego: 1 - dolewka 2 - spływ 3- odpieniacz 4- pompa. Tutaj zupełnie nie wiem czy to dobre rozwiązanie. jakie wymiary przyjąć?ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt komina oraz sumpa w kostce 45x45

Postautor: Marcinus » 11 marca 21, 15:54

Wojtek, a po co chcesz sumpa do tak małej kostki ?? Do tego akwarium wystarczy skała i dobra kaskada. Nie potrzebujesz sumpa ani odpieniacza, to taki trochę przerost formy nad treścią, dodatkowo pakujesz się w koszty.

Jeśli koniecznie chcesz sumpa to ja bym proponował połączyć komorę 2 i 3 nie mam sensu ich dzielić przy tak małych wymiarach.

Zastanów się jeszcze raz, pomysł jest naprawdę słaby, kompletnie nic Ci ten sump nie pomoże w prowadzeniu akwarium.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości