Ryby morskie nie jedzą

Mateuszfor
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 20 października 20, 16:13

Ryby morskie nie jedzą

Postautor: Mateuszfor » 10 grudnia 20, 12:38

Witam wszystkich. Mam problem. Kupiłem dascyllusa do akwarium 49 litrów i Spheramię. Dascylus je wszystko i pływa, a Sferamia jadła tylko na początku, rzucała się na jedzenie, ale je potem zaczynała wypluwać, w końcu przestała pobierać pokarm i osłabioną wyłowiłem ze zbiornika. kupiłem tydzień temu garbika bardzo ładnego niebiesko trochę żółty i ten też na początku wszystko jadł nawet płatki ale po trzech dniach przestał jeść, co najwyżej trochę coś złapie i wypluwa. Czy to jest jakiś pasożyt czy coś nie w porządku z akwarium , bo ryby jedzą na początku a potem co najwyżej jeśli coś chcą złapać to wypluwają. Dascylus natomiast pływa i je wszystko nawet płatki bez żadnego problemu. Daję płatki dla ryb morskich, mrożonki larwy solowca i lasonogi. Dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Ryby morskie nie jedzą

Postautor: Marcinus » 10 grudnia 20, 18:36

Ciężko powiedzieć czemu ryby nie jedzą. Nie są to gatunki trudne w wyżywieniu, jedzą praktycznie wszystko.
Masz mały baniak, może rozchwiały Ci się parametry. Zmierz NO3 i NO2, może tutaj tkwi problem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości