Jak najtaniej przygotować akwarium morskie?

nsp
Akwarysta
Akwarysta
Posty: 985
Rejestracja: 18 grudnia 09, 17:27
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak najtaniej przygotować akwarium morskie?

Postautor: nsp » 13 listopada 20, 10:51

Jak przy akwariach słodkowodnych można się pokusić o oszczędności itp., to przy solance bałbym się oszczędzać na sprzęcie. Wiadomo szukałbym gdzie kupić najtaniej dane rzeczy, ale raczej nie kombinowałbym tu z cięciem kosztów.

Musisz sobie posprawdzać, czy taniej wyjdzie Ci szkło OW kupić gotowe w zoologu/internecie, czy taniej zamówić u szklarza lub kogoś kto klei akwaria i tym się zajmuje. Też ma znaczenie litraż zbiornika. Przy małym litrażu, można pokusić się o filtr wew. przelewowy (czy jakoś tak), a przy dużym, przydałby się sump.

Można wymieniać tak bez końca. Nigdy nie miałem solanki, ale kiedyś z ciekawości zacząłem sobie wyliczać akwarium o pojemności ok 60l. Jak doszedłem do 1000 zł, to już mi się odechciało :)

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak najtaniej przygotować akwarium morskie?

Postautor: Marcinus » 13 listopada 20, 21:43

Akwarium około 100 litrów założysz za około 1500 pln. Pamiętaj, że utrzymanie bańki słonej też swoje kosztuje, weź to pod uwagę.

Arturrro
Ryba
Ryba
Posty: 246
Rejestracja: 6 lutego 18, 19:56

Re: Jak najtaniej przygotować akwarium morskie?

Postautor: Arturrro » 14 listopada 20, 08:06

Ostatnio z ciekawości zobaczyłem sobie ceny ryb i korali na akwarium 200l. Jak zatrzymałem się na 3,5tys to stwierdziłem, że tak naprawdę za dużo w tym koszyku nie ma i chętnie jeszcze bym dołożył - dałem sobie spokój. Niektóre ryby i korale są tak piękne, że od razu ma się ochotę na większe akwarium aby to wszystko pomieścić.

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak najtaniej przygotować akwarium morskie?

Postautor: Marcinus » 14 listopada 20, 15:30

Kupno życia jest rozbite na kilka miesięcy, więc te koszty aż tak nie biją mocno po kieszeni.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości