Wysoki poziom NO2

Mateuszfor
Ikra
Ikra
Posty: 5
Rejestracja: 20 października 20, 16:13

Wysoki poziom NO2

Postautor: Mateuszfor » 20 października 20, 16:52

Mam wysoki poziom, stężenie NO2 w akwarium morskim 49l. Akwarium ma już ponad 3 tygodnie. Ostatnio zauważyłem wykwity na razie punktowe jakby bursztynowy, rdzawy nalot na piasku. Poziom NO2 około 1ppm patrząc z góry i 4 ppm patrząc z boku test Salifert. Było 0,5 z góry   i 2 ppm patrząc z boku. Na razie chyba nie rośnie i jest jak już napisałem 1 z góry i 4 ppm z boku. Jest filtr kaskadwy wymieniłem w nim gąbki jakieś 1,5 tygodnia temu bo miałem jakiś zamiennik i może z tego ten problem. W filtrze jest wkład chyba zeolit i dodałem węgiel aktywny by wyciągnąć może jakieś świństwo z poprzednich gąbek i może obniżyć poziom NO2. Dzisiaj wyjąłem węgiel po 4 dniach i dałem do jednej komory z gąbką wkład Aquel Nitromax pro. Za odpowiedź dziękuję.

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Wysoki poziom NO2

Postautor: Hunter » 21 października 20, 06:24

Opisz baniak. Jaka jest tam cyrkulacja, ile skały, wstaw foty, czy jest życie, jaki rodzaj skały.
Akwarium nie jest jeszcze dojrzałe. Proces ten trwa zdecydowanie dłużeni aniżeli w słodkowodnym.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości