Porada

Kris86
Ikra
Ikra
Posty: 1
Rejestracja: 13 września 20, 12:42

Porada

Postautor: Kris86 » 13 września 20, 12:46

Witam serdecznie chciałby założyć swój Baniak 200l ale bez sumpa jak narazie chodzi mi o kilka porad w tym kierunku :) zastanawiałem się nad Filtrem kaskadowym tidal 110 plus do tego wkład Np life bio fill do tego odpieniacz zewnętrzny BUBBLE MAGUS QQ3, cylkulacja w postaci 2x rw8 lub 1x SOW-15 15000L/H do tego 20 kg Skały suchej i że 4 małe skałki zywe do szybszego dojzania baniaka co wy na to chyba że proponujecie inne zestawienie pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: Porada

Postautor: Hunter » 14 września 20, 06:49

Kaskada jest zbędna. SUMP fajna sprawa, bez SUMPA też da radę, ale będzie mniej zwierząt, a koralowce to raczej miękasy, kilka LPS. Żywą skałę bym sobie podarował, bo nie wiadomo co z niej wylezie. No ale są różne szkoły startowania baniaka... Baniak bez żywej skały dojrzewa tak samo stabilnie, a masz mniejsze prawdopodobieństwo że wyjdzie z niej coś niepożądanego.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości