Ryby morskie a zasolenie

cipciak_12
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 lipca 18, 16:33

Ryby morskie a zasolenie

Postautor: cipciak_12 » 25 lipca 18, 16:54

Witam, od paru lat zajmuję się akwarystyką słodkowodną i teraz chciałbym się w końcu zająć akwarystyką morską. Na razie jestem na etapie gromadzenia informacji, i stąd moje pytania. Jak dobrać obsadę akwarium morskiego, i nie mam tutaj na myśli od wielkości zbiornika, ale głównie informacji dla mnie jeszcze obcych m.in. zasolenie. Czy ryby zamieszkujące rafy koralowe Australii mogą być trzymane np. z rybami z raf koralowych z innych części świata? Na jakie inne parametry trzeba zwrócić uwagę? Czy bylibyście w stanie podać jakieś strony internetowe lub książki w których znajdę podstawy akwarystki morskiej? Będę wdzięczny za wszelkie odpowiedzi.

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Ryby morskie a zasolenie

Postautor: barttsw » 25 lipca 18, 17:53

Poerwsze lytanie to na jaki zbiornik sie nastawiasz
FO czy mieszany czyli ryby korale i iine zwierzaki
Ryby to tak naprawde ogranuczenia zbiornikowe i filtracyjne
Od tegk zalezy zasolenie
Ksiazek niema w jezyku pl
Poczytaj sobie reffhuba

cipciak_12
Ikra
Ikra
Posty: 2
Rejestracja: 25 lipca 18, 16:33

Re: Ryby morskie a zasolenie

Postautor: cipciak_12 » 25 lipca 18, 20:44

Zbiornik 300 l, korale, ukwiał i gąbki + ryby - tylko nie mam pojęcia na razie jak je łączyć, na stronie internetowej poczytam - dziękuję

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: Ryby morskie a zasolenie

Postautor: barttsw » 26 lipca 18, 06:09

to juz ci mowie ze zasolonie 1,025 i tu korale są tymi wymagającymi w takim baniaku z dobrą filtracją i pozadnym odpieniaczem mozna naprawdę sporo dac i cieszyc się piękną rafa

Awatar użytkownika
Marcinus
Moderator
Moderator
Posty: 4306
Rejestracja: 22 października 04, 10:26
Lokalizacja: Łódź

Re: Ryby morskie a zasolenie

Postautor: Marcinus » 26 lipca 18, 16:28

Większość ryb jest poławiana w Australii, na Hawajach i w rejonie Bali, Indonezji. Większość gatunków żyje w zasoleniu 1,022-1,025, takie zasolenie trzymamy w baniakach.
Inne ważne parametry w solniczce to kh, ca i mg.
Dobrych książek po polsku niestety nie ma. Najlepiej znaleźć akwarystę i sugerować się jego radami. Jeśli chodzi o forum morskie to jest np. nano-reef.
Jak masz jakieś pytania to pisz postaramy się pomóc.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości