Stworki z Morza Bałtyckiego

Awatar użytkownika
michalzgierz198
Ryba
Ryba
Posty: 237
Rejestracja: 28 czerwca 09, 11:28
Lokalizacja: Zgierz
Kontaktowanie:

Stworki z Morza Bałtyckiego

Postautor: michalzgierz198 » 27 maja 18, 18:22

Ostatnio cały tydzień gościłeś w Ustroniu Morskim i rozglądałem się za krewetkami Paleomon Elegans (Atlantycka), ale jako przyłów trafiały się też lasonogi i to znacznie większe niż to co jest zamrożone w sklepach, Garnelle choć tych raczej szkoda bo są ładne, ale niestety nie przestawią się na pełne zasolenie, Kiełże za równo małe jak i większe ;-)
Stworki z naszego morza dojechały jednak ze względu na zimny Bałtyk (13 C) jest jeszcze za wcześnie by je przestawić na pełne zasolenie, gdyż nie radzą sobie w ogóle z nagłą zmianą temperatury od Wtorku walczyłem z połowami, jednak pomimo że Filtr chodził i natleniał wodę to praktycznie na drugi dzień przy temperaturze pokojowej już wszystko było martwe, skorupiaki chyba są wrażliwe na Hipotermie, bo Ryby Słodkowodne przenosiłem w Listopadzie i Lutym i normalnie funkcjonują do dziś, tak więc na połowy z myślą o hodowli trzeba poczekać aż Woda osiągnie chociaż te 20 C, natomiast połowy z myślą o skarmieniu jak najbardziej już są możliwe mój Imperator i Zebrasoma na strzępy dosłownie je rozszarpały, dodatkowo mamy piękne Lasonogi znacznie większe niż w mrożonkach, Kiełże, Garnelle ( nie przestawią się na pełne zasolenie ale w Roślinniaku powinny dać radę po delikatnym dosypaniu soli) W zrzucie ekranu są parametry wody z Bałtyku, Zasolenie jest zmienne przy 13 C wynosi 1,008 ale gdy już woda się nagrzeje to się zmniejsza, nie mierzyłem tylko Fosforanów gdyż nie mam tego testu ;-) Krewetki na zdjęciu były złowione w Piątek rano i później przez cały dzień były w Lodówce, oraz przewoziliśmy butelki w styroboxie co utrzymało temperaturę że dojechały, o 1:00 stopniowo dolewałem wodę z Akwarium, z przerwami ale do Rana połowa była już nie żywa, ostatnia 5 z 15 zeszła już w Akwarium, ale się nie zrażam gdyż miałem te krewetki ponad 3 Lata w Akwarium, ale były poławiane właśnie latem gdzie barierą do pokonania było tylko zasolenie ;-) co ciekawe miejscowi wędkarze nawet nie wiedza ze maja taka przynętę na wyciągniecie reki

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lasonogi
Obrazek
Paleomon Elegans - Krewetka Atlantycka u nas wypiera nasza Bałtycką, czyli Paleomon Adserptus
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Parametry naszego Morza

wolny

Re: Stworki z Morza Bałtyckiego

Postautor: wolny » 18 lipca 18, 09:43

hej też miałem zamiar wybrać sie niedługo w poszukiwaniu krewetek, więc jakbys chciał się ze mną udać to bardzo chętnie się z tobą wybiorę :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości