oświetlenie 100tu litrów

raffau26
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 28 czerwca 10, 21:46

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: raffau26 » 21 grudnia 17, 08:13

Rozumiem , za tą się nie będę zabierał. Czy poza bakteriami jest coś jeszcze co warto dodawać do wody od "pierwszego dnia"? Jeśli tak to poproszę o konkretne nazwy
raffau26

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: barttsw » 21 grudnia 17, 10:41

nic i tez nie przesadz z bakteriami

raffau26
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 28 czerwca 10, 21:46

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: raffau26 » 21 grudnia 17, 12:09

ok a te wszystkie pożywki itd?
raffau26

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: barttsw » 21 grudnia 17, 12:24

DO pozywki to daleka droga
to tez zalezy jakie bakterie bedziesz miał

raffau26
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 28 czerwca 10, 21:46

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: raffau26 » 21 grudnia 17, 14:41

Bakterie seachem, najczęściej mi polecane na różnych forach.
raffau26

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: barttsw » 21 grudnia 17, 14:43

juz nie bylo gorszych? nie dosc ze drogie to jeszcze nie nieokomiczne
a sol jaka ?

raffau26
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 28 czerwca 10, 21:46

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: raffau26 » 21 grudnia 17, 14:48

Instant Ocean. Co do bakterii nie wiem czy nie było gorszych , nigdy nie spotkałem bakterii na których było napisane dobre, złe , super, do dupy:)
raffau26

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: Hunter » 21 grudnia 17, 15:20

Wiesz... miałem Instant Ocean. Zużyłem całe 10kg. To była moja pierwsza sól, więc nie miałem porównania. Sól się kończyła, więc trzeba było podjąć decyzję co dalej, czy kontynuować czy próbować czegoś innego. Zaryzykowałem i kupiłem AquaForest. Widzę kolosalną różnicę po koralowcach, nawet nie myślę o powrocie na IO. :)

Nie leję dodatkowo żadnych odżywek czy coś... Na moją ilość korali sól jest wystarczająco bogata.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: barttsw » 21 grudnia 17, 15:35

barttsw pisze:juz nie bylo gorszych? nie dosc ze drogie to jeszcze nie nieokomiczne
a sol jaka ?

sachem stability
5 ml na każde 10 litrów pojemności akwarium. biorac pod uwage 100l co tydzien 50ml co tydzień policz sie ile cie to wyniesie koszt sachema 100ml kosztuje około 25 zł
a np. Bio S dodajesz krople na 100l butelka 10ml kosztuje okolo 30 zł i przy tym litrażu wystarczy ci na rok jak nie na dlużej
ekonomia sie klania
nastepnie sol IO ma coraz gorsze opinie i tez jest malo ekonomiczna i pozatym drozsza
AF reef salt 25 kg kosztuje około 200 zł
IO 25 kg kosztuje około 240
kolejnym minusem IO jest za kazdym razem sprawdzanie solanki
AF ma pojemnik z dawka 5l i 10l i w ciemno mozesz lac do akwarium przy zasoleniu 1,025
nastepny minus IO sol musi sie mieszac 24h
AF 5 min i do baniaka

wez sobie skalkuluj to wszystko

raffau26
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 28 czerwca 10, 21:46

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: raffau26 » 21 grudnia 17, 16:27

Hunter pisze:Wiesz... miałem Instant Ocean. Zużyłem całe 10kg. To była moja pierwsza sól, więc nie miałem porównania. Sól się kończyła, więc trzeba było podjąć decyzję co dalej, czy kontynuować czy próbować czegoś innego. Zaryzykowałem i kupiłem AquaForest. Widzę kolosalną różnicę po koralowcach, nawet nie myślę o powrocie na IO. :)
Nie leję dodatkowo żadnych odżywek czy coś... Na moją ilość korali sól jest wystarczająco bogata.


Co do soli to się zgodzę, że topowa to IO delikatnie mówiąc nie jest i jak się skończy to pewnie sięgnę po AF ale spotkałem się z pozytywnymi opiniami i tak na prawdę każdy ma swoje odczucia. I dobrze, trzeba próbować. Pewnie sporo pójdzie w trakcie dojrzewania więc potem będzie czas na zmianę.

barttsw pisze:
barttsw pisze:sachem stability
5 ml na każde 10 litrów pojemności akwarium. biorac pod uwage 100l co tydzien 50ml co tydzień policz sie ile cie to wyniesie koszt sachema 100ml kosztuje około 25 zł
a np. Bio S dodajesz krople na 100l butelka 10ml kosztuje okolo 30 zł i przy tym litrażu wystarczy ci na rok jak nie na dlużej
ekonomia sie klania


Nie wiem skąd kolega wymyślił to dawkowanie ja czytam na opakowaniu oryginalnym (mam przed sobą) w języku angielskim jak byk 5ml na 40 litrów pierwszego dnia, a potem codziennie przez tydzień 1 nakrętka czyli 5ml na 80 litrów, a potem raz w miesiącu 5ml na 80 litrów. Produkt kupiłem ze 49,90 i w promocji jest go 325ml a nie 250. Czyli na starcie idzie mi ok 10ml, potem przez tydzień 50ml. Czyli z opakowania zostaje jeszcze 265ml. Jeśli przyjmę, że mam 100 litrów wody, choć oczywiście tyle nie będzie, to co miesiąc leje 7ml. Z tych 265ml takich dawek mam zaokrąglając 35,Czyli starczy prawie na 3 lata. Więc faktycznie kłania się ekonomia ale również posiadanie produktu a nie przeczytanie dziwnej ulotki dostępnej na necie i powielonej na innych stronach. Mogę ewentualnie skan udostępnić:) A jeśli trzeba dawkować inaczej to ja biochemikiem nie jestem i będę się trzymał zaleceń.
raffau26

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: barttsw » 21 grudnia 17, 18:02

raffau26 pisze:Nie wiem skąd kolega wymyślił to dawkowanie ja czytam na opakowaniu oryginalnym (mam przed sobą) w języku angielskim jak byk 5ml na 40 litrów pierwszego dnia, a potem codziennie przez tydzień 1 nakrętka czyli 5ml na 80 litrów, a potem raz w miesiącu 5ml na 80 litrów. Produkt kupiłem ze 49,90 i w promocji jest go 325ml a nie 250. Czyli na starcie idzie mi ok 10ml, potem przez tydzień 50ml. Czyli z opakowania zostaje jeszcze 265ml. Jeśli przyjmę, że mam 100 litrów wody, choć oczywiście tyle nie będzie, to co miesiąc leje 7ml. Z tych 265ml takich dawek mam zaokrąglając 35,Czyli starczy prawie na 3 lata. Więc faktycznie kłania się ekonomia ale również posiadanie produktu a nie przeczytanie dziwnej ulotki dostępnej na necie i powielonej na innych stronach. Mogę ewentualnie skan udostępnić:) A jeśli trzeba dawkować inaczej to ja biochemikiem nie jestem i będę się trzymał zaleceń.

usrednilem
ale jak butlelka coi starczy na 3 lata to bede swiety
bakterie leje sie co tydzień
a nie co miesiac

raffau26
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 28 czerwca 10, 21:46

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: raffau26 » 21 grudnia 17, 18:12

Na opakowaniu napisano raz na miesiąc i pewnie będę się tego trzymał a jeśli trzeba będzie częściej to będę lał częściej, tak jak kolega wcześniej napisał korale pokażą, a jak się skończy to spróbuje czegoś innego. Być może właśnie z AF albo inne cudo.
raffau26

barttsw
Aqua Rodzina
Aqua Rodzina
Posty: 8988
Rejestracja: 4 maja 15, 11:44
Lokalizacja: BLACK WATER AQUARIUM

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: barttsw » 21 grudnia 17, 18:17

instrukcja jest do slodkiej wody

raffau26
Narybek
Narybek
Posty: 80
Rejestracja: 28 czerwca 10, 21:46

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: raffau26 » 21 grudnia 17, 18:25

Na ulotce nie ma słowa o tym że dawkowanie jest inne w zależności od rodzaju wody ale z ciekawości napiszę do Seachem i zobaczymy co odpiszą ciekawego.
raffau26

Awatar użytkownika
Hunter
Administrator
Administrator
Posty: 11854
Rejestracja: 25 stycznia 09, 17:25
Lokalizacja: NW
Kontaktowanie:

Re: oświetlenie 100tu litrów

Postautor: Hunter » 21 grudnia 17, 19:19

Wiesz... można lać co tydzień, można lać co miesiąc, można nie lać w ogóle i też jakiś efekt będzie ;)
Lejąc zapobiegawczo co tydzień uzyskujesz większą stabilność baniaka. Dobre szczepy bakterii przerobią Ci organikę. Mniejsze prawdopodobieństwo plag cyjano, dino, nitek czy innego cholerstwa z którym w akwarium morskim walczy się zupełnie inaczej niż w słodkowodnym (trudniej). Na morskie trzeba chuchać i dmuchać, bo to niemałe pieniążki, a im więcej życia w środku tym bardziej będziesz chuchał i dmuchał :D Wiadomo, że też nie o samą kasę tu chodzi. Poświęcony czas na rozwój baniaka i wysiłek to też koszt, choć nienominalny. Słodkowodne jesteś w stanie postawić z dnia na dzień. Czasami wystarczy tydzień, żeby akwarium osiągnęło pełnie świetności. Z morskim to długa droga do sukcesu, czasami warto posłuchać kogoś kto już przechodził proces dojrzewania ;)
Nie miałem bakterii saechema w ręku, ale też uważam, że podane dawkowanie jest raczej dla akwarium słodkowodnego. Spotykam się raczej z praktyką częstszego stosowania bakterii w morskim niż raz na miesiąc. Ogólnie saechem ma te swoje opisy produktów jakieś takie kosmiczne :D Dotyczy to praktycznie wszystkich ich produktów. Wszystko mają super, innowacyjne, jedyne w swoim rodzaju i niespotykane u konkurencji. Na pewno mają dobry marketing ;)

Żeby była jasność - nie mówię, że produkt jest zły. Nie mówię też, że jest dobry. Nie miałem w ręku, nie wypowiem się o jakości. O soli IO i AF napisałem, bo praktykowałem, bakterie pozostawiam bez komentarza, bo nie mam porównania.
Neon Innesa piszemy wielką literą, podobnie jak Endlera, Ramireza, Blehera i inne nazwy ryb pochodzące od nazwiska.
Ponadto "Innesa" piszemy przez dwa "n" i jedno "s".

Moje akwaria:
1. Czterdziestka-piątka
2. Było LT, jest CW:

Zapraszam na Oficjalny FanPage naszego forum! Kliknij "Lubię To!"

Cykl azotowy w akwarium- w pigułce

Inspirujesz I Fascynujesz
Obrazek
Obrazek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości